BIOETANOL??????????

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
BIOETANOL??????????

sziasztok,ki mit tud a bioetanorol? van értelme használni, ki mit hallot rola,várom a véleményeket.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7
csabucska
#65
2008. április 10. 19:38
Te miről beszélsz?Ha Föld minden zeg zugát is beveted és azt learatod egy évben 40szer sem elég akkor mi lófaszt akarsz eltárolni?
Na tényleg kocc...
MakkaG60
#64
2008. április 10. 19:36
Itt minden ki van találva!
Csak nem nekünk!
Gondoljatok bele Mo-mezőgazdasági szempontból igen penge!!!!
Nézzétek meg Nn-Európát. Ki aratna az etanolból!!!!
Már megint megsz.....
MakkaG60
#63
2008. április 10. 19:33
Csabucska!
Terménytároló, tudod mint amit az Unio-nak építetünk támogatásokból. Nem hiába!!!!
MakkaG60
#62
2008. április 10. 19:31
Én is zokszó nélkül azt tankolnám egyébként!

Én tanultam az autós témát ez a szakmám én egy nagyon jó dolognak tartom, tartanám, csak tudnék már ilyet tankolni!!!!!
csabucska
#61
2008. április 10. 19:29
Ja ha egy évben kb 20szor aratsz majd

Na lépten további jo pancsolást nektek
MakkaG60
#60
2008. április 10. 19:29
A kabai cukorrépagyárat is át akarják? akarták? építeni.

Hajdúsámsonban is akartak gyárat az alapkőletétel meg is volt, a gyár sehol?!
Már megint politika!!!!

És a földművelőknek sem kellene nyafogni hogy nem tudják eladni a terményt!!!!!
Nem kellene kárpótolni őket és lenne ócsó üzemanyag!
Bacsek GT2
#59
2008. április 10. 19:27
Bioetanol... én támogatom mivel alkohol származék vizre és szándioxidra ég el, kevesebb a káros anyag, viszont kb ugyanugy(vagy jobban megy) mint a benzinnel...
Ha normális lenne az ára, és minden kuton lehetne kapni, én rászoknék az alkoholra mármint az etanolra
MakkaG60
#58
2008. április 10. 19:26
Pedig de!!!
csabucska
#57
2008. április 10. 19:22
OK
De ha Marsra is kukoricát vagy repcét ültetnél sem volna elég ilyen üzemenyag a föld népességének
MakkaG60
#56
2008. április 10. 19:21
Elektromos autó 700e ft az átalakítás hivatalosan Mo-on.

És még ezer dolog ami nem benzinfüggő!
MakkaG60
#55
2008. április 10. 19:20
Repcét ne egyél!!!
MakkaG60
#54
2008. április 10. 19:19
Ti ha olajmágnások lennétek engednétek hogy a paraszt otthon magának alkoholt csináljon, és azzal járjon!?

Francia videót láttam ahol a földművelő magának csinálta az etanolt!!!

Amerikai videót láttam ahol több tízezer mérföld után darabokra szedték az autót!!! Nem volt sz..rabb mint egy benyás, vagy egy diesel alkatrészei.

Ennek az egésznek már megint politika szaga van!

Amcsiban tankolják az etanolt ezer helyen, szar..rt-hugy..rt, mi meg vesszük tőlük a drága benyát!!!!
csabucska
#53
2008. április 10. 19:16
És akkor mit fogsz enni?nem ez a jövö
MakkaG60
#52
2008. április 10. 19:14
Ez szép és jó ha 25 évesnél időssebb autód van!!!!

- szerintem a legtöbb autónak műanyag tankja van
- Az E85 15% benzin és 85% alkohol, hogy jobb legyen az üzemanyag kenését!
- Az új gumi, műanyag cuccok bírják az alkoholt
-Az új 20 évesnél fiatalabbat jelent
- A benyában is van víz!
- Ha nem lessz benya , kukoricából és repcéből bármikor lehet etanolt előállítani!!!!!!!!!!!
MakkaG60
#51
2008. április 10. 19:09
warwolf megelőztél te galád!

