Klíma gondok, tisztítás

Témakör: Tuning
aktuális téma
Klíma gondok, tisztítás

Gondolom sokaknak probléma lehet a tapasztalat hiány a klímával kapcsolatban... Az én gondom a rendszer tisztítása lenne. Halottam, hogy van otthon elvégezhetős ilyen fertőtlenítős aerosolos megoldás, de nem sokat tudok róla... mennyire hatásos? hogyan működik, illetve van e más megoldás a klíma tisztításra, sajnos több egymásnak ellentmondó véleményt hallottam a dologról, itt szerintem sokkal több segítséget kaphatok ezzel kapcsolatban.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Kiemelt hozzászólás
videoTOM
#188
2022. április 28. 12:36
A klímatisztításra sokan már csak akkor fordítanak figyelmet, amikor az autójukban már dohos, kellemetlen szag terjeng. Pedig érdemes már sokkal korábban, rendszeres időközönként elvégezni vagy elvégeztetni a klíma tisztítását. Ezen a rendszeren keresztül érkezik ugyanis a levegő az utastérbe, tehát ha ez nem friss, nem tiszta, akkor amit belélegzünk, sem az.
spgabor
#187
2014. november 16. 18:54
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esetleg tapasztalata valakinek utólagos klímával kapcsolatban. A probléma egy Fiat Mareaban egy Diavia automata klímával kapcsolatban van.
Még pár éve tönkrement a kompresszora, ami nemrég cserélve lett egy bontott másikra. Az óta a vezérlés LCD-jén a service felirat ugrál és nem fúj hideget. Mi lehet a problémája? Nincs ezekhez valami dokumentáció valahol, ami alapján tudnék hibát keresni?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor
YELLOW
#186
2014. november 09. 14:07
oké, hogy élnek. de az ember nem áldoz az egészségére. viszont okozhat egy csomó betegséget, amit hanem klímáznál, akkor bajod se lenne. és most a klíma csak egy dolog. egyik ismerősnek 3 autót is megcsináltam, amiből 2 nem volt klímás, vagyis az egyikben nem működött a klíma. új autónál, háznál, ezzel kell kezdeni. nyaralókban, ahol nem napi szinten élnek szintén célszerű. de simán otthonra is vannak olyan gépek, amiket úgy építenek be, nagyon kis mennyiségű ózont állítanak elő, de keveri bele a levegőbe. még nem tömény, de folyamatosan látja el a dolgát. eze gy vírusos időszakban elég jó. igaz ezek a verziók elég drágáak.
opelgeri
#185
2014. november 09. 13:54
Ez mondjuk lehet hogy igaz, de megnézném hogy hány klímás autó van és abból hány van fertőtlenítve.... Szerintem elenyésző hányaduk... És még élnek Józan ésszel gondolkodva viszont ártani nem ártana ha időnként fertőtlenítve lenne ilyen ózónos cuccal
YELLOW
#184
2014. november 08. 21:58
én a habot a tuskóban vettem nem tudom mikor de vagy 4 éve, idén is lehetett kapni azt hiszem. nekem nem mart szét semmit szerencsére.
YELLOW
#182
2014. november 08. 21:42
na a flakonos verzió csak pénzkidobás. és is kipróbáltam a habot is. annyit is ér.
Feriapu
#181
2014. november 08. 18:29
Aha!
Akkor kipróbálom.Flakonos verzió olyan 1500-2000Ft ez meg ha jól emlékszem 4 vagy 5000Ft.
g mk3
#180
2014. november 08. 18:23
Kell fertőtleníteni! Attól, hogy nincs büdös, még nem gomba és baktérium mentes a rendszer.
