SEAT LEON

aktuális téma
SEAT LEON
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
blackdot
#1416
2017. június 16. 16:42
blackdot
#1415
2017. június 16. 16:40
Szia!
Tudtommal csak a vezérlés más, a csiga ugyanaz, csak nagyobb a töltőnyomás a 265 lovasban. A megbízhatóságra meg inkább az előélete hat jobban, melyiket hogyan használták.
TL7
#1414
2017. június 12. 15:24
Sziasztok!

Találkozott már vki olyannal, h 2008 Leon 2. ban reccsen a váltó? 130 e van csak a kocsiban.
YELLOW
#1413
2017. június 08. 19:15
nem nagyon van már élet ezen az oldalon... de sok sikert.
primer
#1412
2017. június 08. 07:04
Azért irtam ide hátha a tulajok tudnak segíteni. Annyira nem béztem körbe de ugy a golf 5 ben is volt ilyen motor csak 200 le . Abba viszont kissebb a turbo.
YELLOW
#1411
2017. június 07. 20:11
én csak azért szólok bele, mert annak idején én is Sport R és Cupra R között vacciláltam. igaz az egyik 180 a másik 240 lovas. de úgy tudom a 150 lovas motorok voltak a legjobbak, legmegbízhatóbbak, amit Audi és a Skoda kapott.
de rémlik valami, hogy volt valami hengerfej módosítás is.
a részletes keresőben, ha rákeresel hozzászólásra, ott nem találni erről semmit?
primer
#1410
2017. június 07. 15:21
üdv régen volt irva ebbe a fórumba hátha olvassa még valaki. leon cupraból a 240 vagy 265 lovas a jobb? gondolom a facelift javitott de megéri e a régebbi,jó e a motorja. köszi
Dodi72
#1409
2011. február 27. 20:41
Hy!

Valamit még mindig nem értek.
Bemegy a szervizbe az autó.Ott megnézik és közlik a száraz tényeket sajnos cserés a pd elem.Majd leülnek a szgép elé és probálnak valakivel egyezkedni a belső kommunikációs rendszerükbe azaz szgépen.
Képek,alkatrész,szervizkönyvet stb...

Igazából én arra lennék kiváncsi ki figyeli ki ad válaszokat és ki dönti el???

Űl ott egy muki és hasitasi nem kér kodot alapon eldöntu lejárt 45 napja akkor nem kap semmit.
De a Jóska-Pista WV passatja ami 4éves és 200.000km az kap mert éppen tegnap adott a friss disznotorosból...

Szóval hova fut be az egész dolog szerintitek?
Tuthat erről maga a SEAT kinti képviselet is?
Dodi72
#1408
2011. február 27. 20:34
Hy!

Nagyon örülnék bárminek is.

Lényeg a levelemet a Spanyol gyárnak is lejuttatom.

A márkaszervizhez való "hűség" kifizetődhet azáltal is, hogy az adott szerviz rendszeresen vissztérő ügyfelei számára a jogi kötelezettségein felül is vállal, pl. meghosszabbított garanciát, csereautót vagy egyéb szolgáltatásokat.
b.misike
#1407
2011. február 27. 19:35
dodi keresd meg szintem seat rajongo ügyvéd barátomat....ő majd segit
Adam Vito
#1405
2011. február 27. 19:28
Abban sem vagyok biztos, hogy az otthoni fogyasztók ugyanazokat az anyagokat kapják meg technológiailag...
Adam Vito
#1404
2011. február 27. 19:26
Tudnak róla, csak kínos a szitu, hogy 5 évre vagy 100-150ezerre gyártanak addig hibamentes autót...
Mitől van ennyi alkatrész-kereskedő cég az országban... nem hiszem, hogy ennyire sok kedve van az embereknek pénzt költeni autójukra...... A törlesztőrészletek mellé..
Dodi72
#1403
2011. február 27. 19:16
Igazából egy nagy multi cégnél vagyok.Ott ha tudnak arról,hogy gyári hiba akkor vissza hívás szokott lenni.
Itt nem hívjék vissza de a Siemens kitolta erre a garit azaz cseréltetik.Akkor a Porshe miért szivatja a Magyar szervizeket.

