Beszélgessünk!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Beszélgessünk!!
Sziasztok!

...ez egy olyan fórum ahol mindenről beszélgethetünk ami az eszetekbe jut...normális keretek között természetesen...
Nézzetek be minél többet
...és beszélgessünk bármiről, ami érdekel benneteket...

Kötekedésnek, politizálásnak , kuncsorgásnak, káromkodásnak helye nincs


Aki azért jön ide, hogy sértegesse az itt beszélőket,az ban-t kap!!!!!! EZ alól senki sem kivétel!

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
YELLOW
#96937
2017. június 19. 07:14
de pont azért van meg nekünk azóta is, mert megdolgoztunk érte. jobban értékeljük, mint akinek odarakják, vagy...
vállalkozás? melyik tiszta? mindenki a kiskapukat keresi, persze nem a törvényeseket
kadi418
#96936
2017. június 18. 22:56
Azért ezt a kocsit a 15 éves gyerek szülei szerintem nem hitelből vették. Van aki felépít egy vállalkozást, amiből még az unokái is jól élnek. Én mondjuk szerintem akkor is sajnálnék 10 milliót kiadni egy kocsiért. Mondjuk énalám egy Trabantot sem pakoltak, huszonévesen lett az első autóm, ami még mindig megvan
YELLOW
#96935
2017. június 18. 22:18
rám is irigykedtek, meg hogy a szülők alám pakolták, aztán míg én 10 év után is azt hajtom, más aki ezt mondta, vagy egyéb kétes ügyletekből, vagy épp a szülők által sokkal fullosabb újabb gépekkel jampiskodnak.
sok esetben nem értem, a semmiből, hogy lesz valakinek 7-10 milliós autója, főleg több. ezkre a hitel sem kevés. én meg munkával alig jutok előre.
kadi418
#96934
2017. június 18. 22:09
Van akinek csak megszületni volt nehéz... bár szerintem nem is fogja sosem igazán értékelni. Semmit az életben. Mondjuk attól hogy gazdagok a szülei, az apja köthette volna mondjuk minimum egy érettségi bizonyítványhoz, vagy akár diplomához. Sok sok éve én is ismertem egy gimnazista lányt aki twingoval járt a suliba , némelyik tanár már ezért nem csípte, majd hamarosan az már ciki volt, és kért-kapott egy Toyota Yarist, ami akkor vadiúj modell volt. Ez még mindig érettségi előtt, emlékszem ott parkolt az utcánkban a gimi mellett.
PapaMaci
#96933
2017. június 18. 10:59
Sok kérdés merült fel eme cikk olvasása közben. Vajon hová kell születni ahhoz, hogy 15 évesen meg tudjon venni valaki egy ilyen vasat, és miből tud 5 éven át annyit spórolni, hogy a leírt változásokat meg tudja csináltatni? Nem mint ha bármi gondom lenne a kettes golfjaimmal, csak érdekel a mód...
kadi418
#96932
2017. június 18. 01:53
kadi418
#96931
2017. május 17. 17:56
Roccsa
#96930
2017. május 15. 15:07
Egy elveszett bárányka Mizujs?
PapaMaci
#96929
2017. május 14. 14:45
Lee
#96928
2017. május 14. 14:04
Sziasztok
YELLOW
#96927
2017. május 13. 16:22
hát nem egy minőségi a kaja. bár két kajálda van, éjszaka csak 1. mi csak moslékosnak hívjuk. ritkán jó amúgy. már a sok-sok év alatt megszoktam. de mivel általában egyedül kajálok, így nem unatkozok.
YELLOW
#96926
2017. május 13. 16:20
igen, lassabban eszek, de nem gond, mert amúgy túl gyorsan eszek, alig rágok, csak nyelek, mint a kacsa
DieselFun
#96925
2017. május 13. 05:10
Na jonagyot mindenkinek.
kadi418
#96924
2017. május 13. 01:02
Olyan rossz a kaja hogy el kell róla vonnod a figyelmet?
Melóhelyen én 5 perc alatt betolom a kaját vagy mert nincs idő, vagy mert már ki vagyok éhezve. Otthon szintén nincs telefonálás közben, mert a főzés közbeni kupiban csak koszolódna. Nyilvános helyen meg nem akarok olyan droidnak tűnni aki mindig csak a telóját nyomkodja. Meg különben is, a finomságokra kell koncentrálni (jó esetben).
Snec
#96923
