Regisztrációs adó

Témakör: Real life
aktuális téma
Regisztrációs adó

Ki mit tud róla?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2
PapaMaci
#27
2015. május 01. 12:45
A néni meg lenyomja a rendszámot elöttem a butikban. Nem kell 2 hetet várni rá.
-Bandi-
#26
2015. május 01. 10:43
ha a forgalmiban benne van át kell vezetni a magyarba is nem?
ATE TR
#25
2015. május 01. 10:36
Az okmányban, ahogy megnyomtam a sorszámkérő gombot már hívtak is. Ott nagyon gyors volt a papírozás. 3an dolgoztak az ügyön.
ATE TR
#24
2015. május 01. 10:32
Hozd be! Nezzük meg. Megyek veled és nevetünk!
PapaMaci
#23
2015. május 01. 06:18
Ami a kinti papírban benne van, azt átvezetik. Csak nálunk vannak ilyen fakockák.
elbowS6
#22
2015. május 01. 00:40
jah es allithato futomu es talan csovezve is lesz.
elbowS6
#21
2015. május 01. 00:35
na jo de itt most egy Porsche 944-rol beszelunk amin Porsche Cayenne fekek vannak, Cayenne kerekek, Audi 2.2 20VT motor. itt muszakis, de otthon 5 ev kotel lenne...
PapaMaci
#20
2015. április 30. 23:59
Ne is mondd! Más országban meg egy óra alatt a kezedben a rendszám...
ATE TR
#19
2015. április 30. 23:50
Én szívtam sokat, de visszaolvasva egy nap alatt lezavartam volna, ha nem tesze-toszáskodnak emberek. Meg azokra várni, akik mondják, hogy segítenek...oszt még sem. Szóval ki kellett tapogatnom, hogy mi merre. Volt olyan pont, hogy majdnem visszavittem a kocsit, hogy jóóó akkor csinálja meg, aki akarja, mert én nem fogom, leszarom. NKHnál 6 órát voltam és elírták az adatlapot. Megint várni kellett...meg sorolhatnám, hogy hova kihez mit nem vinnék, mert béna, buta, stb.
ATE TR
#18
2015. április 30. 23:44
Honosítási eljárásnál ezeket meg sem nézik. Honnan fogja tudni, hogy ezek cserélve vannak? Szerintem ilyenkor is simán megkapja a papírokat.
PapaMaci
#17
2015. április 30. 23:13
Azokat simán beírják. Van, akinek még a gewindét is felvezették a forgalmiba.
elbowS6
#16
2015. április 30. 22:48
es ha mondjuk ervenyes kulfoldi okmanyokkal es vizsgaval rendelkezo atepitett autorol van szo akkor is minden tovabbi nelkul honosithato vagy kulon engedelyezteteshez kotik azt is?
gondolok itt a motor, futomu es fek atepitesre...
ATE TR
#15
2015. április 30. 22:22
Jó reggelt!

Nekem a regisztráció adó kimaradt, viszont hasonló a folyamat, mint nálam, ami a következő volt: (a reg.adót szerintem a 4-es pontnál fizeted. Azt nem tudom, hogy az okmányban vagy külön a NAVhoz be kell-e menni, szerintem az okmányban, mert ott mondták, hogy nem kell fizetnem)

1. Kell egy biztosítás. Érdekes kör, mert nincs magyar rendszám, forgalmi.
2. NKH. Ha van érvényes külföldi okmány, akkor elég a honosítás. Az adatokat a külföldi forgalmiból átvezetik majd a magyarba (adatlapra)
szükséges az adás-vételi és a biztosítási ajánlat és a külföldi papírok. Itt körbefotózzák az autót. Kívül, belül. Alvázszám, stb...videó készül a műszerfalról, hogy valami visszajelez-e.
3. Eredetvizsga. Vinni kell a műszaki adatlapot, adás-vételit.
4. Okmányiroda. Ami kell eredetvizsga, biztosítási ajánlat, adás-vételi (itt már a kétnyelvűt kérnek a többi helyen elég volt csak a magyar, két fajtát készítettünk. Mivel külföldi az autó így minden esetben két nyelvű adás-vételi kell), műszaki adatlap. Természetesen mindenhova személyi, lakcímkártya alap, hogy nálunk legyen. Itt már le kellett adni a külföldi rendszámot és az autó összes külföldi papírját. Plusz a befizetések nem maradhatnak el...
PapaMaci
#14
2015. április 30. 21:07
Egyszóval mi kell ahhoz, hogy egy külföldi okmányos kocsi a nevemre kerüljön?
PapaMaci
#13
2015. április 30. 21:02
Jó reggelt!
Mit lehet most tudni a regadóról? Illetve ha veszek egy külföldi járművet, mit kell még fizetnem? Ugyan úgy átírás, vagyonszerzés, meg minden, vagy ezek benne vannak a regadóban?
Vectra555
#12
2012. augusztus 24. 20:55
A 6 hónapot lehet hosszabbítani, ha jól tudom kétszer. A műszaki vizsga meg szerintem marad, mert az az autóra szól, valójában csak a rendszám változik. Vagyis ha elhagyod pl. a rendszámokat, akkor sem kell újra vizsgáztatni.
Zsolt86
#11
2012. augusztus 24. 20:47
Helló.
Egy kis infóra lenne szükségem ideiglenes rendszámról.
A forgalomba helyezés menetét ismerem külföldi autó esetében..csak az nem világos hogy ugye el kell vinni az NKH-hoz az autót és ott adnak egy műszaki adatlapot és ha megfelel akkor kap 2 év friss műszakit az autó?
a másik kérdésem hogy ha megkapja az autó a műszaki adatlapot 2év friss vizsgával.. és én E-rendszámmal akarom használni ami 6hónapig érvényes attól még a vizsgám 2 évig érvényes? És ha 6hónap után befizetem a regadót kiváltom az új rendszámot akkor marad másfél év a vizsgából, vagy akkor is újra kell vizsgáztatni az autót?
Gáspár
#10
2012. augusztus 20. 00:51
helyesbítve:

regisztraciosado.info
G
#9
2012. augusztus 20. 00:51
www.regisztracioado.info
Füli
#8
2012. augusztus 19. 22:41
Bemész a helyi vámhivatalba, ott elintézik a papírmunkát, majd a postán befizeted. Általában a vámhivatal mellett van kihelyezett posta.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2
Összesen 27 találat 2 oldalon