EREDETISÉGVIZSGÁLAT

Témakör: Real life
aktuális téma
EREDETISÉGVIZSGÁLAT

A jelenleg érvényben lévő hatósági díjak, illetékek

Személygépkocsi Eredeiségvizsgálat hatósági díjai:

1400 cm3-ig 17.000 Ft
1401 cm3-től 2000 cm3-ig 18.500 Ft
2001 cm3-től 20.000 Ft
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
designer
#544
2010. május 06. 18:57
Hozzászólás törölve -- designer
designer
#543
2010. április 13. 23:07
Majd szólj ha felnősz!
Nem hinném hogy bárkit is meg kéne kérdeznem az IQ dról, elég szépen aláástad azt te magad
morgabe1
#542
2010. április 13. 23:04
Fáj az igazság...
Lesz.rom...
MAjd megkeresed ha akarod...
Szeva...
morgabe1
#541
2010. április 13. 23:03
Kérdezd Balut az IQ-mról...
De a tiéddel baj van szerintem,mert nem vagy képes felfogni,hogy az a szük rétek akarja csak a bevizsgálást,aki lehuzza a népet még egy felesleges "ADÓVAL"...
designer
#540
2010. április 13. 23:02
Linkelve!
Ne vágd szét a topikot!
designer
#539
2010. április 13. 23:00
Apropo!
"Remélem az egész évre igy marad... "
Nincs szerencséd! Minden működik!
Sőt mi több! Én kaptam meg a megyébe elsőként a jogosultságot a rendszerhez.
Mivel már igen nevetséges vagy hogy ennyire foglalkoztat az én munkám most már én is kezdek kíváncsi lenni miért izgat ez téged ennyire?
Mint észrevetted csak saját magad járatod le! Engem ezzel nem tudsz meghatni, az IQ szintem egy kicsit magasabban van a tiednél mint észrevetted
morgabe1
#538
2010. április 13. 22:58
designer
#537
2010. április 13. 22:52
Ez egy kurva nagy barosmság!

Ha olyan az autó értéke hogy megéri gyárira megcsinálni, úgy hogy ne vegyem észre akkor onnantól kezdve az gyári!

De elárulom neked hogy nincs az az ügyeskezü ember magyarországon aki úgy hamisítja meg a jármű elsődleges azonosítóit hogy én azt ne vegyem észre
Nem ma kezdtem és nem is hagyom abba

Mivel nem mindegy hogy egy bűncselekményhez fűződő meghamisított azonosítókkal rendelkező értéktelen járművet vesz meg a polgár vagy hitelez be a bank, ezért igen is szükség van az eredetiségvizsgálatra!
morgabe1
#536
2010. április 01. 13:38
Remélem az egész évre igy marad...

Ennyit az eredetvizsgárol!
És ezt nem én mondom,hogy egy profi tolvaj!!!

TC: TOTALCAR
AT: AUTOTOLVAJ


TC: Szerinted reális veszély, hogy valaki Magyarországon gyanútlanul lopott autót vásároljon, mondjuk az autópiacon?
AT: Előfordulhat, de ha kiderül róla, akkor általában a műtét volt szar, mert a legtöbbről sehol nem mondják meg, hogy meleg. Egy "műtét" úgy néz ki, hogy ember a típus alapján kikeresi az eredetvizsgálathoz használatos pontokat, majd kijavítja azokat új, tiszta értékekre, amiket a gyári CD-k alapján lehet kitalálni. Gyakori, hogy egy egyébként totálkáros kocsi számait kapja meg. Emberünk a létező legkorszerűbb technológiákkal dolgozik, amiket a gyárak használnak, még a lézergravírozás sem gond. Utána vizsgálhatod mikroszkóppal vagy amivel csak akarod, nem mondod meg, hogy a gyárban készült, vagy műhelyben. Ahol nem kell vizsgálni, onnan egyszerűen kitörli a számokat.

A katalógusokban benne van minden ilyen pont, az azonosító adatokkal. Nem nehéz őket megtalálni. Van olyan alkatrész, aminek az átkódolása nincsen kész azonnal, mert csak lassan lehet az adott felületen dolgozni, de az is elkészül pár nap alatt. Utána azt az autót bárki bevizsgálhatja, "A"-t fog rá adni. Szóval az eredetvizsgálat csak annyit ér, hogy hivatalosan igazolják neked súlyos pénzekért, amit addig is tudtál: a kocsidon levő számok egyeznek a forgalmiban levőkkel. Azt ott bajosan derítik ki, hogy lopott-e a gép.


Ezért nincs értelme az egésznek...
designer
#535
2010. április 01. 13:26
Jelenleg az eredetiségvizsgálat rendszer áll az egész országban!
Próbálunk együtt működni az NKH-val de nem igazán lehet...
designer
#534
2010. március 29. 12:04
Bűnözők kezelik a személyes adatainkat!
designer
#533
2010. március 29. 12:02
A Kormány és a Hivatalok nem veszik tudomásul az Eclipse bukását!


Budapest, 2010. március 25., csütörtök (OS) - Vajon milyen érdekek bújhatnak meg a Kormány és hivatalai, Közigazgatás és Elektronikus Közszolgáltatások Hivatalánál (KEK KH) és a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál (NKH) az Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt. feltétlen életbetartása érdekében.

