Amikor előkerül a JDM, mint autós téma, repkednek a 2JZ, JZX, GTR, RX7, EVO és egyéb jelzők, viszont az a baj, hogy a japán autós kultúra nem csak erről szól. Számomra kicsit csalódást okoz, hogy a TikTok generáció nem ismer más japán gépet, és azok, akiknek egyébként pont az lenne a feladata, hogy szélesebb körben ismertesse meg a néppel a különböző, kevésbé felkapott típusokat, nem tesz semmit a dolog érdekében, hanem még jobban ráerősít, és mondhatni, totális sötétségben hagyja azokat, akik minden lépésüket követik. A közösségi oldalak világában minden adminnak kötelező lenne foglalkozni ezzel, de persze tudom, egy GTR, vagy Supra poszt sokkal több lájkot hoz, mint egy kevésbé ismert modell….

Itt van például a képeken látható 1991-es Toyota Mark II kombi. Kocka is, jobbkormányos is, hátsókerekes is. Tulajdonképpen minden adottsága megvan, hogy a fanboyoknál beinduljon a gerjedés, de mégsem látni belőle mindenhol.

Oké, a 2Y-J motor, a maga 95 lóerejével nem igazán csábító a wututu rajongók számára, illetve a kombi kaszniért sem rajong mindenki, de aki mondjuk nem a bolygót akarja megforgatni maga alatt, annak izgalmas választás lehet az egyforma japán gépek között.

Peter sem erre vágyott, viszont a Z10 Soarer árakhoz kellett némi nyugtató, így szép lassan elengedte a dolgot, és elkezdett más irányba nézelődni. Így akadt rá a Mark II-re, amit természetesen nem hagyott gyári állapotban. Elsőként ott van a front, amit egyszerűen levágtak és helyére a Toyota Cresta elejét pakolták fel. Ezután következett a telifény, vakító fehérre, ahogy egy japán autóhoz illik. Az utastérben szürke plüssbelső, digitális óracsoport és néhány Mooneyes kiegészítő található, amitől megmaradt korhűnek az egész, mégis nagyon friss hatást kelt.

A legjobb ezekben a ’90-es évekbeli kocka gépekben, hogy nincs szükség brutál méretű felnikre a boldogsághoz. Itt is bevált a recept, miszerint kis átmérőjű görgőket pakoltak az autó alá. Az SSR Jilba felnik ugyan csak 14” -osak, viszont a szélességük és az ET számuk igen izgató. 9” és -30! Persze az egész nem ér semmit, ha nincs rendesen leültetve a gép, amihez mindent IS ki kellett cserélni az autó alatt. Nissan Silvia alkatrészek, állítható lengőkarok, toronycsapágyak, némi hegesztés és máris megvan a képeken látható durva kerékdőlés, hogy a felnik tökéletesen elférjenek, viszont Peter az Ace of Ace segítségével levegős rendszert is telepített az old school gép alá, így már tényleg úgy nézhet ki, mintha egy kisgyerek rálépett a Hot Wheels vagy Matchbox kisautóra.

Itt persze nem áll meg a dolog, de mondjuk úgy, hogy a Stage 1 megvan. Kíváncsian várom, hogy mit hoz a jövő! 



Forrás: Lowdaily