Tolatókamera és Radar FAQ

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Tolatókamera és Radar FAQ

Valakinek van valami ötlete, hogy mit érdemes figyelni tolatóradar vásárlásakor? Illetve, hogy érdemes-e inkább kamerát építeni? Mire érdemes figyelni, ha nem akarom széjjel fúrni a lököst?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
Kiemelt hozzászólás
videoTOM
#20
2023. április 14. 01:21
Már a 2019-es, GFK Hungária piackutató cég által készített felmérés is azt mutatta, hogy az autós fedélzeti kamerák iránt rohamosan nő a kereslet. A kutatásból az derült ki, hogy a menetrögzítő kamerák piaca értékméretben 2019-ben elérte az 5 milliárd forintot, azóta ez a szám csak felfele kúszik. Ugyanez a felmérés mutatott rá arra is, hogy a megkérdezettek 30%-a használ vezetés közben valamilyen autós kamerát, több mint 50% pedig úgy gondolta, hogy hasznosak ezek az eszközök a közlekedésbiztonság szempontjából.


Blintux
#19
2016. február 09. 17:31
Ez direkt tatalókamera, ami kapcsán kérdeztem.
IP67 védelme van, csak az feszültség tűréséről nem találtam infókat.
Pár száz Ft egy fesz. szabályzó, azon már nem múlik, bekötök elé egyet, biztos ami biztos...
PapaMaci
#18
2016. február 09. 16:53
Pont akartam írni az ip67 védelmet.
Leu
#17
2016. február 09. 16:23
Hát ja de mondjuk azt írta tolató kamerának vette, persze fel lehet készülni egy túl fsz. védelemmel. De mindenféle bántás nélkül akkor készüljünk a kamra beázásra is, meg a csatlakozók beázására és korrózióra is, mert ezek sem éppen kültéri autós darabok akkor.
PapaMaci
#16
2016. február 09. 16:01
Hja, csak hirtelen ránézve nem úgy néz ki, mintha direkt autóba készült volna.
Leu
#15
2016. február 09. 15:07
Én most készülök beszerelni egy Valeo Beep & Park Nr4 Parkradart. Ráadásul ugye a SAAB CAN-es. Érdeklődtem is a SAAB-os fiuktól mit szólnak a dologhoz. Mindenki véleménye szerint simán beépíthető. Az zavart hogy rá kell kötni gyújtásra meg rükverc kapcsolóra is, de azt mondják mivel nincs komolyabb áram felvétele nem lesz belőle hiba üzi.
De az előző kérdésre, én nem hiszem, hogy ha autóba készült hogy nem számoltak volna 14,8 -as töltő feszültséggel,(azt bírnia kell) több meg nem igazán kéne hogy legyen ha jó a feszültségszabályzó.
PapaMaci
#14
2016. február 09. 13:23
Szia
Én biztosan tennék elé egy feszültség szabályzót, mert ha véletlen megszalad, felmehet 17V-ra is a kocsi feszültsége, azt meg már lehet, nem tolerálná!
Blintux
#13
2016. február 09. 12:48
Sziasztok!

Van egy tolatókamerám és egy kijelzőm.
Teljesen jól is működnek együtt, igaz autóba még nem szereltem be. Ennek egy oka van:

A kamera adatlapján azt írják: DC 12V az áramigénye.
Ilyen kis poros csatlakozója van a tápjának

