Segitség!!!

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Segitség!!!

az a problémám h ha el akarok indulni a kocsival akkor beráz a kocsi eleje és ki dobja a sebességből, és a jobb első futómű el állitódott állandóan.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
LacSwift
#2
2010. december 21. 22:25
SZIASZTOK!Olyan próblémám lenne, hogy november 4.-én vásároltam egy Skoda Felicia Pick up 1.9D 2001 -es évjáratú tehergépkocsit Pápáról, és körülbelül két hete megállt az éjszaka közepén.Másnap elvontattuk egy közeli jó ismerősünkhöz aki szerelőmester, és ő szakvéleménye szerint az autó 4 hengeréből 3 hengerbe nincs megfelelő kompresszió, miszerint az autót motorhibásan így vettem, és eddig különböző javító adalékokkal volt életben tartva, ami nálam egy hónap múlva ürült ki a tankból, és következményeképpen megállt az autó.Az autószerelő mester szerint csak motorcserével, vagy motorgenerálással lehetne életre kellteni, melynek költségégét 150-200ezer ft -ra minimalizálta.Az interneten megpróbáltunk utána nézni, hogy mi a teendő ilyen esetben.Fogyasztóvédők oldalán találtunk egy törvényt, miszerint a kereskedőtől vásárolt autót a kereskedőnek kötellessége az autó hibáiról tájékoztatni (mondanom se kell, hogy ilyen fajta hibajelentés nem történt,sőt istenítették a motorját) vagy ha eltitkolják akkor rejtett hibának számít.Az autó egyébként rózsdás volt, főleg a platója, ezért gondoltam, hogy akkor a 350ezer ft-ért vásárolt autónak a motorja tökéletes,(hang alapján se észleltem semmi furcsát) és csak a karosszériát kell kipofozni.A kereskedővel felvettük a kapcsolatot pénteken, ő szerinte az autó nálam ment tönkre egy hónap alatt, ami egyébként a szerelőmester szerint lehetettlen.Hétfőig adtunk neki haladékot, hogy eldöntse visszavásárolja az autót, és a teljes vételárat visszaadja, vagy megjavíttatja az autómat.Ő a mai napig nem hívott volna minket, hogyha mi nem hívjuk, felajánlot 20000ft-ot amin mi felháborítónak tartunk.A következő órában pedig már beleegyezett volna a visszavásárlásba, de azt mondta a telefonba hogy teljes áron nem fogja visszavásárolni az autót.Kérdezem én, hogy mire fel nem akarná visszaadni a teljes vételárat, hiszen koszosan, mocskosan, bűdösen vásároltam az autó, kipucoltam, kitísztitottam, rozsdafoltok nagy részét eltüntettem, lefényeztettem.Véleménye szerint az autó már biztos nincs olyan állapotban mint amilyenben ő eladtam nekem, én véleményem szerint viszont sokkal különebb most az autó, mint amikor elhoztam.Ő az autót egyébként nem látta azóta.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy ilyenkor mi a teendő:S
ZaLkA
#1
2010. augusztus 27. 15:08
az a problémám h ha el akarok indulni a kocsival akkor beráz a kocsi eleje és ki dobja a sebességből, és a jobb első futómű el állitódott állandóan.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!