Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Idén másodszor került megrendezésre autós gyorsulási verseny a kunmadarasi reptér gumicsíkokkal barázdált aszfaltján. A szeptember 13-i szombaton szerencsére már nem kellett a nagy hőségtől tartani, sőt, a verseny előre haladtával már igencsak hűvösbe csapott át a levegő, ami természetesen csak jót tett a kivonult versenyzők időeredményeinek. A rendezvényt megelőző többnapos esőzésnek szerencsére hírmondója sem maradt az első rajtig, így a tapadásra nem lehetett panasz. Egyszóval az időjárás ideális volt az gépeknek. Talán az enyhébb hőmérsékletnek is köszönhetően az augusztusi versenyhez képest sokkal több néző és résztvevő látogatott ki a versenyre, ami talán még a rendezőknek is meglepetéseket okozott.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A gyorsulási versenyek állandó résztvevői mellett most is akadt számos vállalkozó kedvű versenyző, aki próbára tette autóját az aszfalton. A négyes kategória döntőjét például egy újdonsült résztvevő, egy Subaru Impreza WRX STI-s versenyző nyerte. A 330 lóerős gépsárkány tulajdonosa elmondása szerint első ízben vett rész hasonló megmérettetésen - ennél pedig talán nem is kell jobb kezdés ebben a sportágban. Voltak új és régi 3-as BMW-k is kint szép számmal, találkozhattunk Porche Boxter Careraval, Honda Integrákkal és még több, eddig nem látott résztvevővel. Természetesen a Nirtosystem majdnem teljes arzenáljával képviseltette magát ismét, ráadásul nagyon jó eredményekkel is. Mellettük még számos régi gyorsulóval találkoztunk: dög-drag, turbos kadett, (Ave) Renault gt 5, kék M3-as.

A 201 méteres táv döntői után következett egy kis show: a közönség autók és egy repülő küzdelmeit tekinthették meg, ahol persze mindig az autók nyertek, ahogy mindenki várta.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Később fény derült néhány szervezésbeli problémára, a 200 méteres döntőkben az autókat rosszul sorolták be a kategóriákba, így pl a 3-mas kategória döntőjében egy 1.4-es turbós Renault versenyzett egy 2.0 turbós Kadettal. A Kadettes srác elmondása szerint beírta a nevezési lapra, hogy turbós a gépe, de a rendezők ezek szerint véletlenül csak a köbcentit figyelték. Pedig a Kadett hátulján ott diszelgett még a turbó felirat is. Sajnos, a Kadettot egy későbbi óvás miatt mégis kizárták és így sehanyadik sem lett. Így nem igazán tudtuk biztosan ki nyerte ezt a kategóriát, ami biztos, hogy a Dög-Drag Skoda nyerte a 2-es, az újdonsült Subaru a 4-es, a Promaro pedig papírforma szerint az 5-ös kategóriát. A 3-mas kategóriában a második helyezett egy Integra lett, talán ő vehette át a győztesnek járó díjakat is.

Ezután jöhettek a 400méteres futamok, ahol a nitrós autók játszották a főszerepet. A rendezők kisorsoltak pár szerencsést, akik beülhettek a nitrós Camaróba és az Integrába egy-egy 400 méteres gyorsulás erejéig.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A kisebb kavarodás ellenére minden a helyén volt, maga a verseny is jól sikerült, de reméljük a következőkön sikerül majd kiszűrni a hasonló bakikat. Danielen kívül egyikünk sem lett döntős, ő az ezüstérmet szerezte meg a Taxi Marseille-el, az újdonsült Subaru ellen vívott döntő összecsapásban. Akinek pedig nem volt elég a gyorsulásból, annak rögtön itt van a keddi szintén EVO-s Hungaroringes verseny.