Opel Corsa A problémák

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Opel Corsa A problémák

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Most volt a kocsim szerelőnél, mert dadog alapjáraton a motor. Beállította az alapjáratot, gyújtást, de kb. rosszabb lett mint volt. :S Reggel 3szor állt le a motor mikor mentem melózni. Valaki tudna tippet mondani, hogy mi lehet a baj? Tegnap elindultam vele, örültem hogy beértem melóba, hazafele viszont úgy járt, mint még soha! Most meg olyan, mintha nem menne az egyik henger... :S 1984-es a kicsike, 12ST motorral. Előre is köszi! Zsolti

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Kutyesz
#19
2012. szeptember 13. 15:22
Épp most barangoltam angol oldalakon.Találtam én is small-block, big-block írásokat.

Ez a végáttétel csere jó ötlet.Köszi az infót!
_Zsoltee_
#18
2012. szeptember 13. 12:54
Elvileg F13WR és 3,74es a végáttétel

De, ott a magyarázat meg a képek hol kell megnézni a váltón :)
_Zsoltee_
#17
2012. szeptember 13. 12:47
Nem ismerem a dízel motorokat, de szerintem az 1.5 az smallblock, az F28 pedig bigblock váltó, tehát nem fog összemenni. F28at egyébként sem fogsz találni, ha meg igen, a corsa ára. Viszont végáttételt lehet cserélni a váltókban. Nézd meg a tiédnek a számát, tudd meg hogy milyen a végáttétele és keress egy hosszabbat.
Kutyesz
#16
2012. szeptember 13. 12:43
Sziasztok!
Technikai jellegű kérdés:
Adott a síkon egy 15td isuzus B Corsa.Autópályán 130-nál már 3500-körül forog.Van olyan hosszabb váltó amit össze lehet párosítani a motorral különösebb bonyodalom nélkül?
Illetve a turbo ectra/calibra 6-os váltóját mennyire bonyolult összebágerolni vele?

Ha valakinek van építő jellegű válasza várom.

Köszi!
evildragon
#15
2011. július 22. 16:28
Nekem volt ilyen a régi kocsimmal, de én is alig akartam elhinni. Árokba mentem vele, látszólag a váltó nem sérült, de szervíz után én is hallottam ezt a hangot negyedikben. Kiderült, hogy mivel 4.-ben karamboloztam, az a fogaskerék megsérült és azért adta azt a hangot. Szóval az előttem szólónak valószínűleg igaza van, hogy váltóhiba lehet.
Mike85
#14
2011. július 22. 16:18
Az sok minden lehet, ha csak 2-3-ba hallod, és a többi sebességben nem akkor szerintem ott a váltóval, vagy a kuplunggal lesz valami gebasz, különben a többi sebességben is kiadná a hangot, lehet hogy nem veszi be rendesen a sebességet, de ez csak tipp....
eorcsabi
#13
2011. július 22. 16:07
érdemes lenne átnézni a vákuum csöveket is az előzőleg említettek mellett
tomi23
#12
2011. július 22. 16:00
Sziasztok!
1.4 es B corsa-m van és olyan problémám van vele hogy amikor 2-es vagy 3-as sebességbe 1500-2000-es fordulaton ilyen súrlodó hangot hallok a motortérből ez miért lehet? válaszokat előre is köszönöm!
üdv
dikta
#11
2011. május 14. 13:56
Köszi!
miko79
#10
2011. május 09. 19:47
Ha kézi szívatós akkor a gyertyákat azért figyeld ,én minden tél után kicserélem,mert előfordul,hogy kicsit megázik!!!És nem akar menni!!!
miko79
#9
2011. május 09. 19:45
Hali,nekem is volt ilyen problémám,a hengerfej tömítés volt gázos egy kicsit átfújt sokáig ment is vele,mi is állítottunk a gyújtáson és ideig-óráig jó volt,de a végén teljesen átégett mióta kicserélték azóta teljesen jó!
dikta
#8
2011. május 09. 19:41
valaki??? :)
dikta
#7
2011. május 05. 16:11
Amúgy most tök faszán jár!
dikta
#6
2011. május 05. 16:10
Na szóval! Fater kicserélte a benzinszűrőt. Meg talált egy olyan dolgot, amit nem tudom, hogy mi :D Erről a fekete szarról van szó, amibe alul-felül megy egy-egy cső. Na most az alsó pöcök amire a cső ment, le volt törve. Nem lehet, hogy ott kapott fars levegőt?? A két csövet most összedugtuk (a zöld és a fekete), tehát ez a fekete valami ki van iktatva. Tudja valaki, hogy mi ez? :)
dikta
#5
2011. május 04. 16:47
Üzemanyagszűrőt tegnap vettem, ki lesz cserélve. Karbit meg megnézetem.
FZsocca
#4
2011. május 04. 16:27
ac?! üzemanyag szűrő?!
st-és tahát karbis, nem lehet, hogy a karbival van a gond?!
dikta
#3
2011. május 04. 15:55
Hello!
Novemberben cseréltük a gyújtókábeleket, nyáron az elosztófedelet, gyertyákat kb. 2 éve. A szerelő elvileg kipucolta a rotort meg az elosztófedelet. Megnézzük a gyertyákat, aztán kiderül..
Dr.Tápfesz
#2
2011. május 04. 13:18
Üdv. Mikor volt gyertya csere , gyertyakábel csere , esetleg ha elosztós akkor elosztó fedél és rotor csere?
dikta
#1
2011. május 04. 07:12
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most volt a kocsim szerelőnél, mert dadog alapjáraton a motor. Beállította az alapjáratot, gyújtást, de kb. rosszabb lett mint volt. :S Reggel 3szor állt le a motor mikor mentem melózni. Valaki tudna tippet mondani, hogy mi lehet a baj?
Tegnap elindultam vele, örültem hogy beértem melóba, hazafele viszont úgy járt, mint még soha! Most meg olyan, mintha nem menne az egyik henger... :S

1984-es a kicsike, 12ST motorral.

Előre is köszi!

Zsolti
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!