Nagyon magas lovon ülnek és lehetetlen kimozditani is öket.Szervizek meg csak nyelnek mert a kuncsaft csak öket okolja ill. okolhatja.
Pedig a nagy alkatrészbeszállíton mullik minden.

Levelemet leforditattom Német ill Angolra és kimegy pár forumra ill gyárakhoz ahhol ez a PD elem bekerült.
Saját véleményem szerintem ök nem is tudnak semmit az itteni garanciás feltételekről vagy azok,hogy alakulnak.

Adam Vito
#1401
2011. február 27. 16:58
Hi.

Audinál detto ugyanez a gond előjött családon belül igaz a márkaszervíz 2-3 hónap szórakozás után, de megcsinálta és azóta megy az autó (hova kopogjam le)... Ez egy ilyen bicikli, ha lehet így fogalmazni. Passat-nál detto, egy ismerősömék gari után ugyanígy mint Te, ha tetszik ha nem zsebből cseréltek.
Kiábrándító, hogy ilyen ipari hulladékot ki mernek adni a VAG-nál....
Dodi72
#1400
2011. február 27. 16:49
Hy!

Sajnos én meg megjártam a seat fr autómmal rendesen.

Szasztok!



Problémám a következő!!



2008 januárjában vettem meg önök által összerakott SEAT LEON FR 2.0 pdti , 0 km autómat a seat márkaszervizből SZÉKESFEHÉRVÁRON

.

Megjegyezném előtte egy SEAT LEON FR 2003-as 1.9pdti 4*4 modellem volt

Tehát látszik ,hogy a márkarajongó vagyok ill. voltam...



Autóval meg voltam elégedve igaz pár apró hibák ugyan mutatkoztak de az autó formája, sportossága, megjelenése ezt kárpótolta nekem.



Rendszeresen vittem a kőtelező (székesfehérvári márka szervizbe) szemlékre ill. a garanciális feltételeknek, hogy eleget tehessek.

Az első 5000km megtétele után javasolja a gyár az olajcserét, de nem kötelező, de én ezt is elvégeztettem,

majd ezt követte a :

-15000km-es

-30000km-es

-45000km-es,

majd 2010. decemberében a 60000km-es.

2011.januárig volt garanciám.



2011 február 22. 09:20 körül az autó hibát észlelt és leállt. Kihívtam egy autómentőt és bevittük a székesfehérvári Seat MÁRKA SZERVIZBE.

Ott az átvizsgálás után közölték, hogy a 2 hengerben lévő pd elem, tönkrement, cserére szorul. Ez kb. 240. 000 .-ft)



Anno nekem említették a szervizben,hogy a garancia után van „méltányosság” , ami azt jelenti pár márkánál

(AUDI,WV,SKODA,FORD,VOLVO,MERCEDES) az esetleges olyan alkarészt kicserélik, ami gyári hibás, ill. ,fő elem. Az autós nem tehet a gyári alkatrész meghibásodásáról, az én esetemben a pd elemről (siemens) van szó.



Szervizben ill. interneten is megerősítettek, hogy erre az alkatrészre (siemens pd elem)a wv kitolta a garanciáját és a garancián kívül is, ha meghibásodik, akkor méltányosságból akkor a gyár bevállal egy bizonyos % részt, vagy a teljes vételárat, de csak akkor, ha szakszervizben rendszeresen szervizeltett az autója, azaz megfelelő az előélete.

A Seat Szfvári márka szerviz felvette valakivel a kapcsolatot a garanciális ügyintézés miatt de rövid időn bellül egyszerűen közölték, hogy teljesen elzárkóznak a segítség nyújtástól se bizonyos % se teljes vételár, oldja meg a gondos gazdi azaz az autó tulajdonosa.

A gyors nemleges elutasító válasz kapcsán felmerült bennem a kérdés ,hogy honnan jött a válasz.

