Balesetek, DURVA !!!!!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Balesetek, DURVA !!!!!!
Őszi vezetési jótanács!
VIDEO, aquaplanning, azaz amikor felúszik az autó nagy esőben és irányíthatatlanná válik
Aquaplanning- nak hívja az angol. Arról van szó, hogy a gumik úgy vannak készítve (mintázva), hogy esőzésben gurulásnál a tapadó felület által kinyomott vizet elvezetik, kilökik a gumi alól. Azonban mindegyiknek van elvezetési képesség határa. Amennyiben az adott sebesség magasabb egy bizonyos értéknél, úgy a gumi bemarásai már nem képesek elvezetni a vizet, létrejön az aszfalt és a gumi tapadó felülete között egy vízréteg, amelynek következtében a jármű "felúszik", és irányíthatatlanná válik.


Vizes, síkos úton vezessetek óvatosan, autópályán is mérsékeljétek a sebességet!


videó

Ne vezess:
-ittasan, kábítószerrel

videó
videó
videó


http://www.frederiksamuel.com/blog/2006/02/icbc-counterattack.html


-biztonsági öv nélkül (az utasokkal is köttesd be)
-túl fáradtan
-túl gyorsan

ne basztasd a telefonod

A HALÁL FIGYEL: a halál pillanata
Ne előzz felelőtlenül!
Ne vezess gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod követni tud... senki sem szent, a legtöbben 90 helyett 100-110-el mennek ott, ahol az útviszonyok megfelelőek, és a jármű is az.. a bajok nem itt kezdődnek. Az esztelenség ennél többről szól.

"Gondold csak el, milyen is lenne egy emberélet és a világ a baleset esélye nélkül? Milyen pökhendin magabiztos lenne, milyen szemérmetlenül gőgös és fennhéjázó! Nem, a baleset lehetősége ott lappang minden pillanatodban, a tárgyak, a helyzetek, az emberek, a vegyi anyagok, a statikus és fizikai képletek: mindez ellened is van. Tehát vigyázz. Ne aggályosan vigyázz, hanem emberi rangodhoz illően, komolyan és tárgyilagosan, nagyon figyelmesen. S mindig tudjad, hogy nem a világ ármánya tört önkényesen ellened, mikor a baleset bekövetkezik, hanem te voltál gyönge, lusta és kicsinyes. Nincs autóbaleset. Csak te vagy, s az autó és a világrend."

langlovagok.hu
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Witya 320d
#49053
2016. november 24. 10:18
A 4-es gazdája osztálytársam és jó haverom volt. Annyit cáfolnék, hogy a 300le azért elég túlzás. Ez egy kivezető úton történt a lakotterület vége táblától kb 800m-re. Itt még 90-es tábla van.
A kettes is mostanság lett kész, sajnos a gazdája nem sokáig élvezhette. Ebben a kereszteződésben korábban is volt már hasonló szituációjú baleset motorossal. Elé is kifordultak és ugyanígy végződött.
Véleményem szerint spontán erőfitoktatás eredmenye lett a baleset, akit ismertem könnyen kapható volt ilyen butaságokra sajnos.
Noise
#49052
2016. november 24. 08:57
a közút nem versenypálya. pont.
hondagirl
#49051
2016. november 24. 08:32
Állítólag versenyeztek az úton a kettes, és a négyes 1-1 sofőrrel. (Elvileg 200-nál állt meg a négyes órája... )kikanyarodott a busz jobbról eléjük, ők pedig beleszálltak. Sajnos mindketten meghaltak. Az egyik a helyszínen, a másik a kórházban. A buszon utazott 6 utas, és a sofőr, közülük komoly baja senkinek nem lett. Azt hallottam, hogy ott 110-es tábla van, de lakott területet is mondogattak, nem tudom melyik az igazság. Kb ennyi amit tudok. Jah, a négyes golf talán 300 Le körül volt, a kettesről ilyesmit nem hallottam, de nyilván az sem 60 Le volt, ha versenyeztek, ami a feltételezés...
PapaMaci
#49050
2016. november 23. 22:50
Ebből az írásból szinte semmi nem derül ki, mi történt. Ennyiből max szegény kettest tudom sajnálni.
hondagirl
#49049
2016. november 23. 16:14
mármint mire gondolsz?
a vélemények oszlottak csak, és okoztak vitát...
PapaMaci
#49048
2016. november 23. 14:59
Mert lehet róla bővebbet is tudni?
hondagirl
#49047
2016. november 23. 12:00
Kíváncsi voltam mikor kerül ide ki.
Eléggé vitakeltő, és megosztó a véleménye mindenkinek ezzel a dologgal kapcsolatosan, azontúl, hogy természetesen nem versenypálya az utca, és sajnálatos dolog ami történt
kadi418
#49045
2016. november 18. 20:24
Ennyire nem vagyok öntudatos gyalogos, az kinek lett volna jó, ha - még ha elsőbbsége van is - nem tud megállni és elcsap? Ha ott halok meg vagy megnyomorodok, hiába mondom hogy nekem volt igazam. Mondjuk nem vagyok se bolond, se drogos, se alkesz. Viszont a digóknál meg a többi autós az őrült, simán bevág eléd. Állítólag én vagyok az egyetlen aki indexel kifele a körforgalomból )
Egyszer utaztam fel 400-km-re délről egy falusi emberrel, és milánóban bevágott egy autó elé, a másik meg persze dudált. Erre a sofőr: na, látszik hogy beértünk a nagyvárosba, tiszta őrült emberek vannak errefele )
PapaMaci
#49044
2016. november 18. 19:44
Muszáj picit Vectra mellé állnom, bár tökéletesen megértem amit írsz.
Pesten már az megy, hogy mindenki következmények nélkül megtehet bármit. A kis autósok látták, hogy a nagy fekete terepjárók nem indexelnek, visszafordulnak az Andrássy úton, busz sávban közlekednek, így már a corsások is így vezetnek. Kezd káosz uralkodni az utakon. Mindenki azt gondolja, egyedül van az úton, és majd a másik fékez, ha ő mondjuk sávot vált (természetesen irányjelző nélkül).
PapaMaci
#49043
2016. november 18. 19:39
Látszik, hogy nem Pesten élsz! Itt már olyan öntudatosak a gyalogosok (93.6%-ban a nők), hogy már szét sem néznek, mielőtt lelépnek az útra. Ha meg piroson megy át, csak feltartja a kezét, és halad tovább.
hondagirl
#49042
2016. november 17. 11:38
Hát igen, ez mondjuk egy jó kérdés... polgári per a hozzátartozóknak? vagy mi?! eléggé erős...

