Megbüntetett a rendőr

Témakör: Real life
aktuális téma
Megbüntetett a rendőr

Problémád akadt a rendőrséggel, vagy az NKH.-val?
Írd le, de a végső megoldást nem itt fogod megkapni, max iránymutatást,hogyan is oldd meg a problémát.

Néhány egyszerű, könnyen betartható kérés:

Ha negatív vagy pozitív élményed volt a hatósággal kapcsolatban meghallgatjuk, de a felesleges és billentyűzetet nem tűrő fikázódást mellőzzük!

A rendőrségen keresztül, kerüljük a napi politikát is!

Aréna kuncsorgásra még nem került itt sor, ne is legyen!
Hirdetés feladásra se használd e topicot, kérlek!
Ne priviben írjatok ha kérdésetek van, azért van a fórum.

Mindent mi se tudunk fejből,így igyekszünk segíteni a vonatkozó jogszabályokkal!



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Vectra555
#36186
2016. április 13. 08:26
Pénzbehajtást már akkor is vizionáltak, amikor sokkal kevesebb trafi volt az országban. Aki meg a több száz méterről látható oszlopok láttán is képes belefutni, az meg is érdemli.
Vectra555
#36185
2016. április 13. 08:24
Bizonyos helyeken jó lesz pl. nagyobb kereszteződésekben, ahol a tilos jelzésen áthaladást, a kanyarodás szabályait figyeli, nem fogják kockáztatni a bírságot, így valószínűleg kevesebb lesz a baleset. Máshol meg ahogy írtad lassítás, aztán gyorsítás.
Piet_
#36184
2016. április 13. 08:16
most nem akarok azzal jönni hogy én megmondtam...de megmondtam szép lassan kiderül hogy az adóforintjainkon vett "csoda" traffipaxok semmi másra nem lesznek képesek csak pénzbehajtásra.
YELLOW
#36183
2016. április 12. 16:19
ezek megint olyna kérdések, amikből tisztán látszik, hogy mi érdekli az embereket, tehát alapvetően mindneki gyorshajtó, eszik-iszik, telefonál vezetés közben. de mindenkinek annyi a lényeg, hogy hány méterről és mit lát a kamera.
még véletlen sem az, hogy baxus be kellene tartani a szabályokat. pff...
attól, hogy staisztika alapján megnézik és oda telepítenek valamit a különöseb veszélyes szakaszokra, még nem elsz világ megváltás. majd a kamera előtt és után behozza a lemaradást. nem látom értelmét a fix traffi-nak.
egy jó előnye van, hogy kiszűri a lejárt műszakis autókat. mert nagyon sokan járnak olyannal, amiről jócskán le van járva, és valóban balesetveszélyes is a gépjármű.
felesleges pénzkidobás, bár jó pár baromnak köszönhetően megtérül hamar. a balesetek meg majd pár 100km-rel odébb lesznek....
hondagirl
#36181
2016. április 05. 13:42
Azért volt hogy jelentek meg... vagy előfordul, hogy végig mennek a parkolón, de vészes eset (elküldés) tényleg csak akkor volt, amikor az a barom ott driftelgetett...
Állítólag van róla kamera felvétel... (mármint biztonsági, arénás kamera)

Mi ott is felmegyünk általában enni, 11 után lejövünk, és békésen beszélgetünk... Szerencsére mivel normálisak vagyunk, így a zárás utáni területelhagyásra való felszólítás is kedves szokott lenni.
Piet_
#36180
2016. április 05. 12:26
de mint látom a másik totyikba full illegálisnak volt hirdetve a találkozó, akkor min kell csodálkozni? aréna talin egyszer se hallottam hogy megjelent volna a szerv, csak akkor zavarták ki őket egy időre onnan amikor egyik másik agyoniskolázott tokio driftet játszott ott lent.
hondagirl
#36179
2016. április 05. 10:46
Tavaly Vácin volt ez... Kijöttek a rendőrök, minden kijáratot lezártak, és odamentek a parkoló autósokhoz is... mi szépen elsétáltunk onnan messzire... A szar csak az volt, hogy esett és fújt a szél, és kb 2 órát kavarogtunk ott a környéken mert addig kint voltak. Utána szépen lassan visszamentünk, és elhúztuk onnan a csíkot...
Piet_
#36178
2016. április 05. 08:35
én ilyet nem szoktam, csak mikor tudom hogy meghaladom a megengedettet, és az különösen a halálom mikor itt nálunk pl a Nagykőrösin 70-es táblánál 40-50-el poroszkálnak mert fostosak, a legszebb az mikor nem is mérnek csak a jön valami delegáció (degeneráció) és kint állnak a felüljárókon a sok idióta meg be van szarva hogy jajj most fognak letrafizni, szombat délután képes dugót előidézni egy olyan helyen ahol általában nem szokott lenni. Szóval a szófosásom lényege röviden: gecibutákazemberek
YELLOW
#36177
2016. április 04. 21:24
ez pont olyan Pavlov féle téma, mikor meglátod a rendőrt, hiába 50-nel mész, de rálépsz a fékre, vagy lassítasz.
engem sok év után igazoltattak karácsonykor, olyan "zavarba gyüttem"... pedig régen osztottam őket. bár lehet az volt a baj, hogy fater mellettem ült így is én lettem a f@sz, hogy mit parázok... mondom majdnem megkérdeztem zavaromban, hogy: "remélem a csomagtartóban nem akarnak szétnézni?"

