Melyik a jó motorolaj????

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Melyik a jó motorolaj????

Milyen olajat vegyek? Ti milyet használtók?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Freddie
#3956
2015. január 21. 08:24
"A hiedelmek ellenére nem árt, ha szükséghelyzetben keveri kicsit az olajakat az ember. Elvileg nem lehet gond, ha összeöntjük az azonos tulajdonságokkal bíró MOL-t a Totallal az olajcsere-ciklus végefelé, ha megette kicsit a motor az olajat." Ilyet kicsit is hozzáértő, épeszű ember nem ír le ! Nem véletlen, hogy a motorolaj gyártók kérik azt, hogy ne kevergessük össze az olajakat! És ez nem azért van, mert mindenki a maga malmára hajtja a vizet, hanem azért, mert az adalékok bonyolult molekulájú rendszerek (amiket még én vegyészmérnökként is csak sejtek) és ki tudja, hogy a különböző cégek, milyen adalékokat használnak és ezek egymással összekeverve vajon hogyan viselkednek...
Persze végszükségben nyílván inkább összeönteném őket, mint hogy ne legyen elég olaj a motorban, de ilyet leírni egy cikkben rettenetes marhaság.
TaaT
#3955
2015. január 20. 19:59
Inkább csak dunsztja sincs az egészről, és mégis cikket ír róla...
YELLOW
#3954
2015. január 20. 19:16
nagyon nyomja a MOL terméket, pedig nem raknék bele semmi pénzért. Norbi autóján sem azért van reklámozva, hanem mert a MOl támogatja a csapatot pénzzel és valószínű nem azt az olajat tezsik bele, de még csak üzemanyagot sem. barom! (mármint a cikkk író)
kisDög
#3952
2015. január 16. 20:32
Érintett vagyok, persze, hisz hidd el mivel szerelő volnék, kb 4-5 állandó olajat használok, kuncsaft + autója válogatja... és nem egy autóba locsolom egymás után a moly-t.
Aláírom, amit mondasz és el is hiszem, hogy van olyan autó amiben éppen az az olaj nem jól produkál, de azért nem egy hunoil olajról beszélünk, ne már csak a negatívumokat engedjük be a fülünkön, ne már csak azt halld meg amit akarsz.

De hát nem érdekem egyáltalán, hogy nálad, vagy bárkinél toljam a molyt, semmi hasznom nem származik, csak a saját ügyfélkörömben.
TaaT
#3951
2015. január 16. 20:16
Kicsit utánanézve végül is kiderült hogy jó a motoromba, idén már ez kerül bele 5W30 helyett.

YELLOW
#3950
2015. január 16. 20:15
én nem is venném. nagyon sok BMW-s veszi. most havernak egy mazdában elég rosszul teljesít. neki is lépten nyomon ajánlották. én akkor is mondtam, hogy én nem tenném bele. bocs nekem ez a véleményem. elmondtam neki is. beletette. tessék. mondhatnék még példát. nekem mindegy ki mit rak bele. de amennyivel drágább, annyival nem tud többet. ugyanezt gondolom a Motul-ról. az sem vált be neki. nem tudom a mazda dobozos olajat ki gyártja de eddig az volt neki a legjobb. pedig arra is azt mondtam, hogy saját márkás olajat nem tennék bele. hiába korábabn a BMW-s olaj castrol volt. vagy kitudja.
de ez olyan, hogy BMW a Mobil 1 Super 3000 X1-et nagyon kedveli, munkatársam 1.9 skoda dízele viszont nem.
sokan nem ismerik be, nem fogadják el a negatívat, ha oylan dologról van szó, amiben ő maga is érintett. nekem most Aral Super tronic van benne. én is olvastam olyat, hogy valakinek ezzel az olajjal lett hajtókaros a gép. lehet ha más olaj van benne is előfordul. viszont bizonyos olajok, nagyon hamar elgyengülnek ugyanabban a motorban. hiába a longlife minősítés, 8000km és kuka. más meg 20ezret elmegy.
nem akarok én rábeszélni senkire semmit, de attól, hogy neked nem volt gondod, mondjuk a LM-el, attól másnak még lehetett. Xado detto. van aki 2x is beletöltötte annak elelnére, hogy az első után csalódott, berakta a Mobil 1-et. utána megint xado, de megint csalódás volt. más meg odáig van érte.
kisDög
#3949
2015. január 16. 19:55
Én meg csak a te írásodból hallok állandóan negatívot a liqui molyra
Én nekem sok tapasztalatom van vele, sok km-en át egy adott autóban. és mindig gyönyörű a motor belseje, sosincs olaj probléma.
YELLOW
#3948
2015. január 16. 18:55
én azt hallottam, amikor 2006 környékén néztünk autót, akkor néztünk mazda3-at mazda 6-ot. azt mondta akkor a kereskedő, hogy ezek MÉG echte japánok, de ez az utolsó széria. pedig ott is volt már ford padlólemez, meg ilyesmi...
de pl sok hondát, mondjuk city, jazz már törökben is gyártanak tán. mondjuk sosem vennék ezen típusokból, de na. el van korcsosulva már a világ.
Gebriel
#3947
2015. január 16. 17:54
Japánban gyártják a legtöbb Mazdát onnan jön Európába is. Kínában van gyár a helyi piacra gyárt és most nyílt meg a Mexikói gyár ami meg az amerikai piacos modelleket gyártja. Nem hiszem, hogy ez olyan sok hely lenne.
A ford rokonság már jópár éve nincs mivel a válság idején a Mazda visszavásárolta a fordnál lévő részvényeit. A másik házon belül a nagy tesónál sok mindent olcsóbb volt legyártatni mint más külsős cégnél.
ocskos
#3946
2015. január 16. 14:46
Köszönöm válaszaitokat!
YELLOW
#3945
2015. január 16. 12:23
erről is hallottam már negatív véleményt...
Retroo
#3944
2015. január 16. 11:30
Liqui Moly Top Tec 4100 5w40
YELLOW
#3943
2015. január 16. 08:01
a marketing duma valóban hasonló az Eneos oldalán.
azt hittem azt fogod mondani, hogy Mazda olajat tesznek bele
visszakérdeztem volna, hogy a mazda olajat is gyárt?
mondjuk a Total-on meglepődtem. bár, hogy a mazdát is gyártják már sokfelé, meg elég nagy a ford rokonság, annyira nem is meglepő.
Gebriel
#3942
2015. január 15. 22:52
én meg az álltalábanra írtam, hogy marketing duma csak
YELLOW
#3940
2015. január 15. 22:25
a másik dolog, hogy azt írtam, hogy általában. nem mazdára. a kérdező sem mazdára kérdezte.
YELLOW
#3939
2015. január 15. 22:18
Gebriel
#3938
2015. január 15. 22:10
"japán autók első feltöltési olaja az Eneos általában"
Ez itteni marketing duma csak.
Mazdánál konkrétan tudom, hogy nem így van.
YELLOW
#3937
2015. január 15. 22:01
japán autók első feltöltési olaja az Eneos általában. szerintem jó olaj. persze ezekről is olvasni, bár olyat, ami inkább motorkopásra utal, és nem olajhibára.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 4036 találat 202 oldalon