2017. május 12. 21:25
viszont, talán kicsivel lassabban is eszel közbe
YELLOW
#96922
2017. május 12. 19:54
melóhelyen én is úgy eszem, hogy közbe bele vagyok bújva a telóba.
egyébként igen. igazad van. sajnos ez van.
kadi418
#96921
2017. május 12. 19:19
Másik félelmem, már a mi korosztályunk kezd az internet, okostelefon rabja lenni, de a gyerekek meg főleg, azzal nőnek fel, azt használják a házi feladathoz, míg mi még könyvtárba jártunk, meg átmentünk a beteg osztálytársnak elvinni a leckét, nem a neten küldtük. Láttam az utcán is hogy szelfiznek hogy majd feltegyék a közösségi oldalra. Tizenévesek. Iyen hülyeséggel nőnek fel. Most olvastam hogy manapság divat úgy keresni nyaraló helyet, hogy hol lehet jobb képeket lőni a közösségi oldalakra. Minél fejlettebb a technika, annál idiótábbak az emberek. Hotelben dolgoztam, ahol a gyerekek kb. 99%-a csak az asztalra tett tabletet bámulva voltak hajlandóak enni. Nekem még tv sem volt a konyhában, anyám azt mondta, megeszed vagy nem állsz fel az asztaltól mégse döglöttem éhen, sőt egész rendesen fejlődtem.
Leu
#96920
2017. május 12. 07:44
Tényleg bele másztunk sok mindenbe. De csak két szó amiből látszik mi a helyzet manapság erre. Szóval műveletlen föld? Olyan itt már nincs! Olyan ára van jelenleg a földek mint még soha. Mert ugye a nagyok diktálnak és hát nekik van miből felverni az árakat. Ja a föld vásárlásról meg annyit, hogy agyon rossz a rendszer, mert ugye a szomszéd tábla tulajdonos elővásárlási joga van, illetve ugye az tud vásárolni először akinek az adott táblában tulajdona van, tehát ugye megint ki érvényesül a nagyok, hisz nekik már minden hol van. Egy szó mint száz nem venni, bérelni sem lehet. És ha ráígérsz bérletet az Osztrákra, még akkor sem adja neked, mert hát már évek óta ő bérli. Hát ez van most!!
YELLOW
#96919
2017. május 12. 06:38
ezt sajnos mi is így gondoljuk.
korosztályom (+/-3 év) olyan erőkkel dolgoznak a 3 gyerekért, csak is a CSOK miatt, hogy számomra már undorító, bármennyire is kedvelem őket. meg sme rezdül a vetélés miatt, már 1-2 hét múlva újra lobogtatja, hogy terhes.
én az egy gyereken is agyalok, mert bár nem azon a szinten vagyok, mint sok C revíziós (sőt), de így is azt érzem, hogy nem tudnék mindent megadni neki, amit én szeretnék, hogy meg tudjak adni. tudom a szeretet a lényeg.
de olykor eszembe jut, hogy én vagyok a hülye, mert szinte semmit nem használok ki. (CSOK, első lakáshoz jutók támogatása, lakáskassza, st . de mindig valami olyan dolgot érzek, ami lehúzás gyanús. vagy valami biztos lesz. lakáskasszát 10 éve kellett volna elkezdenem, nem most.
meg ugye tényleg ez. sokan önzőségnek mondják, ha nem vállal egy pár gyereket, de meg kell vizsgálni a dolgot más szemszögből is. persze szeretném, ha lenne utódom, már ha képes vagyok rá egyáltalán, hogy nemzeni tudjak, vagy akár a párom, illetve, hogy valakinek az én gondolatvilágom, az én nevelési elképzelésem továbbadjam.
de elég körbe nézni, az oktatásban mi van, az iskolákban. valahogy nem szeretném, ha a gyerekem ebbe, vagy ki tudja később milyen rendszerben járna, és hova ferdítenék el. mennyire lesz elszektásodva a dolog, vagy akármi.
nem olyan könnyű ez azért.
PapaMaci
#96918
2017. május 11. 22:36
Ez a folyamat már elindult. Nem tudod megállítani! A fehér ember széthúzó lett, megosztott, a többiek mind összetartó. Ki fogunk halni, és ennyi volt. Vagy teljesen beolvadunk. Van egy cikk valahol a túlzott liberalizmusról. Majd előtúrom.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Összesen 97137 találat 4857 oldalon