Amerikai izomautók tisztelése

aktuális téma
Amerikai izomautók tisztelése
Put the pedal to the metal!!!

"Amerika, ilyen autókat adj a világnak, mert ilyeneket tudsz. De ilyet más nem tud, soha nem is fog."

Srácok,attól,hogy amerikai,még nem izom!
Attól,hogy erős gép,még nem amerikai...
Kérjük ezeket szem előtt tartani!!!
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Kiemelt hozzászólás
Statler
#38826
2019. október 15. 18:55
szállító
#38825
2019. június 19. 21:52
Sziasztok,

Lassanként aktuális lesz az üzemi folyadékok egy részét lecserélgetnem a K5 -ös Blazer -emen. A motor 6.2D, a váltó elvileg TH-700R4, a hidak pedig Dana 60 -asok.

Tehát érdekelne, hogy a motorba mennyi és milyen viszkozitású olaj való?

A váltóba sima piros ATF olaj gondolom. Ebből mennyi kellhet egy cseréhez? Nyilván a szűrőt is cserélem benne, mielőtt kérdésként merülne fel...

A hidakba pedig ha jól tippelem 80w 90 differenciál mű olaj kell, legalábbis egy ilyen tippet már kaptam menet közben. Ezekbe saccra mennyi lehet a csere mennyiség?

Illetve utolsó körben szeretném kérdezni, hogy az osztómű kapcsán milyen olajban érdemes gondolkozni? Mennyi csere folyadék mehet bele?

Köszönöm szépen előre is, ha tudtok a fentiek kapcsán segíteni. Biztosan néhányan ezeket az adatokat már tapasztalatból tudjátok.

Üdv.Gergő



Kiemelt hozzászólás
Statler
#38824
2019. március 06. 16:36






szállító
#38823
2018. július 27. 10:33
összességében nagyon jól sikerült a végeredmény, de a rendszámot, akárhogyan is nézem, nehezen szokja meg a szemem rajta. Szerintem legalább a fotózás idejére kaphatott volna egyet az 50 tagállam rendszáma közül... Egyértelműen a "kéne nagyon" kategória. ÜDv.Gergő

Kiemelt hozzászólás
Statler
#38822
2018. július 23. 21:06
szállító
#38821
2018. május 27. 21:49
nem tudok benne hibát találni. Így ahogy van jöhetne.

Kiemelt hozzászólás
Statler
#38820
2018. május 27. 09:13
szállító81
#38819
2018. január 05. 14:03
szemre nem tűnik annyire leütöttnek, ráadásul kézi váltós a képek alapján, ami szerintem nagy előny. Ezzel jóval fürgébb, mint a gyári automatával. Nyilván ez így nem lesz a pályanapok, gyorsulási versenyek bajnoka, de veteránozni kiváló választás lehet, a Mustang körül nagy a "hype", így legalább alkatrész ellátási gond nem lesz. A képről/leírásból nem derül ki, de gondolom nem itthoni autó, így csak az OT rendszám lesz a járható út. Az biztos, hogy legalább egy "frame off" rendbetétel szükséges lesz a minősítéshez. Erről részletesebbet a v8 forumon vagy a v8cars -on tudsz olvasni.

Üdv.Gergő

CCSS67
#38818
2018. január 04. 17:02
Visszatérve a mustangra, szerintetek ez jó felújítási alap lenne?
CCSS67
#38817
2017. december 22. 15:34
Szia!
Köszönöm a választ.
A V8 fórumot nem ismertem, képet nemsokára rakok be.
Az LS blokk, tényleg jó ötlet!

????
szállító
#38816
2017. december 22. 08:47
adatlapodon nem láttam fotót az autódról, pedig szívesen megnézném.

"Abony" topicba teszel be néhány képet róla? Ott jó helyen lesz,itt viszont szólnának érte.

Üdv.Gergő

szállító
#38815
2017. december 22. 08:45
Szia,

A Camaro szerintem jobban építhető, új LS blokk kell bele, az megbízható, könnyű és "felhasználó barát", sőt tovább is építhető, ha kevés lenne a gyári teljesítmény.

