E-Matrica 2015.01.01 ->

Témakör: Real life
aktuális téma
E-Matrica 2015.01.01 ->

Mivel minden gépjárművet vezetőt érint új év alkalmával kezdődően, úgy gondoltam itt meg tudunk vitatni minden leheteséges kérdést! Ui.: BUÉK! E-Matrica

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
g mk3
#508
2015. január 06. 22:36
Budaörs nem fizeti tovább az autópálya és a felhajtók közvilágítását

Tekintettel arra, hogy az M1-M7 autópályák közös bevezető szakaszán útdíjat vezettek be, és ezzel a közlekedési feltételeket egyoldalúan megváltoztatták, "a Budaörs város önkormányzatával 2002-ben megkötött „világítás szolgáltatás üzemeltetése” tárgyú megállapodást 2015. február 28. napjával felmondtam"- közölte Wittinghoff Tamás, volt SZDSZ-es polgármester.

Az indoklásban azt írják, az M1-M7 autópálya közös bevezető szakasza keresztülszeli Budaörs városát, ezért a helyi közlekedési hálózat szerves részeként üzemel. Ennek megfelelően a város jelentős, többmilliárdos fejlesztéseket, bővítéseket hajtott végre, részben saját, részben a területén működő vállalkozásokkal közösen. Ezeket a beruházásokat térítésmentesen átadták a Magyar Állam tulajdonába - közölték.

Azt írják, jelentős részt vállalnak az útszakasz napi üzemeltetésében, Budaörs fizeti a főpálya és a lehajtók közvilágítását is.

Az útdíj fizetési kötelezettség 2015. január 1-től érvényes, az önkormányzat pedig a felmondási idő alatt sem kívánja a közvilágítás költségeit vállalni, az erre az időszakra eső számlákat továbbítják a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központnak.

Morpheus5
#507
2015. január 06. 22:34
Senki nem mondta, hogy könnyű Van olyan unokatestvérem, aki az ország másik végébe költözött, mert ott kapott jó lehetőséget. Ez sajnos ilyen, ha helyben nincs menni kell utána. Én is éltem 2,5 évet Pesten. én se szerettem, de ha menni kell menni kell. Nyugaton is sokkal mobilabbak az emberek, nem mindig csak azt várják, hogy helyben teremjen babér.
kadi418
#506
2015. január 06. 22:28
azt en is kihagynam, de... megyeszekhelyen laktam, tanultam is, de helyben nem talaltam vegzettsegemnek megfelelo munkat, Pestre nem voltam hajlando felkoltozni, ugy kell nekem.... biztos en vagyok a hulye. Ismertem olyat is aki napi 4-5 orat utazott Pestre, de az meg milyen elet? Szuleimnek is tudom hogy sosem volt ilyen nehez, pedig ugyanazt a munkat vegzik, csak a korulmenyek nehezebbek. Amugy nem irtam hogy haboru parti vagyok, csak mar rossz nezni az emberek ellehetetleniteset.
Morpheus5
#505
2015. január 06. 22:24
Azért ő annyira nem feszült bele a változtatásba emlékeim szerint
PapaMaci
#504
2015. január 06. 22:18
Morpheus5
#503
2015. január 06. 22:11
PapaMaci
#502
2015. január 06. 22:06
És mi jut annak, aki megpróbál valamit tenni? Ha már ennyire amerikáztok, akkor volt ott is két példa, aki változtatni akart. Az egyiket fejbelőtték, a másiknak meg megtalálták az 1 éves DNS-ét egy ruhán.
Morpheus5
#501
2015. január 06. 22:01
Ezzel maximálisan egyetértek
PapaMaci
#500
2015. január 06. 21:54

