Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

aktuális téma
Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

Mindenekelőtt fotózási technikák, tapasztalatok és saját készítésű képekről szól a topik! Nyugodtan kérdezz!

*** Az autók és stílusirányzatok fikázása szigorúan tilos! Ha problémád van az autóval , a tulajdonosával , vagy a stílussal amit képvisel , beszélhetsz vele erről a készítő/tulajdonos oldalán! Amennyiben ezzel problémád van és mégis ide szeretnéd kifejteni véleményed , úgy az utolsó kommentjeid írod ezen témán belül.

Minden képet a készítése pillanatátol szerzői jogok védik , online közzétételük után is a képkészítő tulajdonát képezik! A képek engedély nélküli bármilyen felhasználása tilos!

Továbbra is várjuk az építő jellegű kritikát és a véleményeket.

Köszönettel a moderátorok!


a mimi - Kezdőknek, haladóknak, érdeklődőknek alapfogalmak.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Dogeba
#58388
2014. július 20. 06:55
Első képek között teljesen nyersen. (bár ez a feltöltő rendszer jól összetömöríti )
Dogeba
#58387
2014. július 15. 15:50
Hát ma sem jött mega csomag, pedig 8.-án rendeltem.
grimbow
#58386
2014. július 15. 09:48
fujisawa
#58385
2014. július 15. 09:30
Ha még nem próbáltad a CPL-t, gyanítom, hogy koppanni fog az állad. Nagyon király cucc. Majd told a képeket!
Dogeba
#58384
2014. július 15. 06:08
Remélem ma már megjön a CPL szűrőm és tudok képet csinálni szanaszét csillogó lemezfelület nélkül az autóról.
Baromira kíváncsi vagyok mennyire fog beválni.
grimbow
#58383
2014. július 12. 19:01
gopro bírja, csak épp a gimbalba nem megy be vízálló házzal

gyakorolni kell venni valami olcsóbbat 50-60 között. aztán ha megy a vezetés jól, lehet venni phantomot.

én repülőztem/heliztem sokat régen. de mégis GPSel repülök. de tudom hogy ha gázvan, kis töréssel (vagy még azzal se) lehozom


modellezőknél van egy alapszabály, ami felment az le is jön, mert még semmi nem maradt az égen
kisee
#58382
2014. július 12. 17:43
kamerát meg nem dobok rá az fix..jó 1millás cucc nekem ne repkedjen haha
kisee
#58381
2014. július 12. 17:42
GoPro az bírja azt nem félteném, csak ha ez lezuhan drága mulatság ha vehetek egy újat..

kezdőként egyáltlán nem ajánlod ezt az egész cuccot,vagy csak szikla felé repülni? mert úgy se egyből azzal kezdeném az egyértelmű. De tanulni most vehetnék valami kis gyerek masinát de gondolom annak teljesen más az irányítása. Millió éve szemezek amúgy ilyenekel,mert van 5letem millió és jó kis hobby lenne vele videozgatni.

láttam már kamu változatát is olcsóbban, illetve más márkában olcsóbban. Ezek lennének jók gyakorolni,vagy csak pénzkidobás mert olyanok is..
grimbow
#58380
2014. július 12. 17:30
plusz ha beesik a vízbe, nem kell utánaúszni. úgyis kuka lesz a gép is meg a gopro is
grimbow
#58379
2014. július 12. 17:28
igazából van benne navi. ha full kezdőként akarsz venni ilyent, úgy hogy semmi modellrepülős/helis tapasztalat nincs. nem ajánlom.