Mint köztudott, március 10.-én a Vám és Pénzügyőrség (VP) több hónapos operatív nyomozás után lecsapott az Eclipse-re, és letartóztatta a teljes vezérkarát bűnszervezetben különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás és adócsalás bűncselekményének gyanújával, de további két büntetőeljárásban is érintettek. Egy ilyen súlyú cselekménynek, ami a letartóztatások elrendelésével elég megalapozottnak tűnik, NORMÁLIS EURÓPAI országban azt a reakciót kellene kiváltania a közszférából, ami legalább azt a látszatot kelti, hogy a KÖZALKALMAZOTTAK (közszolgák) adóforintjaink őrzői és gazdái, ELHATÁROLÓDNAK a cselekménytől és annak elkövetőitől. Nálunk, MAGYARORSZÁGON ez NEM ÍGY VAN! A KEK KH szerint minden a legnagyobb rendben van, mert neki az Eclipse jól teljesít (még a börtönből is) és tárt karokkal várja Őket, amikor kiszabadulnak. Nincs ez másként az NKH.-nál sem de Ők legalább bölcsen hallgatnak. Ez nyilván azért van, hogy ezután is további milliárdos megbízásokat adhassanak nekik hirdetmény közzététele nélkül. (A VP tájékoztatásából az derül ki, hogy januárban a KEK KH által kifizetett több mint másfél milliárd forint, és az NKH.-tól titkosan kapott százmilliók is eltűntek már az Eclipse-ből, miután összesen ötvenhárommillió forintot sikerült lezárolni.) Hajrá Elnök Urak! Önök igazán felelősségteljesen kezelik az adófizetők pénzét. Reméljük sok sikeres projektet tudnak a jövőben közösen bonyolítani az Eclipse.-el ha szabadlábra kerülnek a vezetői. Van még az országban pár százezer munkahely és vállalkozás, amit tönkre tudnak tenni közös erővel. Látjuk, hogy hiába a Vám és Pénzügyőrség és Ügyészség munkája, mivel a KEK KH és az NKH vezetése nem vesz tudomást a bűncselekményről és nem érzi legalább erkölcsi kötelességének az Eclipse.-el megszakítani kapcsolatát. Európai emberként nem értjük és nem tudjuk felfogni, hogyan süllyedhettünk eddig. Hogyan lehetséges az, hogy Magyarország személyi, és járműadataihoz ilyen cég, és személyek hozzáférhetnek, kezelhetik, bűnmegelőzési feladatot bíznak rájuk és egy nyilvánvalóan elkövetett súlyos bűncselekmény elkövetése után, a Kormány és Hivatalai, Hatóságai, azon gondolkodnak, hogyan tudnak a kialakult helyzetben együttműködni Eclipse.-el, rendelkezésükre bocsátani továbbra is személyes adatainkat és további milliárdokat kifizetni az adófizetők pénzéből. Ez egyszerre érthetetlen, abszurd és felháborító.

A munkavállalók nevében és egyetértésében
Kiadó: Eredetiség ellenőrzés gépjármű-bűnözés ellen Egyesület
designer
#532
2010. március 12. 21:20
Ne hogy azt hidd!
Ez azért robbant ki mert valakinek nem jutott a gázsiból és felnyomta.
Majd jön egy másik és kezdődik elölről...
thez
#531
2010. március 12. 21:17
designer
#530
2010. március 12. 21:16
Még egy cikk
Eclipse ügy
Remélem ezennel azt is kiderítik hogy azért kellett bevinni az eredetiségvizsgálatot az NKH ba hogy még tisztára tudjanak mosni pár milliárdot...
Bandi_G2
#529
2010. március 12. 21:12
designer
#528
2010. március 12. 21:10
Végre megbukott az Eclipse :-)
Az állampolgárok pénzéből az eredetiségvizsgáló hálózatokon keresztül milliárdokat bezsebelő pénzmosoda cég megbukott végre!
Mivel a média infói kissé hiányosak így kiegészíteném!
Az Eclipse Zrt. -nek valószínüleg fogalma sincs mi az eredetiségvizsgálat!
Amit ők szolgáltatna évi 5 milliárdér az az informatikai háttér, ami az eredetiségvizsgáló hálózatokat, az okmányirodákat köti össze a KEKKH val.
Tehát ez informatikai szerver és egy program évi 5 milliárdért....

designer
#527
2010. február 12. 19:49
Vesszbali
#526
2010. február 10. 20:35
A mai nap úgy döntöttem, hogy elviszem egy általam kiszemelt vizsgaállomásra a gépet.
Azt mondták, hogy több hónap is lehet mire visszavonják a kötelező eredetvizsgát, úgyhogy ne várjak. Mondom akkor legyen leszarom és bizony a rendszer azt mondta, hogy nem kell eredetvizsgálat!!!! 26k pénz volt így összesen, de hagytam 2k jattot, mert a jobb hátső fékeknél volt egy kis fékerő eltérés.
Persze a rendszer csak a vizsga végén mondja el, hogy kell-e vagy sem eredetizni.

Akkor ez most, hogy van..? '95 és első tulaj.
designer
#525
2010. február 07. 10:51
Hát igen....!
Ez a magyar mentalitás!
A magyar az egyik állat fajta aki a saját fajtájának a vesztét kívánja, feljelenti, kigúnyolja, lehúzza, irigyli, földbe tiporja hogy ő érvényesüljön.
Nem tudom mikor néz már tükörbe....
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Összesen 724 találat 37 oldalon