Az új Yaris GR megjelenése alaposan megbolygatta a hot Hatch-ek világát! A három hengeres méregzsák, a maga 265 lóerejével és 360 Nm-es nyomatékával elég komoly fejtörést okozhat még a nagyobb kategóriában is, hiszen 5,5 másodperc tudja a 100-as sprintet, ami egy ekkora autótól egyáltalán nem rossz eredmény! Más kérdés, hogy mennyire lesz tartós, illetve a vételár sem nevezhető alacsonynak, ráadásul ez egy olyan autó, ami semmiben sem hasonlít a sima Yaris-hoz, szóval azért kicsit kilóg a sorból, de ez végülis senkit sem érdekel, mert az összkerékhajtásának köszönhetően még driftelhetünk is vele! 
 
A HKS-nél viszont arra gondoltak, hogy ebből többet is ki lehet hozni a kisautóból. Oké, Daigo Saito is így gondolta, csak éppen Ő az old school megoldást választotta és inkább 2JZ motort pakolt a Yarisba. A HKS meghagyta az eredeti formulát és abból próbálta kihozni a legtöbbet, ami a rendelkezésére állt. 
 
A képeken a Step 1 szettet látjuk. Komplett Pandem widebody készletet kapott az autó, a karbon tető itt már nincs lefényezve, Craft Square karbon visszapillantók, egy gigantikus hátsó szárny és a jellegzetes HKS fóliázás díszíti a kocsit. A kerékjáratokban, az autóhoz képest, nagy felnik forognak. A 9,5x18 méretű Yokohama Advan Racing R6 felnikre Yokohama Advan 052 gumikat húztak. A kerekek mögöttelöl 4, hátul 2 dugattyús nyergek lassítják a kocsit. A futómű pedig állítható, HKS szett, amit a Fuji lábánál teszteltek. 
 
Ha esetleg eddig nem lett volna tiszta, ez egy versenyautó, amivel időre is lehet jókat menni, de ha driftelni támad kedvünk, az is simán megoldható. A G16E motor még prototípus fázisban lévő turbót, intercoolert, IC befecskendező rendszert, HKS Super Power Flow szűrőt és egyedi kipufogórendszert kapott. Így 375 lóerőt képes leadni, de ha valakinek ez nem lenne elég, ott van a 100 lóerős nitrószett, amivel mindjárt 475 ló szabadul a torsen diffikre, amik még mindig a gyári darabok, csakúgy mint a 6 sebességes manuális váltó. 
 
A beltérben Bride Zero versenyülések és TeamTech biztonsági övek, kipakolt hátsó rész és a műszeregység helyére költöztetett MoTec C125 digitális műszerfal jelenti a változást. 
Ezeknek az adatokban a tudatában, nincs messze az az idő, amikor majd 500 lóerő feletti kis Yarisok fognak WRC-kre jellemző hangorkán kíséretében száguldozni a versenypályákon.
 
Még több képet IDE KATTINTVA találtok! 





 

 

Forrás: Fast Car