Még mielőtt röhögve kezdené el bárki is beszúrni azt a kommentet, hogy "Hókotró!" "Jóska" "Idételn!" stb. jobb ha kicsit utánanéz a dolgoknak. Először is a legfontosabb, hogy ilyen légterelőket, kőkemény versenyautókra, azon belül is time attack és hill climb futamokra épített gépekre aggatnak. Szóval, itt minden egyes elem, külön funkcióval bír. 

Mint ismeretes, a GT-R idén töltötte be 50. életévét. A legendás széria, amiből gyakran készült 1000 lóerős példány is és megkapta a Godzilla becenevet is. Az RB széria, soros hat hengeres motorjaiban rengeteg tartalék van, amit a kisebb-nagyobb műhelyek, előszeretettel hoztak elő és akár utcai, akár verseny körülmények között is komoly sikereket értek el a különböző modellekkel. 

Az R35 esetében viszont már változott pár dolog. A legszembetűnőbb változás az autó mérete, ami már-már óriásinak tűnhet a korábbi modellvariációkhoz képest. A másik változás, a géptető alatt érhető tetten. Itt már a VR38DETT kódjelű erőforrás dolgozik, ami 3,8 literes V6-os és két darab turbó segít a jobb belégzésben. Az autó alapból 480 lóerős, de természetesen itt is röhögve lehet elérni az 1000 lóerős teljesítményt, sőt! Még annál is többet! 

A Franco Scribante Racing egy igazi fenevadat épített, amit hegyi versenyhez építettek. Ezért a gigantikus légterelők teljesen indokolttá válnak. Hátul teljesen természetes egy ilyen elem látványa, bár ennek a mérete is felfoghatatlan, elöl viszont rögtön két darab szárny kapott helyet, amit a laikusok bambán néznek és nem igazán tudják hova tenni a dolgot. A karosszériát teljesen újraépítették a lehető legkönnyebb anyagokból, valamint az alját is teljesen beburkolták, majd az egész egy óriási diffúzorban végződik. A szárnyaktól eddig is durva leszorítóerő keletkezett, de ettől konkrétan az úttestre szívja magát az R35! 

Kell is a tapadás, mert a VR38DETT motor is komoly kezelést kapott! A csapat állítása szerint a motor 2200 lóerős lehet, ami a kihajtás veszteségek után, 1600 lóerőnek felel meg a kerekeken mérve! Ekkora teljesítményre nem csak azártvan szükség, hogy jól mutasson a leírásokban, hanem azért, mert a hegyi versenyeken, minél magasabbra megy az autó, annál ritkább a levegő és folyamatosan változik a teljesítmény is ennek köszönhetően. 

Ekkora erővel és összkerékhajtással, igen szépet lehet autózni, ami hamarosan kiderül, ugyanis jövő hónapban állnak rajthoz Dél-Afrikában és ha itt jól szerepel a gép, akkor irány a Pikes Peak!