Az a kérdésem, hogy szerintetek ezt közvetlen ráköthetem-e az autó villamos rendszerére, mondjuk a tolatólámpára?
Mert oké, hogy az autók rendszere 12V, de menet közben az akkutöltéshez 14V körül van a feszültség.
Ezt tolerálják ezek a kamerák, vagy kell valami feszültségszabályzó még hozzá?
Pauli
#12
2014. november 17. 20:53
Hali mindenkinek! Segítséget szeretnék tőletek kérni! Adott egy 2003-as Mazda 6 kombi(2.0 Benzin) A barátom szeretne bele tolatóradart szereltetni, tud e valaki ezzel kapcsolatba bármilyen infóval segíteni! Akár ajánlani pakkot vagy hogy hol nézzünk szét, milyet érdemes venni! Van e gyári csomag amit meg lehet venni hozzá stb. Előre is köszönöm az infókat!
Wadmalac
#11
2011. november 08. 11:34
Wadmalac
#10
2011. november 08. 11:21
Nekem 7" monitor van a fejegységemen meg a napellenzőben, azon jól látni vele, sztem a 2,5" kijelzőn nem sok látszik. Van csak kamera 4500ért is, hozzá egy 7" monitor használtan kb 10 (nekem is van eladó), szal sztem jobban megéri nagyobb monitorral.
Funkey
#9
2011. november 08. 11:14
Na ilyesmit kínáltak nekem most 10-ért, meg 12 egy kis monitor hozzá. 2,5"-os. Műszerfalra szerelhető! És 10-ért be is rakják. Csak odaviszem, meg elhozom. 1 év garival!
Wadmalac
#8
2011. november 08. 11:05
Wadmalac
#7
2011. november 08. 11:00
Az elvileg elég jó fényérzékenység.
Wadmalac
#6
2011. november 08. 10:59
Az én kamerám körbe van rakva infraleddel, azok kb 2 m-es körben bevilágítanak mindent a kocsi mögött éjjel, de mint írtam, a kipuffgázt és a védőüveget is.
Funkey
#5
2011. november 08. 10:42
Köszönöm a segítséget. Igazából az érdekelne még, hogy 0,2 Lux az mennyire jó egy ilyen kameránál?
Black M7
#4
2011. november 08. 10:25
Szia!
Nekem van mindkettő,de amint a képeimen is látszik,furás faragás nélkül nem igazán kivitelezhető....a radar érzékelőit(elvileg mindegyikét9 leht festeni,tehát színrefujni,de ha alapból fekete lökösbe süllyeszted akkor nem kell nyilván...Részemről vezeték nélküli radarom van,miszerint az adó a csomitartóban,illetve a vevő a müszerfalon rádión kommunikál....4 érzékelővel volt ez a rendszer 10 pénz....sztem megérte
a kamera és a monitor külön külön volt 10,de nyilván tv és dvd funkció az elsődleges,viszont ha kell menet közben is tudok hátrafelé nézni,hogy ki jön mögöttem,vagy akármi...kötés kérdése... viszont a kamera nem CMOS-os...tehát éjjel semmit sem lát kuka sötétben,de a tolató lámpa fényénél vagy átlag közvilágítás mellett teljesen jó!
Mindkettőt,kivéve a monitort a polus centerben vettem az extreme digital üzletben....remélem ért valamit amit leírtam
Wadmalac
#3
2011. november 08. 10:21
Én tolatókamerát építettem be, most 3 év után halt meg. Kb. 170 fokos látőszögű volt, ez azt jelenti, akkor mennek ki a képből a dolgok, mikor már nekik mész. Az éjjellátó mód is tökéletesen működött, kb. 2 m-re mögöttem jól látszott minden. Csak két problémám volt, első, hogy a kipufogó gőzfelhője néha teljesen eltünteti a képet éjjel, a másik, hogy gyakran kellett letakarítani, éjjel kis kosz már elnyomta a képet, mert a védőüveg mögött vannak az infraledek is és ha koszos az üveg, elvakítják a kamerát. Nekem bevált, veszek egy jobb minőségűt és maradok ennél. atolatóradaron még nem is gondolkodtam, egy havernak van, néha összevissza jelez és nekem agyamra menne a sípolása.
Funkey
#2
2011. november 08. 10:14
Illetve az is érdekelne, hogy vásárláskor mire érdemes odafigyelni?
Funkey
#1
2011. november 08. 10:13
Valakinek van valami ötlete, hogy mit érdemes figyelni tolatóradar vásárlásakor? Illetve, hogy érdemes-e inkább kamerát építeni? Mire érdemes figyelni, ha nem akarom széjjel fúrni a lököst?
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!