Nem tudom, hogy ezt a két oldalt ismered-e. Itt sok hasznos tanácsra lelsz amerikai autó ügyben:

V8 fórum

V8cars.hu

Üdv.Gergő

CCSS67
#38814
2017. december 21. 20:42
Szia!
Köszönöm a választ!?
Két autót választottam ki, az egyik egy 65-ös mustang a lehajtható tetejű verzió , a másik a 67-es camaro.
Jelenleg, mint írtam, egy gyönyörűen felújított Datsunom van, a mustangot szintén eredeti gyári állapotba hoznám/hozatnám rendbe, de a camaro-t mindenképpen szeretném modernizálni, a forgalomba helyezéssel mint utánajártam, és mint te is írtad sajnos lesznek buktatók.
Nem ismersz olyan restaurátor céget ahol tényleg szakik dolgoznak?
A Datsunomba például nekem kellett beszerelni a 4 hónapja készen várakozó a motort, mert a ,,szaki" konkrétan nem tudta berakni, mondván ők még ilyen típusú autóval még nem találkoztak.
szállító
#38813
2017. december 19. 12:05
hány életed van arra, hogy a lent leírtakat megvalósítsd (vagy valakivel megvalósíttasd)?

Romtól az RPM minőségig szerintem széles a skála, e-bay -en tudsz tájékozódni, mik az árak, romos állapottól az azonnal OT képes autóig.

A mondás itt is igaz, hogy az igények emelkedésével a csillagos ég a határ a ráköltendő összeg mennyiségével kapcsolatosan.

Csak egy tipp, ezt a Skyline motor az amerikai autóba vonalat szerintem elengedheted. Még a saját újabb gyártmányokat is nyűgös berakosgatni (hely, váltó, hűtési lehetőségek, kormánymű, váltó , diffi, st , nemhogy egy teljesen más szellemiségben készített erőforrást.

Szerintem jobban jársz, ha a listádból egyet kiválasztasz és azt hozod évek alatt gyári (vagy annál job állapotra), mert így értéket teremtesz, az auto értékéhez hozzá teszel hosszútávon, a lenti "tuner Jóska" volnalban, amit részleteztél szerintem ne mélyedj el, mert biztos vagyok benne, hogy jónéhány buktató van a történetben, mire egyáltalán mozgásképes lenne az auto, de más story, hogy max pályanapokon vagy autos rendezvényen használhatnád, mert itthon rendszámot az életben nem kapna. Gyanítom még P rendszámmal sem lenne egyszerű használgatni.

Mondjuk a példa kedvéért, egy itthon nem népautónak számító 67es 1.gen Camaro mire itthon van, az minimum kb. 2-3M HUF a vételárral együtt. Vagy szerzel hozzá P -t és használod, amíg menetképes és szét nem esik vagy csinálsz egy rendbetételt OT -ra, amit ha csináltatsz mással, akkor szerintem még +6-8M HUF -fal nyugodtan kalkulálhatsz és legalább egy év átfutási idővel, ha saját magadnak készíted, akkor nyilván olcsóbb. A példában szereplő auto, a "még menthető" kategóriába tartozik, tehát nem top auto.

Minél ritkább darabról van szó, annál nagyobb lesz a végösszeg, ez borítékolható.

Remélem tudtam segíteni.

ÜDv.Gergő

CCSS67
#38812
2017. december 17. 12:56
Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni, a befogadást.
Programozóként dolgozok, egy informatikai cégnél, imádom a régi amerikai autókat, bár jelenleg egy Datsun 280z-van.
Szeretnék venni egy amerikai verdát, de nem nagyon tudom az árakat, mi mennyit ér mibe kerül, mennyit érdemes rákölteni stb.
Jelenleg ezek vannak a listámon:
1965 Ford mustang convertible
1967 Chevy camaro rs
1930 Ford Roadster
1969 Ford 302 boss
Fiat polski
Trabant kombi

Körülbelül, mennyibe kerülne ezeknek a modernizálása, felújítása?
Tudom nyilván sokminden függ a felszereltségtől is, ezért összeírtam nagy léptekben mit szeretnék beletenni:

Camaro: 2015-ös Holden Commodore VF GTS V8-as motor
A futómű Hotchkis, Koni, Pedders elemekből épülne fel.
A 65-ös maradna a régi motorjával, levehető keménytetővel.
A 69-es kapna egy Nissan skyline motort, vagy maradna a boss, állapottól függően
A 30-as Roadster egy flathead-del menne.
Nagyjából enni.
A válaszokat, észrevételeket, megjegyzéseket előre is köszönöm!

Kiemelt hozzászólás
Statler
#38811
2017. december 16. 23:26
Kiemelt hozzászólás
Statler
#38810
2017. augusztus 21. 18:36
Kiemelt hozzászólás
Statler
#38809
2017. július 11. 17:47
szállító81
#38808
2017. június 30. 09:54
ahogy mondják páran ennek az érának a belsejére: vagy "pistol grip" vagy semi.

Vanos
#38807
2017. június 29. 18:31
Szerintem a belseje is rendben van. Passzol az autó stílusához.
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 38826 találat 1942 oldalon