E85-ös üzemanyag

Témakör: Tuning
aktuális téma
E85-ös üzemanyag
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
winy
#55
2009. február 05. 12:30
ha gyengébb lett akkor ott valami nem kóserül lett megcsinálva.hisz 106oktánról beszélünk.valószinüleg vagy a chip vagy a gyújtás vagy a keverék nem megfelelő
Robi_83
#54
2009. február 05. 12:27
chippet már tudnék tenni bele, amit már régóta tesztel egy ismim egy ugyanilyen motorral...Neki bevált, de egy kicsit gyengébb lett...ugyanúgy nálam is érezhető felesebe keverve, de egyéb gondja, nehéz indulás, rángatás, stb nincs. Szóval rászokni nem fogok, de zk.-ra tökéletes...
winy
#53
2009. február 05. 12:23
te tudod.
sajnos sokan nem ismerik és nem tudnak róla semmit.pedig egyszerű,olcsó és a gépnek is jó.
csak hát a fejlődés mindíg nehéz.

Robi_83
#52
2009. február 05. 12:20
de egyébként nem fogom használni...
winy
#51
2009. február 05. 12:15
winy
#50
2009. február 05. 12:15
az általad leírt probléma a teljesítmény vesztésről a túl szegény keverék miatt jelentkezett(ami szerintem 99%)mert a bioetanol használathoz a tökéletes keverék eléréséhez 15-30%-kal több kell belöle(ez autó függő).az enyémbe döl a nafta és megy tölle mint a barom.ha ennyire tisztán szeretnéd használni.tehát 50-50%os keverés felett már mindenkép ajánlanám a keverék dúsítását és a gyújtás állítást.akkor nem valószinű,hogy lesz vele gondod reggelente és a teljesítmény is bőven javúl majd.meg cserélj üzemanyag szűrőt és ellenőrizd mennyire volt koszos a régi.
Robi_83
#49
2009. február 05. 12:09
nekem felesbe bevált...nem lett rosszabb, többet evett, ellenben nem füstölt...tuti, hogy zöldkártyára így viszem majd...
Wackond
#48
2009. február 05. 12:05
Kezdetnek 30%-ot kevertem a benzinbe, a különbség csak a kasszánál volt érezhető. A következő tankoláskor már 50%-ig kevertem, a menetteljesítmény itt se romlott, a tankolás még olcsóbb lett.
60% se ártott neki, de némi (tényleg elhanyagolható) teljesítménycsökkenés már jelentkezett.
90% etanol már megtette a hatását, a kutról elindulva egyből éreztem, hogy gyengébb a motor, nem is pörgött annyira, nem is húzott akkora erővel. Másnap reggel a kihült motor nehezebben indult, és alacsony fordulaton kicsit dadogott. Pár perc után megint minden helyreállt, de a tankolás utáni erővesztés még mindig érzékelhető volt.
Ezek után szemrebbenés nélkül töltöttem rá tisztán a bioetanolt. Melegen az aznap délutáni 100km-es körön nem volt változás a 90%-os turmixhoz képest.
A következő nap már egy kis csalódást okozott, reggel, hidegen erőteljes fuldoklás mellett sikerült csak beindítanom a motort. Érezhetően kevés volt az etanol a hideginításhoz. Első próbálkozáskor kb. 2mp indítózás után volt egy pöffenés, de azonnal leállt. Másodszorra 1 mp indítózás után pöffent egyet, majd megint leállt. Harmadik nekifutásra 1 mp indítózás után beindult a motor, igaz, itt már gázt is nyomtam (bár állítólag ez a katalizátornak nem igazán tesz jót...). Hideg motorral a 90%-os anyaghoz hasonlóan gyengélkededd, kicsit dadogott a motor, az üzemi hőfokot elérve megint csak hibátlanul ment. Még pár napig bohóckodtam a "tiszta anyaggal", rájöttem, hogy az indítózás előtti néhány gázfröccsel elérhető a fuldoklás nélküli hidegindítás, de egy idő után mégis nyűgössé vált a motor beindítása és hogy a alacsonyabb fordulattartományban óvatosan kell lenyomni a gázt. Visszatértem a 70%-ra. Itt még elviselhető a teljesítmény-vesztés, nem kell szétforgatni a motort, indítási idő hidegen 2-4mp.


