Amerikai Típusú Rendszámtábla Igénylése

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Amerikai Típusú Rendszámtábla Igénylése

Sziasztok! Azért kérem a segítségeteket ezzel kapcsolatban,mert hallottam már sokféle dolgot hogy lehet igényelni amerikai stílusú rendszámtáblát különböző kritériumokkal!Nah szóval kell vmi papír ennek megvalósításához vagy simába lehet ezt igényelni??? THX!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5
Fasírth
#21
2009. december 22. 22:54
ya....de nekem uaz a rendszám kell mert széttört a karambolkor és darabokban van otthon,azaz másolat kell....
és ha én bemegyek az okmányirodába és azt mondom h. a rendszámtábla szét van és kellene 1 új,és azt kamuzom h. nekem eredetileg is ilyen volt????
Vagy utána néznek???
boriszgolf
#20
2009. december 22. 22:54
utaznak rá a rendörök csak szolok
boriszgolf
#19
2009. december 22. 22:53
1szerü a dolog ha átalakitás az nem szabályoslehet okoskodni de baromság...
kb 20-25böl van papir és autot se mindig kell mutatni én még soha nem vittem
Zolman
#18
2009. december 22. 22:52
nekem aztmondta az ocsmányirodás, hogy mivel ez motoré nemkell hozzá matrica... én kérdeztem rá direkt... aszonta nemkell mert a motoron sincs.. amúgy rohangál itt egy fekete ML merci is B-B rendszámmal neki is U betűs és nem emléxem szélvédőmatricára...
Gebriel
#17
2009. december 22. 22:51
nekem is most vizsgánál intéztük az elsőt B-re, ismerős azt mondta úgy könnyebb elitézni ha vizsgával együtt
Fasírth
#16
2009. december 22. 22:51
Váááágom!!!

Akkor ez azt jelenti hogy szoptam...vagy ha van lóvém akkor talán azzal elérek vmit....
elgondolkodtató......
De ha az igazat mondom,hogy összetört a szekerem és más fajta lököst vettem rá,persze gyárit és ez esztétikailag nem lehet elhelyezni mert...mondjuk nekem csak előre kell.. egyelőre
boriszgolf
#15
2009. december 22. 22:50
kb 5automon volt eddig és adnak azt csak jo ember kell
Zolman
#14
2009. december 22. 22:49
amúgy ez is igaz a hátsót a kpmnél csináltattam .. de akkkor felraktam egy amerikai lámpasort és abba tényleg csak az fért bele... elöl meg lehet próbálkozni a "kitakarja a hűtőt" stb.. kifogásokkkal... de érdemes megvárni egy kisipari műszaki vizsgát vele... és úgy a legolcsóbb ha átrendszámoztatod...
boriszgolf
#13
2009. december 22. 22:49
majd rendör elmeséli neked
nekem okmányos csajok elbaszták b-b nél anno elis vették forgalmit készenlétisekha unios mindig kell az a szar
Gebriel
#12
2009. december 22. 22:48
akkor te még a régi áron kaptad , most ment fel a rendszám ára 12e valamennyire

unios rendszám matrica nélkül
azt hogy ? abban is volt most valami változtatás talán?
P.Rolly34
#11
2009. december 22. 22:47
47. § (1) Az A típusú rendszámtáblát kell felszerelni a személygépkocsira, az autóbuszra, a tehergépkocsira, a vontatóra, a nyerges vontatóra, a mezőgazdasági vontatóra és a lassú jármûre előre, továbbá a felsorolt jármûvekre, valamint a pótkocsira és a félpótkocsira hátulra akkor, ha az elhelyezésre elegendő hely áll rendelkezésre, és a rendszámtábla a külön jogszabályban előírt módon megvilágítható.

(2) C típusú rendszámtáblát kell felszerelni az (1) bekezdésben felsorolt jármûvekre hátulra, ha az A típusú rendszámtábla felszerelésére nincs elegendő hely, vagy ha az A típusú tábla a külön jogszabályban meghatározottak szerint nem világítható meg.

(3) B típusú rendszámtáblát kell felszerelni a motorkerékpárra hátulra, a motorkerékpár oldalkocsijára előre.

(4) Ha a rendszámtábla felszerelésére nincs elegendő hely, vagy ha a rendszámtábla az átlagosnál nagyobb sérülési veszélynek van kitéve (pl. autóversenyzés), a közlekedési hatóság igazolása alapján engedélyezhető a B típusú rendszámtábla felszerelése, illetve a D típusú rendszámtáblának a jármû elején történő alkalmazása.

(5) A közlekedési igazgatási hatóság a forgalmi engedély hivatalos feljegyzések rovatába és a nyilvántartásba a "B, illetve D típusú frsz. engedélyezve" záradékot jegyez be. A D típusú rendszámtáblára vonatkozó záradék bejegyzése a gyártásról szóló igazolás bemutatása után végezhető el.
_ZooLee_
#10
2009. december 22. 22:46
Hivatalosan csak akkor lehet, ha az autón olyan átalakítás történt, ami csak a kis méretű rendszámot engedné. De mivel te szépitgeted az autódat, az nem volt kötelező ezért elzavarnak az ilyesfajta igényekkel...

...természetesen mindig vannak kiskapuk, és okos emberek. Némi aprópénzért elintézik neked, feltéve, ha megbizol bennük, van pénzed, vagy épp nincs rács mögött
Lehetőségek ezrei. Olvass utána más fórumokban, mert hogy van/volt róla szó már itt a CS-n is...
Gebriel
#9
2009. december 22. 22:45
Hivatalosan úgy megy , hogy bemész a helyi illetékes közlekeséi hatoság vizsgahelyére ott kell egy kérvényezni nyomos indiokkal a rendszám tipusának megváltozattását. Ott megvizsgálják és megnézik az autót, hogy tényleg indokolt-e a másik tipusú rendszám. Ha az engedélyte megadják arról kapsz egy papírt amivel bemész az okmányírodába és ott legyártatják a rendszámot és beírják a forgalmiba.
Zolman
#8
2009. december 22. 22:45
jahh és uniós és nemkell hozzzá szélvédőmatrica
Zolman
#7
2009. december 22. 22:44
én most kaptam meg novemberben... elöl hátul B tipus vagyis motorrendszám.. épp műszaki vizsgázott az autó és megdumáltam a biztossal hogy találjunk már valami kifogást hogy lehessen elöl is... meg persze meghívtam egy jó drága kávéra aztán a műszaki adatlap megjegyzésbe odaírták hogy "B-B tipusú rendszám felszerelése műszaki okok miattt indokolt... "

na ezzel bementem az ocsmányirodába és levettek a polcról egy pár új rendcámot (U betűs) meg kaptam új forgalmi meg plakett stb... maga a rendszám asszem 8 vagy 9 ezer volt/pár... + 6ezer az új forgalmi...
Fasírth
#5
2009. december 22. 22:37
yaya azaz,mert sajnos az előző rendszámom darabokban és mondom ha már lehet akkor miért ne...
P.Rolly34
#3
2009. december 22. 22:35
a b kategóriás rendszámra gondolsz :?
Fas
#2
2009. december 22. 22:33
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5
Összesen 81 találat 5 oldalon