VW-nél előnyt jelent 50-50%-os keverésnél a kopogásérzékelő kütyü mivel szétállítja magát a computer, persze csak bizonyos értékeken belül.
Szerintem ezért nem 25% hanem 50 az injektoros fricc autók esetében!?
csabucska
#50
2008. április 10. 19:02
Idézet totalcar 2007.03.20
Az etanolnak mint üzemanyagnak a benzinnel összevetve egy jó és sok rossz tulajdonsága van. Rendkívül jó, 105-ös oktánszámnak megfelelő kompressziótűrése miatt (újra) alkalmazzák oktánszámnövelő adalékanyagként, és önmagában vagy benzinnel különböző arányban keverve kiválóan használható versenybenzinként. Rossz tulajdonsága, hogy kb 30%-kal alacsonyabb a térfogategységre vetített energiatartalma, tehát változatlan körülmények között a fogyasztás kb. harmadával több.

További rossz tulajdonság, hogy az etil-alkohol nemcsak az agyi idegpályákat károsítja (lásd még: "elitta az eszét"), hanem a gumi alkatrészeket is. Olyan autóknál, ahol az üzemanyag gumival érintkezhet (flexibilis benzincsőszakaszok, gumitömítések), nem érdemes etanollal kísérletezni. Az alkohollal érintkező tömítések jelentős mértékben kitágulnak: 20% méretnövekedés már jónak számít, így hosszabb használat esetén ne várjunk csodát az üzemanyaggal akár csak közvetetten is érintkező tömítésektől (pl. olajtömítések, szimmeringek) se. De megtámadja a bioalkohol az alumínium és magnézium alkatrészeket is, és mivel több-kevesebb vizet is mindig tartalmaz, a lemezből készült üzemanyagtartályok sem bírják sokáig átrozsdásodás nélkül.

MakkaG60
#49
2008. április 10. 19:00
A környezetbarát dolog mellett még ott van az alacsonyabb égési hőmérséklet is ami turbós autóknál előnyt jelnt.

AGYIG LEHET HÚZNI A TURBÓT!!!!!
NEM ÉG BE A DUGÓ OLYAN KÖNNYEN, de előtte a hőmérsékletváltozásról érdemes meggyőződni!

Da ha szépek nem is vagyunk hü..ék ne legyünk, egy sima gyári autó nem megy E85-el, csak prüszköl össze vissza, ezért aki bele akarja önteni a féltve őrzött kincsébe előtte informálódjon az "átalakításról"!!! Max 25%-ig átalakítás nélkül keverhető a cucc!

Átalakítás PD boxhoz hasonló elektromos kütyü amit az injektor elé kell bekötni kb40-rugóba kerül és utánna mint a gázosnál ki tudod kiválasztani hogy benzin vagy e85 üzemű legyen a klozett.
warwolf
#47
2008. április 10. 18:57
Kméten 240ft.Kicsit sokért adják, de az OiL kúton lehet kapni.
Jelenleg én 50%-ban keverem a benyához.1X túlment az arány, aztán lett is egyenetlen motorjárás.Amúgy van a polcon FlexTek is.Ha az időm engedi, be fogom tenni, aztán járok tiszta E85-tel.
Télen baromi nehezen indul be a járgány tőle, akkor célszerű dúsítani benyával.De amint +5fok fölé megy külső hőmérséklet, lehet bele normálisan tankolni.
De ha v.ki tisztán akarja használni és nem régi 8V Swiftje van, akkor annak KELL az elektronika.Vagy a magyar HunFlex, v. pedig az Amerikai FlexTek.Utóbbi drágább, de cserébe nem kell az injektorkábeleken molyolni.A magyar verzió kb. ugyanezt tudja, de ott darabolni kell.Van hozzá egy külön szál, amin van egy kapcsoló.Ha v.ki felváltva akarja használni és lusta nyitogatni a motortértetőt, akkor ezen a szálon be tudja a vinni az utastérbe a kapcsolót.
Amúgy nekem egy ismi hordja az E85-t Bp.-ről, mert ott olcsóbb.Egyszerre hoz haza magának is, meg aki még kéri a baráti körből, és olykor 140L E85 van a gépében, kannákban+ a tankban.
Az autó egyébként normálisan megy tőle, sőt olyan 1000km után észrevehető némi vehemencia is.Jobban harap.De mivel ebből több kell mint a benyából, így van többletfogyi is.Nekem ez 13%.
Szóval jelen esetben legalább 10e.km min. amire kitermeli a műszer árát.De utána már +ba megy a buli.
S, nekem eddig nem oldott ki semilyen tömítést.
csabucska
#46
2008. április 10. 18:53
Meg már van is itt ilyen totyik
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7
Összesen 125 találat 7 oldalon