Balesetek, DURVA !!!!!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Balesetek, DURVA !!!!!!
Őszi vezetési jótanács!
VIDEO, aquaplanning, azaz amikor felúszik az autó nagy esőben és irányíthatatlanná válik
Aquaplanning- nak hívja az angol. Arról van szó, hogy a gumik úgy vannak készítve (mintázva), hogy esőzésben gurulásnál a tapadó felület által kinyomott vizet elvezetik, kilökik a gumi alól. Azonban mindegyiknek van elvezetési képesség határa. Amennyiben az adott sebesség magasabb egy bizonyos értéknél, úgy a gumi bemarásai már nem képesek elvezetni a vizet, létrejön az aszfalt és a gumi tapadó felülete között egy vízréteg, amelynek következtében a jármű "felúszik", és irányíthatatlanná válik.


Vizes, síkos úton vezessetek óvatosan, autópályán is mérsékeljétek a sebességet!


videó

Ne vezess:
-ittasan, kábítószerrel

videó
videó
videó


http://www.frederiksamuel.com/blog/2006/02/icbc-counterattack.html


-biztonsági öv nélkül (az utasokkal is köttesd be)
-túl fáradtan
-túl gyorsan

ne basztasd a telefonod

A HALÁL FIGYEL: a halál pillanata
Ne előzz felelőtlenül!
Ne vezess gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod követni tud... senki sem szent, a legtöbben 90 helyett 100-110-el mennek ott, ahol az útviszonyok megfelelőek, és a jármű is az.. a bajok nem itt kezdődnek. Az esztelenség ennél többről szól.

"Gondold csak el, milyen is lenne egy emberélet és a világ a baleset esélye nélkül? Milyen pökhendin magabiztos lenne, milyen szemérmetlenül gőgös és fennhéjázó! Nem, a baleset lehetősége ott lappang minden pillanatodban, a tárgyak, a helyzetek, az emberek, a vegyi anyagok, a statikus és fizikai képletek: mindez ellened is van. Tehát vigyázz. Ne aggályosan vigyázz, hanem emberi rangodhoz illően, komolyan és tárgyilagosan, nagyon figyelmesen. S mindig tudjad, hogy nem a világ ármánya tört önkényesen ellened, mikor a baleset bekövetkezik, hanem te voltál gyönge, lusta és kicsinyes. Nincs autóbaleset. Csak te vagy, s az autó és a világrend."

langlovagok.hu
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
AirWick
#48913
2015. augusztus 19. 09:21
Lassan lesz egy refi-morze tábla 1 villantás: előzlek.. 1 villantás + duda: ismerlek (és előzlek? )... 2 villantás: kiengedlek.. 3 vagy több villantás: húzódj már vissza saját sávodba mert nekem jössz vazzz..
Z_Márti
#48912
2015. augusztus 19. 08:50
Ez szerintem sokszor félreérthető... A másik azt hiheti, hogy kiengedem... nem?!
Casper85
#48911
2015. augusztus 18. 23:16
itt a szerb vendégmunkások ugy előznek hogy előzés elött villantanak a refivel..
Z_Márti
#48909
2015. augusztus 18. 15:54
Borisz80
#48908
2015. augusztus 18. 15:41
A károkozás figyelmetlenségből, rutintalanságból hamar megvan, de oda állni, felelősségteljesnek lenni már nem megy. Sajnos.....
Z_Márti
#48907
2015. augusztus 18. 15:37
azt én is élném
egyik ismerős ismerőse egy hatalmas IFA-val csinálta ezt... állandóan kikanyarodtak elé, megunta, és lassú fékezéssel kicsit meglökdöste az elé kanyarodókat... Soha egyik nem szólt, hogy miért csinálja... tudták hogy ők bacták el...

az előzőekben leírtam egy esetet, amikor majdnem letört balról a papika...
mai napig bánom picit, hogy féltem az autómat, ugyanis azon az oldalon három letolatásos balesetem van, amit persze egyik károkozó sem fog soha kifizetni, mert vagy észre sem vette vagy leszarja, én meg egyiket sem láttam, így megcsináltatta volna a papi a nekem jövetelből... de a reakcióm még is a mentés volt...
Borisz80
#48906
2015. augusztus 18. 15:30
Sokszor számomra az irigység az ami nagyon jön belőlük! De a legjobb mikor arról írnak h miért fontos az autó karbantartása stb az egyik cikk író egy szarrá hajtott leélt F Astránál csinált motormosást, mert h koszos ( kompletten full olajos volt) mert ugye nem eszi az olajat csak azzal megy, de egy direkt szűrő kellett rá. Mikor megkérdeztem h mi értelme van a 60-Lenél azt mondta h olyan húz mint a vízhordólány, Suzuki evő gépezet! Mondom Te jó ég... Inkább egy " No comment" szöveggel kiröhögtem!
Vectra555
#48905
2015. augusztus 18. 15:18
Némelyik pár év még énekesmadarakról írt cikkeket, most meg "autós újságíró".