nekem volt olyan hasonló, bár illegális talin, párszor voltam kinézni, de nem győzött meg, aztán ott is volt ez meg az, vagy gyorsulásra kivonultunk, srácnak elszállt a váltó, egy kamionos hívhatta a rendőröket, aztán intettek le minket. mivel előttem lévőt leintették én mentem tovább. nekem nem kalimpált senki...
Piet_
#36176
2016. április 04. 21:15
én csak azt nem értem hogy minek álltak neki "menekülni" páran? én tuti ott hagytam volna, bezárom aztán elmegyek sétálok egyet amíg el nem tűnnek.. Parkolni meg már csak szabad nem? Önkényesen nem szállíthatják el.
Gsrobi
#36175
2016. április 04. 21:03
Van humoruk az biztos ide csak egyszer kellett elmenni nem egyesével vadászni rájuk
hondagirl
#36174
2016. április 04. 19:56
Akárhány autót is büntettek, nekem az az elv nem tetszik, hogy direkt kiállnak oda... Értem ha elkapják akik jaszkariznak, gyorsulgatnak, nem tudják betartani a szabályokat... de akik normálisan de persze nem a szabályoknak (szerintük) megfelelő autókkal mennek azok szívjanak...
YELLOW
#36173
2016. április 04. 18:32
én azt hallottam, hogy szinte mindenkit megállítottak és mindenbe belekötöttek. de én is csak hallottam, de több embertől. viszont megint az igényesebb építéseket csesztették...

tudjátok az a baj, hogy a gagyit, nem veszik észre, mert az beleillik az átlag magyar autós csoportba. ami szép, az pedig kirívó, feltűnő, ezért azt kiszúrják. a sok műszakilag alkalmatlan verda, ami lassan frédi-béni hajtásban megy, meg a kutyát nem érdekli.
Piet_
#36172
2016. április 04. 18:01
Ahány cikk annyi szám, a megjelentekről és a bevont jogsikról. Ha igaz amit az egyik cikkbe, vagy akár ebbe olvastam, akkor kb a megjelentek 10%-ának lett valamilyen bírság, ha ezt a cikket veszem alapul és tényleg 450 autó volt kint, amit erősen kétlek, akkor még kevesebb. Ha csak a számokat nézzük akkor 14-15autó volt olyan a sokból amivel "baszakodtak" valamiért
hondagirl
#36171
2016. április 04. 17:38
Sziasztok!

Felteszek egy kérdést, amiből remélem nem vitát szítok, hanem beszélgetést...

Szóval hallottátok hogy mi történt egy találkozón: Józsa tali
Noise
#36170
2016. március 29. 07:38
nah, akkor nem írtam akkora hülyeséget. csak te jóval pontosabban tudod ezt.
Vectra555
#36169
2016. március 26. 21:40
Pontosabban: A sebességtúllépés miatt indított eljárás 2 fajta lehet: szabálysértési, vagy közigazgatási eljárás (objektív felelősség elvén). Ami közös, hogy mindegyik esetben szükséges a felvétel a sebességtúllépésről. A közigazgatási eljárás a meghatározott túllépés estén indul, vagyis pl. 50 km/h esetén 65 km/h+ a mérőkészülék tévedési aránya (ez gyártótól függően általában 2-4 km/h). Ilyenkor a jármű üzembentartója kapja meg a bírságot.
Szabálysértés viszont a fenti sebességhatárokon belül valósul meg, tehát 50 felett, ha mérnek, akár az 55 is szankcionálható (figyelmeztetés, bírság, feljelentés). Ennek viszont akkor van értelme, ha meg is állítják az autót, hiszen ilyenkor a járművezető lesz az, akivel szemben intézkednek. Tudom, kicsit kacifántos, de ez van.

Természetesen lehet játszani a számokkal, de előfordul, hogy alkalmazzák a megállításos módszert is.

Az első esetben a jogsértést szabályszegésnek, a másodikban szabálysértésnek hívják. A sebességhatárokat a 410/2007. Kormányrendelet tartalmazza. A hivatalos jogszabálykereső oldalon ([ link: www.njt.hu ]) ezt is megtaláljátok.
Leu
#36167
2016. március 25. 13:29
Vannak ilyen jó kis helyek, itt a szalonból ha ki megyünk olyan kereszteződés van hogy csak piros van meg villogó sárga, aki jobbról egy udvarból hajt ki annak elsőbbsége van, igen ám csak nem látok be az udvarba, mert ott a kerítés. Birka meg hajt ki mint az ökör nem néz ám semmit. Nemrég oda adtuk az ügyfélnek a csere autónk, mert az övét kasztniztuk mert össze törte, konkrétan eddig a sarokig jutott vele ott jobbról bele mentek.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 36286 találat 1815 oldalon