Csak egyre több a hülye, aki nem hagy nyugodtan dolgozni.
PapaMaci
#499
2015. január 06. 21:50
Ti komolyan azt gondoljátok, hogy a zsidesz, meg a maszop kormányoz? Már itt is le volt írva korábbi időpöttyben annak a néhány úriember neve, akik ezt az egész kócerájt irányítják. Hja, hogy ők nincsenek a parlamentben? Nem is kell nekik színjátszószakkörbe járniuk!
Morpheus5
#498
2015. január 06. 21:50
Nem modortalan akart lenni, csak néhol irónikus, de sértő szándék nem volt benne Egyébként azt sem írtam, hogy mi olyan fene nagy luxusban élünk, persze minden relatív. Louis Vuitton "párt táskánk" pl. nincs Van köztük szakmunkástól diplomásig mindenféle ember, de én azt látom, hogy aki nem csak panaszkodik, hanem dolgozik, tanul, az tud boldogulni. Nekik/nekünk se könnyű, de élhető. És nem kell fene nagy ész azt belátni, hogy az erőszak jóra szinte sohasem vezet. Én se bánnám, ha jobb lenne itt az élet, de a háborúsdit inkább kihagynám
kadi418
#497
2015. január 06. 21:31
orulok hogy te es minden baratod ilyen jol megel, gondolom a fovarosban, mert videken az atlagfizu nem 100 feletti. Mi a csaladban 5-en vagyunk unokatestverek de negyen mar kulfoldon elunk vagy dolgozunk, eleg rossz arany, de otthon nem sikerult boldogulnunk, ennyire hulyek vagyunk. A zsenialis eszeddel es gondolatmeneteddel remelem talalsz valami megoldast eroszak nelkul. Amugy visszafoghatnad magad, en nem irtam neked modortalan stilusban.
kadi418
#496
2015. január 06. 21:17
lenne 1-2 tippem igen , latok ertelmes embereket, aki nem kapzsi. Lehet egy eleve gazdag kene akinek mar nincs szuksege ujabb milliardok. Vagy olyan aki tudja milyen az elet arnyekos oldala, de meg tud maradni szerenynek. Mindenkepp olyan aki tajekozott, tapasztalt, tanult, ertelmes, es nem az utcarol beesett aki csak Robin Hood akar lenni, hanem el tud vegezni nehany racionalis szamitast.
Morpheus5
#495
2015. január 06. 21:15
Ja értem már a pengeéles logikádat Ha valaki volt olyan köcsög, hogy tanult, dolgozik és valami csoda folytán meg tud élni, sőt nem is létminimumon (csak az nyugtat meg, hogy sok haverom ilyen Marsról idepottyant csodabogár), éppen ezért nem akarja ezt a putri országot egy forradalommal, polgárháborúval vagy akármivel még jobban szétcseszni, akkor az már csak és kizárólag habzó szájú Fideszes lehet gratulálok Egyébként megnyugtatlak valószínű, hogy amerikai nyomásra megbuktatják a Fideszt és arról is biztosítalak, hogy az átlag embereknek legalább annyira lesz szar, mint a Fidesz alatt. Ha pedig mégsem következik be ez a forgatókönyv, akkor majd választások útján leváltják őket, mint eddig mindenkit. Ha pedig "harmadik" erőként a Jobbikra gondoltál, akkor megnyugodhatsz, hogy azok a pénz- és hataloméhes rasszista gyökerek gyülekezete, akiket még az MSZP és Fidesz is kivet magából, ugyanolyan szarul fognak kormányozni, mint eddig mindenki más. Meg lehet nézni azokat a városokat, ahol jobbikos testület vagy polgármester van. Nem történt semmi változás azon kívül, hogy ők tömik a zsebüket. De az alapműveltség részeként, elég elolvasni pár Mikszáth és Móricz regényt remek társadalmi és politika kritikát fogalmaz meg a XIX. század végi XX. század eleji viszonyokról. Dióhéjban és nagyon leegyszerűsítve annyit, hogy ott is egy rakás pitiáner alak a létező összes pénzt szétlopta, amihez hozzáfért. Sajnos a magyar "néplélek" ilyen. Vagy megszokod vagy keresed máshol a boldogságot. Csak annyit szeretnék kérni, hogy ha te vagy bármelyik nagyeszű háborúsdit akar játszani, akkor menjetek inkább Afganisztánba, a többiek hadd boldoguljanak ahogy tudnak
PapaMaci
#494
2015. január 06. 20:37
Mert Te onnan milyen alternatívát látsz, akinek a kezébe adnád a kormányrudat?
AirWick
#493
2015. január 06. 19:24
Jah én annyit tudok a politikáról hogy épp ki a miniszterelnök Meg hogy az éppen aktuális miniszterelnök arca nagyon hasonlít az 1000 forintoson lévő arcra Ebben kimerül az érdeklődésem a politika iránt
kadi418
#492
2015. január 06. 18:46
nem tudtam eldonteni, amig nem olvastam a hozzaszolasodat, ami megerositett, de mivel nem ismerlek, nem alkotok iteletet. Amugy szerinted ha nem eroszakkal, akkor hogyan lehet eltavolitani a jelenlegi rablo bandat? Megvarjuk mig termeszetes halalt halnak?? Mert maguktol nem fognak lemondani a legalis lopasrol, hatalomrol. Az embereknek egyre rosszabb, latjak hogy a kormany szarik a fejukre, johogy egyre duhosebbek, mikor meg arra sincs penzuk hogy elmenjenek az orszagbol.
Az a baj, mindenki azt hiszi a fidesz meg a szocik kozul kell valasztani, harmadik valasztas nincs, igy mar beletorodnek, szuk latokoruek, arra lustak hogy gondolkozzanak. De reszemrol lezarom, tenyleg nagyon off, mar nem erdekel, azzal foglalkozom hogy a sajat eletem menjen siman, akarhol
Morpheus5
#491
2015. január 06. 18:39
Mindjárt te is megkapod mekkora Fideszes köcsög vagy, mert nem tiltakozol, hőbörögsz, harcolsz, háborúzol. Pedig Viktorunk ilyen nagy szabadságharcos. Lehet titkon ő a példakép
AirWick
#490
2015. január 06. 18:36
Az a legszebb az egészben, hogy amíg itt nindzsázunk semmi sem lesz jobb vagy más
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Összesen 709 találat 36 oldalon