Ami még szép, hogy olyan autókat fikáznak, amik magukban többet érnek, mint a rozsdaboglya autóparkuk együtt.
Borisz80
#48904
2015. augusztus 18. 15:14
Ott sok önjelólt szakértő van!
atis204
#48903
2015. augusztus 18. 15:12
Sziasztok!

Nemrég felkerült egy cikk a Totalcar.hu -ra. Az eredeti cikk teljesen más volt, az eredeti esetleírás sokkal részletesebb volt és a "szakértő" válasza is jóval hosszabb volt. Az esetleírás alapján a hőbőrgő autós volt a hibás amire felhívtam a totalcarosok figyelmét (amifelett gondoltam elsiklottak), volt fennt fénykép is.
Érdekes azóta a baleset leírása megváltozott, persze a szakértő szerint még minïíg a másik a hibás(persze mert már nem az van odaírva) . Volt fennt fénykép amire hivatkoztam, hogy a sztori nem stimmel azóta az is le lett szedve. Az is el lett tüntetve kihez tartozik az íromány.
Sajnos nem mentettem le az eredetit.

Ez sztem nem korrekt! Csalódtam bennük!


Bocsi, hogy ide írtam, de talán leginkább ide passzol.
Vectra555
#48902
2015. augusztus 18. 15:08
Sajnálom az autómat, de egy F Astrát könnyedén körbetörnék az ilyeneken.

Az M7-en szombaton vagy 2-3 alkalommal csukhattam volna meg új 5-öst, meg egyéb, 2 szobás lakás árába kerülő autót, de úgy vagyok vele, hogy amíg el tudom kerülni a balesetet, addig nem kockáztatok.
hobizoli
#48901
2015. augusztus 18. 15:02
meg mert kb úgy van vele a gyökérparaszt tanyasi fajtája, hogy majjjjjfékez, meg majjmegááááá a másik, meg a múúúútkóóósemgyöttsenki

aztán meg rendszerint ő hápog a legjobban, ha szituáció van, hogyaszondjajaz:
hááádde minden ojjan gyorsan történt, odanéztem még sehun senki, osztán eccer csak mán odd vóód

ja, mert biztos kilépett egy időkapun, nem? vagy nem libáé kellett volna jogsit venni pl
Piet_
#48900
2015. augusztus 18. 14:23
párnapja épp egy ilyen szituban akart elém kijönni egy vectra coupe, aztán mikor feltettem a költői kérdést hogy hát a tükör mégis minek van, jött a gyors és egyenes választ hogy hát 'mittomén, majd teljesen felháborodottan teligázzal 5centire a seggembe akart végigtolni egy szűk egyirányú utcán, aminek a végén még teszteltem a fékjeit is... még jó hogy a kamera mindent felvett
Z_Márti
#48899
2015. augusztus 18. 13:17
SIKK-ként tanultam én is.
Sebesség-Index-Körültekintés-Kézifék
Vectra555
#48898
2015. augusztus 18. 13:17
Sebesség, tükör, irányjelző, kézifék, kuplung. Én így tanultam, még 96-ban. Azóta nem kell a tükör, mint látjuk a mellékelt példákban.
AirWick
#48897
2015. augusztus 18. 13:07
Nekem még Sikkesként tanították, a körülnézésben a hátranézés is benne volt. Ha rákeresel, a sikkesre ad találatot, de nem ezen fogunk fennakadni, lehet Stikkes is, csak hol marad a biztonsági öv?
Vectra555
#48896
2015. augusztus 18. 13:07
Mondjuk, ha a jobb szélén állt az útnak, elég gyorsan átkeveredett a másik oldalra, ha ott ütköztetek.

"amikor éreztem hogy ütközés lesz elengedtem a féket és minimálisat jobbra korrigáltam"

Ehhez képest azért van mögötted vagy két autónyi féknyom. Az jó esetben is vagy 7-8 méter. Vagy én látom rosszul?
Vectra555
#48895
2015. augusztus 18. 12:59
Nem STIKK? Vagyis T, mint tükör.
Z_Márti
#48894
2015. augusztus 18. 12:04
elvileg ott a gyerekért felelős személy is kap majd büntit...
egyik ismerös egy balesetben áldozat volt, de nem volt bekötve... ő is kapott csekket emiatt...
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Összesen 49113 találat 2456 oldalon