YELLOW
#179
2014. november 08. 09:30
én hazsnálom és van is egy komoly gépem. saját használatra vettem, nagy teljesítményű beltérre is. van hatása. nekem sem volt büdös az autóban a klíma, mégis évente azért megcsinálom. sajnos a kis DVD lejátszó méretű autós ózonos tisztító 30 perc alatt nem sokat ér. én a saját gépemmel is 20 percet csinálom az autót. ahol penészedő helységet csináltam, nincs penész. én sem akartam benne hinni. szerintem évente 1x célszerű megcsinálni, vagy 2x, tél után tavasszal és ősszel a klímaszezon után. főleg dohányos autóban, vagy amibe állatokat szállítanak.
opelgeri
#178
2014. november 07. 17:23
Nekem nagyon nyomatták amikor feltöltettem a klímát, hogy ózonos tisztítás stb... 7 éve megvan a kocsim, 1999-es amúgy, 1 évig nem volt jó a klíma egy drágán ajánlott de végül más szerelőnél olcsón megoldott kisebb elektromos gond miatt, utána fel lett töltve, de fertőtlenítve sose volt. És csodák csodája, mégsincs klima-büdös bent! Szinte mindne nap járatom, ilyenkor a pára miatt hacsak 10-20 mp-re is mert nagyon jól leviszi a párát, amúgy is heti 1x télen is kicsit bekapcsolom, ha kikapcsolom még fujatom a levegőt, és sose volt gond hogy bebüdösödött volna.... Agyonklimatizált helységben dolgozom, ott viszont néha érezni lehetett a klima-büdöset, ott időnként fertőtlenítik... Ha ésszel használod sose fog büdös lenni mert jól átszellőztetem a rendszert mielőtt leállitom a kocsit. Ha bebüdösödne, én személy szerint kipróbálnám ezt az ózonos cuccot, ahogy elmondták meg utánaérdeklődtem egész jó hatásfokkal fertőtlenít. Én azt ajánlom, próbáld ki (aztán ird meg mit tapasztaltál), de szerintem hatásosabb lehet, mint egy flakonos megoldás...
opelgeri
#177
2014. november 07. 17:19
UV... Ha olyan gázzal volt feltöltve ami UV reagens vagy mi, akkor UV lámpával látják hol szökik a gáz a rendszerből...
Feriapu
#176
2014. november 07. 17:16
Hi!
Valaki tudna valami tapasztalatot,infót mondani az ózongenerátoros klímatisztítóval kapcsolatban?Megéri azzal fertőtleníteni vagy maradjon az olcsóbb belső levegőkeringetéses flakonos verzió?
Ghostdog
#175
2013. szeptember 05. 23:55
Srácok,meglógott a gáz a klímámból.Egyszer láttam, hogy valami lámpával néztek egy Galaxyt, és elszineződött a fényben az az alkatrész, ami a kiáramló gázzal érintkezett. Milyen lámpa lehetett?
Nekramon
#174
2013. július 10. 20:22
Sziasztok!Nekem olyan gondom van hogy amikor bekapcsolom a klimát nem kapcsol vele egy időben a ventilátor és később sem.
nyilván ki kel cseréljem a ventilátort mert az áram elmegy adig.ha kicserélem hidegebbet fog fujni?
És mi van ha igy használom?
Adam Vito
#173
2013. július 10. 18:44
... erre szokás kicsit szétbombázni a belteret...
deflektor
#172
2013. július 10. 18:25
hasonlóban van most részem. nem megfelelő olajjal lett feltöltve a kompresszor és megszorult. bekapcsoláskor majdnem lefullad a motor, majd kb fél perc után lekapcsol és nem kapcsol vissza többé. Kompresszor kaput. :(
deflektor
#171
2013. július 10. 18:21
ND8 klíma olajat hol lehet beszerezni ?
Mazlee
#170
2013. július 08. 11:27
a másodikkal vigyázz mert az a folyékony/habos cucc ami ott bent tisztítani hivatott a rendszert elég jó kontakt hibákat tud okozni amivel lehet többet ártasz a kocsinak.
zolikaDB
#169
2013. július 08. 10:04
A második megoldás járja akkor, ugyanis a belső keringetőm nem jó, és így nincs értelme, h kívülről szívja befelé a levegőt :D
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Összesen 188 találat 10 oldalon