nekem mondjuk az sem tetszik, hogy ha egy olyan autó tör össze, amin nem volt biztosítás, a mabisz kicsit máshogy fizet...
bár ez az infóm nagyon régi, nem tudom hogy most hogy van...
legjobban azt utálom, amikor otthagyják az autómat összetörve, letolatva :S
kadi418
#49041
2016. november 16. 18:31
Én fordítva vagyok ezzel, félek hogy elcsap a kocsi, akár zebrán is. Nyáron a meló- és lakhelyemet egy főút választotta el a faluközponttól amin nagy átmenő forgalom volt. A zebrán harcolni kellett az átjutásért, még ha leléptem is volt aki majdnem elcsapott.
kadi418
#49040
2016. november 16. 18:28
Pár éve volt itt egy gyönyörűséges Kadett. Imádtam. Utolsó csavarig szétszedve, felújítva. Még meg is írta a tulaj hogy 2-3 éve dolgozik rajta és 1-másfél millába van, a tökéletességre törekszik. Aztán egy környékbeli motoros áttért a szembe sávba, telibe találta az autót. A motoros meghalt. Sajnálom őt is de felbecsülhetetlen kárt okozott a hülyesége miatt és felelősségre se lehet vonni. Szerintem ha fizetett is a biztosító, akkor se annyit ami rá lett költve az autóra. Bár nem ismertem személyesen, elszomorított és egyben dühített az eset.
PapaMaci
#49039
2016. november 16. 16:35
Abban a pillanarban lehet, de utána elég aktív probléma lehet. Mondjuk a golfhoz megveszek még mindíg egy új lámpát 12-ért, de vannak autók amikhez csak a lámpa többszáz. Szélvédő, lökhárító, bármi, hamar összecsúszhat egy fél millás kár. Amit az ember még tán el is visel, ha saját hibájából van, de ha máséból, az elég fájdalmas.
Leu
#49038
2016. november 16. 16:14
Szerintam az adott körülmények között nem ez lenne a legnagyobb gondod, legalábbis nekem biztos nem.
PapaMaci
#49037
2016. november 16. 15:32
De ez egy dolog. Ha elém ugrik egy gyalog, és összecsúnyítja a járművem, annak a helyreállítását ki fedezi? Mert ugye elég kevés ember bír személyi felelősség biztosítással.
hondagirl
#49036
2016. november 16. 09:46
Akkor ez egy jó hír...
mindig félek, hogy valami idióta tilosban átszalad előttem... :S
múltkor ahol konkrétan láttam, hogy elütöttek egy embert, állandóan átszaladgálnak... sokszor süt ott szembe a nap, alig látni valamit, főleg egy szaladgáló emberből... :S
nyilván nem szeretnék elütni senkit, de ha ne adj isten megtörténik remélem, hogy nem lehet belőle bajom...
kadi418
#49035
2016. november 15. 17:02
Gondolom ha nem ittasan-drogosan vezettél és 50-el mentél akkor nem. Elvégre mindent megtettél hogy szabályosan vezess.
g mk3
#49034
2016. november 15. 14:58
"Ha nem akarsz küzdeni a hivatallal, akkor tartsd be a szabályokat."
Te tényleg egy másik valóságban élsz.
Csak egy példa:
"A kokadi gazda egyébként – mint azt a bíróság szintén megállapította -, jogerős fakivágási engedéllyel rendelkezett. Az erdészeti hatóság azonban az engedély kiadása előtt nem vette fel a kapcsolatot sem a Hortobágyi Nemzeti Parkkal, sem a természetvédelmi hatósággal. Amikor pedig egy évvel később a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) megsemmisítette az engedélyt, az alperes már régen túl volt a fakivágáson. A gazda tehát annak tudatában végezte el a mezőgazdasági beavatkozást, hogy jogerős engedélye van a munkára."
1. forduló
"A keleti lápibagoly lepke elhíresült másfél milliárdos kártérítési perének jogerős lezárását követően (amely pert a kokadi gazda megnyert az ügyészséggel szemben) az ügyészség érdekes kísérletet tesz arra, hogy kicsikarjon egy büntetést a gazdával szemben."
2. forduló

Persze mindenhol előfordulnak hülye esetek, de ebben az országban kicsit sok ilyennel lehet találkozni és a hivatal nagyon sok esetben meg sem próbál segíteni.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 49113 találat 2456 oldalon