Ha a Vandal Cars neve nem ismerős, akkor nem kell rosszul éreznie magát senkinek. Ennek egyszerű oka van. A cég elnöke, Jeremy Sutton azt mondja: "Titokban indítottuk el a márkát. egy másik különleges projekt fejelsztése közben álmodtuk és valósítottuk meg egy rági álmot. Egy lenyűgöző, erőtől duzzadó autót akartunk építeni, ami kifejezetten olyan embereknek készül, akik nem csak nézni szeretik a versenyeket, de pályára is szívesen hajtanak autójukkal. Ehhez pedig olyan alap kell, amivel valóban élvezetes minden megtett kör!
Leegyszerűsítve: A Vandal One egy olyan autó, ami azoknak készült, akik szeretnek nagyon gyorsan menni. Nem túlzás azt állítani, hogy ez a kocsi áll jelenleg legközelebb az F1 érzéshez. 
 
Attól, hogy új cégről beszélünk, a csapat tagjai mind nagy nevű csapatoktól, cégektől érkeztek, mint például a McLaren, Lola, Ford Racing. Jeremy például résztvett a TVR Speed 12 és Cerebra fejelesztésében, egyedüli amerikaiként. Mivel időközben elég jó kapcsolatot alakított ki más gyártókkal, így a Honda Performance Development segítette hozzá alkatrészekhez Jeremy cégét. A One egy tipikus pályagép, ami az Ariel és Radical kihívója. 
 
Egy ilyen projekt semmit sem ér megfelelő szív nélkül és itt lépett a képbe a Honda. A Type-R erőforrás tökéletes választásnak bizonyult. A K20C1 motort felpumpálták 340 lóerőre. ez így elsőre nem hagnzik rettenetes teljesítménynek, de nézzük, mekkora súlyt kell cibálnia! A Vandal One 544 kg! A súly-lóerő aránya 1,62 kiló jut 1 lóerőre. Csak hogy képben legyünk mennyire jó ez az érték, vegyük a Lamborghini Aventador SVJ-t, aminél 1,98 kg/lóerő az arány. Mivel versenypályára építették, így a lehető legalacsonyabb súly elérése volt az egyik fő szempont. 
 
Azonban mindig vannak olyanok, akiknek semmi sem elég, ezért a gyártónál gondoltak az elborultabb elmékre is. Van egy erősebb változat, ami az R Engine Package névre hallgat. Itt már kovácsolt, újraépített belső, BorgWarner EFR 7163 turbó, nagyobb injektorok és egyéb "apróságok" után, akár 9100-at is foroghat a motor, a teljesítmény pedig 550-560 lóerő körüli. Sutton szerint 100-ról 200-ra világrekord idő alatt fog felugrani az autó ezzel az erővel. Normális használat mellett "csak" 480 lóerő áll a sofőr rendelkezésére, és a GPS alapú rendszer figyeli, hogy minden feltétel adott-e ahhoz, hogy szabadjára engedjék a maradék lóerőket. 
Az autót a hátsó kerekek hajtják és 6 sebességes szekvenciális váltón keresztül érkezik meg az erő. Az alapmodellben nincs kipörgésgátló, ezt csak az erősebb verzióba szerelik. 
 
Az autó karbon monocoque vázra épül, amit egy olasz beszállító, a HP Composites készített, akik a legnagyobbnak számít a motorsport világában, kiváló minőségű karbon alkatrészeiknek köszönhetően. Teljes karbon karosszériát is kap az autó, amit aztán saját ízlés szerint lehet variálni, legalábbis ami a színeket illeti. Természetesen a futómű is teljesen állítható, hiszen versenyautóról beszélünk. 
 
Az autóhoz jár egy rendszer, ami folyamatosan elemzi a sofőr stílusát, nézi a köridőket, majd feltölti a felhőbe a beépített 4G modemen keresztül. Ráadásul le lehet tölteni a barátok eredményeit is, pont mint egy videójáték esetében. 
 
6 hónap és 1600 mérföld tesztelés után úgy néz ki, végre bemutathatják a nagy közönságnek is a kocsit. Persze még nem tervezik a tömeggyártást, amit meg is értek, hiszen az autó ára 119.700 dollár, adók nélkül, ha pedig kipipálunk mindent az extra listán, akkor hamar elérhetjük a 190.000 dolláros árat is. 1000 dollár befizetésével rendelhetjük meg az autónkat és a gyártás végéig fizethetjük ki a maradék összeget. 
 
Miután az értékesítések elkezdődnek, a Vandal nem dől hátra, hanem belekezd egy olyan projektbe, ami már utcán is legálisan használható lesz. Úgyhogy a Vandal Two már nincs is olyan messze talán.