Hybrid (Alternatív) meghajtás

aktuális téma
Hybrid (Alternatív) meghajtás

A téma iránt érdeklődőknek hoztam létre ezt a fórumot, főleg technológiai na és persze gyakorlati megvalósitási oldalról tekintve a lehetőségeket.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
[Nord]
#266
2006. március 02. 00:34
Hát ez aztán a fejlesztés, pakolni meg a hátsó űlésekre mi ? mert csomagtér gyakorlatilag ebben a 2 tonnás monstrumban erősen konvergál a 0 irányába...
Én nem akarom sztárolni az EV.ket de vhogy begyepesedett gondolkodásunka tartom azokat akik látatlanban, ismeretlenül is leirják ezt a technológiát, nem mondom akkukban lehetne mit csiszolni a technikán, de a speciális kondenzátorok és a nanotechnológia már régóta olyan szinten van hogy a bioelektronikus és a mechatronikai rendszerek már régen nem a jövő hanem a jelen eszközei! ...
[Nord]
#265
2006. március 02. 00:27
SpaceCaKE
#264
2006. március 01. 20:49
van egy műsor a dicoveryn amiben bebizonyították hogy ez lehetetlen...

Még ha 100%os hatásfoku motort használnának, veszteségmentes akksit és szupravezetőket akkor is lenne energiaveszteség a surlódásból stb. kifolyólag...
Bike_Racer
#262
2006. március 01. 20:36
Ezt írtam én is! Fő a profit, a többi a gyártókat nem igazán érdekli.
[Nord]
#261
2006. március 01. 19:21
amiben csak az inditáshoz szükséges elektromos áram betáplálásának megoldása szükséges tisztán az akkukról. (jav.)
[Nord]
#260
2006. március 01. 19:19
Azért még annyit hozzátennék pluszban hogy a permanens elektromágneses motorok legújabb generációjában (amit már 100 éve elméletben megalkottak, sőt működőképes motorok is léteztek, csak hát akkoriban nem létezett lithium cellás akku...) amiben csak az inditáshoz szükséges elektromos áram betáplálás maga a körfolyamat miután elérte az optimális fordulatot tisztán fluxuselven történik, nomeg a Lenz törvénye, miegymás...
Gyakorlatilag már vannak ilyen motorok, és ez az igazi alternaziva, főleg ha váltóáramú, ami nem muszály hogy 380V legyen, lehet jóval alacsonyabb, vagy akát nagyságrendekkel nagyobb is viszonylag alacsony áramerősség mellett és ebben az esetben már fékezésnél generátorként üzemel, azaz regen. szakaszban visszatölti az akkukat...
Itt ebben a mai pénzéhes világban nem az a jó technológia ami minden tekintetben a legoptimálisabb, hanem ami a legtöbbet profitálja, ezen buknak el ezek a megoldások többnyire!!!
[Nord]
#259
2006. március 01. 19:07
Menték már 'biodieseles' autó után ???
Olyan okádék büdös mint a sz@r, mintha egy sütödében ülnél 5 perc araszolás után a dugóban, hát elmennek ezek is a jófrancba, ez meg a környezetvédelem...
Bike_Racer
#258
2006. március 01. 16:47
Hát nem afelé haladunk! Egyre gyengébb minőségűek az új autók.
[Nord]
#257
2006. március 01. 16:38
Nem kifizetődő, de ettől még a technológia 100 éve létezik és rendelkezésre áll!!! Én nem irnám le a tisztán EV-t azért mert ma az autógyárak elsődleges célja a profit, kis szériában is gyártanak autókat és ezek az értelmes cégek (pl.Brabus) rendesen ki is nőtték már magukat azóta! (lehet jövedelmezőbb az embercentrikusság mint a profitcentrikusság ?! )
Bike_Racer
#256
2006. március 01. 13:07
A másik meg, hogy ha a termelőnek jobban megéri üzemanyagnak le adni a gabonáját, akkor mi van??!
Bike_Racer
#255
2006. március 01. 13:04
Én azért ennek az egyszerűségében kételkedek még mindig. Itt hatalmas mennyiségekről van szó. Csak gondold végig sokan, pl faterom is napi 30-40 litert autózik el...
thebear
#254
2006. március 01. 12:59
namost a biodízel az nem csak étolaj, hanem repceolaj, stb. És pontosan, ha az EU mezőgazdasági támogatása esni fog, mert fog, akkor megéri. Amúgy úgy csinálják, hogy a használt étolajat is belerakják valamilyen arányban, így a veszélyes hulladékforrás is megszűnik.
Bike_Racer
#252
2006. március 01. 12:37
Ja ez a biodíel is most lett csak így felkpva. Baján van egy koma. Nagyjából 8-9 éve étolajjal autózik a II es golfjával. Sőt még hírdette újságban is az átalakítást anno.
Bike_Racer
#251
2006. március 01. 12:33
Ezzel csak egyetlen probléma van, amit itt leírtál. Én szeretek autózni nem csak haladni... Rühellem az autómata váltót az ESP-t, az összes elektromos segítséget. Ok, hogy legyorsulja a porschet, hiszen 3x akkora a forgató nyomatéka. Ezen kívül folyamatos a hajtás 1 f/perc től akár 20000 f/percig.
:DDD
#249
2006. március 01. 11:07
A BMW-nek volt egy kísérleti x5-öse amibe egy 1000Nm (!!!) nyomatékú villanymotor volt! És ebbe csak egy villanymotor volt! Sok kísérleti járműbe minden kereket külön motor hajt! Ha egyenként csak 200Nm-t tudnak is akkor is 800Nm áll rendelkezésre! És mindez már indulásnál! Nem kell megvárni hogy eléérd a nyomatékmaximumot! (Ja, azért írtam 200-at mert ez egy mai teknológiával is könnyedén megvalósítható motor, ha fejlesztenek még rajta ez simán mehet feljebb is, de annak már nem sok értelme van, mert csak elégetnéd a gumikat vele!)
:DDD
#248
2006. március 01. 11:01
Lehetne eleget termelni mert ha megnézed, az unió egyre inkább megpróbálja visszaszorítani a mezőgazdasági termelést mert túltermelés van! És nem csak itt hanem amerikában is! Ráadásul biodízelt lehet csinálni használt étolajból is! Tehát amit most egyszerűen kiöntenek (vagy a fejlettebb országokban már nem, mert begyűjtik) abból is lehet üzemanyag! És így nem kellenne a parasztoknak a búzájukat elégetni a parlament elött mert nem tudják eladni!
:DDD
#247
2006. március 01. 10:58
Ha megnézed alaposan az elektromotorok jellemzőit akkor láthatod hogy sokkal jobbak mint a belső égésű motoroké, ráadásul a hidrogént sokkal jobban hasznosítja a hejtakarékosabb Ballard-cella mint ha csak simán elégeted egy robbanómotorba! Amúgy Nord belinkelt egy videt keresd meg aminegy elektromos kocsi simán legyorsulja a Porsch GT-t meg valami Ferrarit! Azon kívül ha olyan gyengék lennének akkor a több 100 tonnás bányadömpereket miért villanymotor hajtja? A villanymotor nyomatéka azonos a teljes fordulatszámtartománybanígy sokkal könnyebben megindít egy autót mint a csak 1000-2000 fordulattól ébredő belsőégésű! Azon kívül a hidrogéncellás hybridbe nem kell akksi!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Összesen 446 találat 23 oldalon