Nos, a végső változat:
kb.70% E85 bioetanolból és 30% 95-ös benzinből álló keverék lett az ideális. A motor kicsivel gyengébb, és kényelmesen elérhető maximális fordulat is visszaesett 5500-ról 4500-ra. A hidegindítás nem jelent gondot nyáron.
A fogyasztás vegyes használat mellett a nyáron megszokott 6,8-6,9 literről felkúszott a téli normára, 7,2 - 7,4 liter körül fogyaszt 100km-en.
!KILLER!
#46
2008. december 05. 16:12
óóó... hogyne az a rakás szar... csomó embernek működik végülis... lehhet rakász szar üzemanyag csak rakás szar autókkal üzemel rendesen, vééletlenül se próbáljuk meg után állíttatni karbissal vagy olyannal aki a keverékképzésben jártasabb egy kicsit, fölösleges! beletankolom nemmegy... szar azt kész
Gatter30
#45
2008. december 05. 15:57
Teljesen másképp működik,mint az LPG,de nem is ez a lényeg.
gyuresz90
#44
2008. december 05. 12:16
etanolra kéne átalakítattni az autót... ez kb úgy működik mint az LPG...
Gatter30
#43
2008. december 05. 12:05
A kútoszlopon olvasható egy figyelmeztetés,hogy NE tankoljon ilyet olyan autóba,ami nem erre készült.Egyébként átfúvókázott karburátorral problémamentesen működik a te autód is.Semmiféle plussz kenésre nincs szükség.
Gatter30
#42
2008. december 05. 11:57
Ne várd,hogy átállítás nélkül működjön a rakás szar autódban.
A kúton meg nagyon magasan kvalifikált emberek szoktak tevékenykedni,ők aztán tudják,hogy mi kell az etanolos üzemhez.
golf2sound
#41
2008. december 03. 23:07
ja a golfom 1.3 karbi 8 szelep de egy rakas szar volt össze vissza torpant.... meg sehova nem ment !!!ez egy szar rakás a szelepek sem szeretik mivel rákérdeztem a kuton külön olajat igényel!!!!
golf2sound
#40
2008. december 03. 23:04
helo!sziasztok!kecskeméti vagyok lett itt ilyen kut bio benzinent árulnak bio etanol e85!na erről tudni illik hogy 1 rakás szar!!!!
sokkal gyengébb az auto,leállnak hengerek,sokal többet fogyaszt,külön olaj kell hozáá,amugy bassza a szelepeket!!!!és öli a gyertyát ez 80 e85 és 20% benzin arányban volt 50-50% ban vala,mivel jobb ovlt!!amugy szopás!!!!senki ne tankolja higyjétek el!! mentem már haza miatta 2 hengerrel....4 be padlo 70 és ott is rángatott horror
suzuki73
#38
2008. augusztus 07. 21:45
http://etanol.blog.hu/tags/swift?tags=swift
Ajánlom ezt az oldalt.
Csá!
geszti
#37
2008. augusztus 07. 21:35
az zsír akkor felesbe én is kipróbálom
suzuki73
#36
2008. augusztus 07. 21:32
Hy!
Én 1,3-as suzukiban használom már 5 hónapja felesben gyújtás állítás nélkül,fogyasztás fél literrel több.De nagyon jól megy vele.Első tankolás után érdemes újra indítani a kompjutert hogy beálljon a megváltozott keverékarányhoz ,mivel 1kg-hoz csak kb 9 kg levegőt égethet el,míg a benzinhez 15-öt.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 8815 találat 441 oldalon