A SEAT Spanyolországi gyárából ill. a Budapesti székhelyű PORSHE Hungáriától?????



Nem tudom elfogadni, hogy ugyanarra a motorra 170LE 2.0 pdti-re a benne lévő pd siemens elemeire a wv és még a skoda a is ad méltányossági "garanciát" maguk meg NEM.

Sok helyen olvasom ezekkel, van a legtöbb probléma, ami azt tükrözi ,hogy ezek bizony gyári hibásak, amik 1km- 200.000km között bármikor megállhatnak, és ott hagyják az úton bárhol is legyen az.

Szavatosság :

jótállási idő lejártát követően még két év szavatosság is jár a termékre

Amennyiben viszont olyan hiba ismétlődik, amit a jótállási idő alatt már elismertek gyártási hibának, ennek eredetét a fogyasztónak nem kell ismét bizonyítania, elég hivatkozni a korábbi esetre.

Lásd internet….



Szerencsésnek mondhatom magamat, mert Székesfehérvártól 15km állt le az autóm. De bele se merek gondolni ,ha egy nyári kiruccanáskor, amit esetleg Olaszországban töltenék a családdal, ott meghasalna eme bizonyos pd elem a teljes nyaralásomat tönkre tenné plusz onnan haza szállítatni, az sem lenne olcsó.



Természetesen ahova tudom, eme bizonyos levelet eljuttatom ,hogy tudják meg a seat tulajok akik dieselt vettek és pd elemek (siemens) mozgatják az autójukat ,hogy esetleg kössenek egy mobilitási garanciát a kedvencükre mert sosem lehet tudni, hogy hol hagyhatja őket ott.



Totalcaron találatam egy érdekes cikket.





A Porsche Hungária hivatalos álláspontja

" A Porsche Hungária által forgalmazott gépkocsik esetében a garanciát a gyártómű biztosítja, ezért annak feltételeit a szervizfüzetben megadott gyár határozza meg. A gyári garancia mellett irányadó a 151/2003. (IX. 22.) kormányrendelet illetve az EU-s "csoportmentesítő" rendelet, melyek a független szervizekben történő karbantartást nem zárják ki. A garanciális javítást csak márkaszerviz tudja elvégezni, tekintettel arra, hogy a gyártóművel történő költségelszámolásra nekik van lehetőségük. Abban az esetben, ha az érintett gépjármű korábbi előírt szervizei a gyártómű által ellenőrzött és garantált minőségű eredeti alkatrészek és anyagok felhasználásával márkaszervizben történt, a gyártómű egyéb vizsgálatot nem kér a javítás elvégzéséhez. Nem igazolt minőségű alkatrészek vagy anyagok beépítése esetén vizsgálat tárgyát képezi azok és a meghibásodás összefüggés ami adott esetben a garanciális körből történő kizárást jelenthet.

Fontos mérlegelni azt is, hogy ma amikor egy autó szinte minden funkcióját processzorok irányítják, a legújabb szoftverfrissítések, illetve ezek ellenőrzéséhez használható diagnosztikai berendezések és karbantartáshoz szükséges ismeretek az adott szervizben rendelkezésre állnak -e? A márkaszervizhez való "hűség" kifizetődhet azáltal is, hogy az adott szerviz rendszeresen vissztérő ügyfelei számára a jogi kötelezettségein felül is vállal, pl. meghosszabbított garanciát, csereautót vagy egyéb szolgáltatásokat. Mindemellett nem elhanyagolható, hogy a szakszervizek által elvégzett és igazolt karbantartás az autó értékét továbbértékesítésnél többszázezer forinttal is emelheti."



Véleményetekre lennék kiváncsi az űgyről!!!

FR-GÉZUKA
#1399
2011. január 26. 15:35
SZIASZTOK!nincs valakinek elfekvőbe,kürt-je?közsi
Beherov
#1397
2011. január 26. 13:24
Hozzászólás törölve -- admin
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 1436 találat 72 oldalon