Az rendben, hogy van bennük navi stabilizálás, és helymeghatározás. viszont tapasztalat nélkül nem tudod mikor glitchel (már pedig hibázhat) és akkor elrepül a phantom hasán a goproval együtt. (kár jelentős) Ha van tapasztalat, akkor átváltaszt manuál módra és hazahozod. de tapasztalat nélkül manuálba a földreesés garantált.

különbség az 1 és a 2 között (ha kifogsz egy 1.1.1et) csak az akku. 1 esetén bármilyen 3 cellás jó hozzá, repidő kb 8-10 perc. 2esnél csak a gyári intelligens akkuval megy (40-50ezer forint) viszont a repidő kb 20-25 perc. valamint a 2esre rá lehet tenni a Zenmuse H3-3D gimbalt ami 3 tengelyre stabilizál.
kisee
#58378
2014. július 12. 17:02
Nézegettem de kicsit elvesztettem a fonalat. 4-500 font körül láttam az 1-est és 7-8 körül a 2test. A különbség amit én tapasztalat nélkül látok annyi hogy a 2tesben van gimbal, de azt lehet venni az eshez külön, meg neked is az van. Szóval oktatnál egy kicsikét mit hogy merre. Goprohoz lesz a lényeg,hogy ha pld egy sziklás tengerparton kiviszem a tenger felé visszatudjam hozni hahah nem tudok úszni,meg magas sziklás részről nem is lenne érdemes bele ugrani..
grimbow
#58377
2014. július 12. 08:56
DJI phantom 1, de már a legfrissebb verziós repülésvezérlővel és motorokkal( GYK, már phantom 2, csak nem 50 ezer egy akku hozzá)

goprot simán elbírja. de ahhoz hogy DSLR-t feltedd, ahhoz már 500as és feletti feletti drón kell
kisee
#58376
2014. július 12. 01:07
Ha RAW-ot szerkesztesz akkor tökéletes a lightroom minden másra fölös neki feszülni, max ha már rossz megszokásból is azt veszed elő minden percben mert annyit használtad sima képnézésre nekem irfanview a legyorsabb,egyszerübb és csak akkor piszkál bele a képbe ha valami oknál fogva úgy döntesz ami rossz döntés mondjuk
kisee
#58375
2014. július 12. 01:05
Amúgy milyen repülő masinád van? Max GoPro-t bíanr el? Szemezek én is egyel de nem tudom eldönteni mert akkora az árkül..olyat nem akarok amit egy kis szellő elfúj de olyat se amivel felmenek a felhők fölé meg isten kutya füle van ráépítve.
g mk3
#58374
2014. július 11. 20:24
és - én
Hogyan lett ez és. Még csak nem is félreütés. Péntek van.
g mk3
#58373
2014. július 11. 20:17
Rég használtam ilyen képnézegetőt, de anno és is acdsee-t és irfanview-t használtam. Nekem az Adobe Bridge jutott eszembe, de sosem használtam ilyen célra. Lightroom mennyire teszi jól a dolgát ilyen szempontból?
kisee
#58372
2014. július 11. 18:34
Ha bármilyen jellegű szerkesztést akarsz csinálni, kivágástól kezdve, átméretezésig én már arra is a photoshopot ajánlanám. Méreteztem már át képet lustaságból simán irfanview progival is és teljesen más lett a végeredmény a tömörítési módszere miatt. Ha komolyabb szerkesztést raw utómunkát akkor meg lightroom. Simán képnézésre én amúgy az irfanview-et használom mert igénytelen gyors program, de azon kívül hogy gyorsan lapozok,vagy keresek a képek között semmi másra nem használom. Mert ahogy belenyúlnék akár egy átméretezénél már teljesen hazavágja a képet. Viszont sok sima nézegető program okoza azt amit tapasztaltál..teljesen mást mutat mint maga a kép. Ezért más akár facebookon is nézni a képeket, a gyorsaság érdekében már rároncsol kapásból vagy nem bírja kezelni. Nekem az acdsee-vel mindig csak gondjaim voltak,így nem tudok vele pártatlan lenni.
Dogeba
#58371
2014. július 11. 17:42
Képnézésre? Mit ajánlasz helyette? A win7 beépített nézőkéje nem tetszik.
kisee
#58370
2014. július 11. 15:17
En mar ott leakadtam hogy acdsee-t hasznalsz erre
Dogeba
#58369
2014. július 11. 15:11
Közben rájöttem. Color managment-et ki kellet kapcsolni. (elvileg ez csinálná meg a helyes színeket de csak elrontja.)
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Összesen 58688 találat 2935 oldalon