nem indul a verdám

aktuális téma
nem indul a verdám

hali valaki tudna segiteni? föként opelosok!!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6
Ati Gsi
#103
2010. január 09. 14:58
látod vannak itt cs-n olyan arcok is akik nem internetről "tanultak" autót szerelni
Dezs HSK
#102
2010. január 09. 02:50
Egyáltalán nem marhaság, el kéne fogadni az okosabb tanácsát, ha kérdezel.
Az esetek nagy részében az alapjáraton kigyulladó olajlámpa csapágyproblémát jelent, és iszonyú csörömpöléssel jár.
Ha nem szól nagyon, akkor előfordulhat, hogy olajgomba, vagy (kapaszkodj meg) olajszűrő. Nekem mindegyik verzió előfordult már...
kkrisz75
#101
2010. január 09. 02:41
Az olajnyomás azért veszi észre a csapágyasodást, egyes esetekben, mert olyankor megszűnik a nyomás.

A nyomás attól van, hogy van ellenállása a folyadéknak a blokkban kialakított járatokban. Vagyis az olaj, amit a pumpa nyom, legkönnyebb úton akar haladni. Ha valahol nem ütközik ellenállásba akkor arra akar haladni.

Tehát nyomja az olajat, de a csapágy kopottsága miatt halál lazán elszalad a csapágy és a tengely közt. Így a gomba felé kisebb nyomással érkezik az olaj és ezt ki is jelzi.
A villogást az okozza, hogy sok fordulatonként, rapszódikusan engedi csak el az olajat amikor éppen úgy áll.

Hosszabb idő és használat után elszáll az összes csapágy,majd csapszeg. De addigra már kerepel, és traktor hangja lesz.

Villogás okozhatja az alacsony alapjárat is, pl egy nagy vezérmű tengelyes autó 500as fordulaton, szinte egyfolytában világít a lámpa és a hangja olyan mintha csak 2 henger menne a 4ből.

A kopott csapágy ráadásul teljesen egyenetlen alapjáratot okozhat amit még az ecu is alig tud kompenzálni, ebből adódóan lesznek egyes fordulatok amikor "lassabban" fordul át, és esik a nyomás.
kkrisz75
#100
2010. január 09. 02:20
AC biztos jó, mert ha nem lenne az akkor tologathatnád napokig akkor se indulna be. Se melegen, se hidegen nem indulna be.

Rotor. Ha rossz akkor szintén nem indul be hidegen tologatásra. Ha kopott vagy lóg akkor esetleg beindulhat, ha éppen úgy áll, de az nagy valószínűséggel szétverné az elosztófedelet aminek hangja is van. de látszata biztos ha leveszed. Ettől függetlenül nézz rá. Néha illene azt is cserélni.
Ha van rotor akkor van elosztó fedél is. Ezek ha öregek, el tudnak repedni, és olyankor le testelnek, vagyis a szikra nem a gyertyakábelek felé, hanem az elosztó fém része felé húz le. Hol beindul, hol nem, jellemzője a dadogás az adott henger kimaradása miatt. De hidegen, melegen is.

Gyertya: Itt előfordul, hogy ha bemelegszik akkor jár mindegyik henger, de hidegen ki ki hagyogat, ha rossz. Okozhat dadogást, de azt okozhatja a rossz üa. ellátás is, elosztó fedél is.

Generátornak semmi köze hozzá. Vagy tölt eleget vagy nem. Ha nem tölt akkor kigyullad a lámpa, ha kiégett akkor észreveszed, hogy egyre nehezebben indítózik minden reggel, mivel az akksi lemerül.

Trafó, nem lehet, mert szintén ha rossz akkor tologathatod éjjel nappal, nem indul be.

Ne feledjük, hogy a benya, minél hidegebb van annál nehezebben porlad. Kicsapódik a hideg fémen és cseppesedik.

Én a helyedben, a rotort, elosztót, gyertyákat alapból cserélném. Ha utána is rossz akkor üzemanyag ellátás a gond.

Légtömeg, kopogás szenzor, lambda..stb ami szabályozza. Vagy lefagyott az injektor fej a hidegben, de ezt nem hinném, még nem láttam ilyet.
vwpassat32
#97
2010. január 09. 00:53
Jóestét az uraknak!
Ati Gsi
#94
2010. január 09. 00:38
karosszérialakatos vagyok de kb 14éves korom óta ladátam rallyztam építettem két kézzel motor zsiguliba stb stb tudnék sztorizni
Ati Gsi
#92
2010. január 09. 00:36
ez egy tök evidens dolog bárkinél aki ért is valamit a dolgokhoz
Ati Gsi
#91
2010. január 09. 00:35
hát szerinted marhaság, én meg tudom hogy így van, elégge benne vagyok a dolgokban
Nigger83
#90
2010. január 09. 00:34
inkább olajgomba vagy olajszivattyú, de ilyen marhaságot még nem hallottam
Ati Gsi
#89
2010. január 09. 00:33
hát mondom h nem lehetett kinyitni a jobb első ajtót
Ati Gsi
#88
2010. január 09. 00:33
az megint más, de ha normális alapjáratod van és van rendesen olaj a motorban mégis villan a lámpa sajnos az csapágy probléma
ricsi 92
#87
2010. január 09. 00:32
jah hogy annyira full benyomták azt hittem csak úgy módjával
Nigger83
#86
2010. január 09. 00:32
és ha mondjuk 850 es alapjáraton vergődik akkor másodpercenként több mint 10 villanást látsz? ez számomra nagyon ködös
Ati Gsi
#85
2010. január 09. 00:31
hát lehet h nem hallottál pedig ez így van és ez nem egy újdonság
Ati Gsi
#84
2010. január 09. 00:30
kalapáccsal elpüföltem volna mostanáig
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6
Összesen 103 találat 6 oldalon