Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

aktuális téma
Autó fotózás. Technikák, helyszínek, stb

Mindenekelőtt fotózási technikák, tapasztalatok és saját készítésű képekről szól a topik! Nyugodtan kérdezz!

*** Az autók és stílusirányzatok fikázása szigorúan tilos! Ha problémád van az autóval , a tulajdonosával , vagy a stílussal amit képvisel , beszélhetsz vele erről a készítő/tulajdonos oldalán! Amennyiben ezzel problémád van és mégis ide szeretnéd kifejteni véleményed , úgy az utolsó kommentjeid írod ezen témán belül.

Minden képet a készítése pillanatátol szerzői jogok védik , online közzétételük után is a képkészítő tulajdonát képezik! A képek engedély nélküli bármilyen felhasználása tilos!

Továbbra is várjuk az építő jellegű kritikát és a véleményeket.

Köszönettel a moderátorok!


a mimi - Kezdőknek, haladóknak, érdeklődőknek alapfogalmak.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
kardosprof
#56527
2011. augusztus 14. 17:39
Napot emberek , be szereztem egy IS-es kitobit végre
kisee
#56524
2011. augusztus 14. 11:12
Én annyira nem érzem lejáratónak, nem rossz képet rajzolt a 60D sőt!

Inkább azt látom benne, hogy egy átlag felhasználónak aki a gépében látja a hibát, ilyenkor láthatja hogy norm körülmények közt mire is képes egy ilyen váz egy jó objektível.

Az más kérdés hogy az ff vagy alapból az 5d2 nem studióbeállítások mellett erősebb különbségel "győzne" az emberi szem felett, már csak zaj tekintetében is.
so_low
#56523
2011. augusztus 14. 08:25
látszik h csak 10 perc volt...
Zeke
#56522
2011. augusztus 14. 02:20
mások a szín és kontrasztbeállítások , ez már azért is megkérdőjelezhető összehasonlítás mert a vázon belül is állítható paraméterekről van szó. további hiba az összehasonlításban (mármint crop lejárati szempontból) , hogy mind a két gépen 100mm-t használtak amivel az egyiknél valós 100 , a másiknál viszont ekv161mm-nek megfelelő gyujtótávolságot kaptak. Ennél az eltérésnél a stúdióvakuk által visszavert fény beesési szöge nem fog megegyezni a két gép esetén , ezzel máris magyarázható a kontrasztveszteség az arcbőrön.

A kép részletességéhez is lenne hozzáfűznivalóm. A fullframe az objektív egész felületét használja ki , nem csak egy részletét , a felbontásbeli különbségek akkor sokszorosan a fullframe javára dolgoznak. F22... pixelsűrűség!! a kép részletgazdagsága az szenzor és objektív DLA adatain is múlik. (Diffraction Limited Aperture) Ez az érték a 60D (+7D és 550D) esetében jelenleg a Canon leggyengébbje és további gyengülés várható a mégnagyobb szenzorok által - 60D-nél F6.8. Ettől szűkebb rekeszértéken a képminőség már nem javul még akkor sem ha az objektív amúgy F10-11re lenne pozicionálva , sőt , fokozottan romlik. Az 5D mk2 értéke F10.2 (Az 1D2 értéke csak érdekesség képen F12,7 , ettől jobbat csak az 5D mk1 tud aminek 13,2) ami azért jóval közelebb helyezkedik el a tesztben szereplő F22höz.
Stúdión kívül amúgy sem sokat használunk F22-t , max svenkelésnél.

Nem akarom én védeni az aps-ct , nem igazán örülök annak , hogy a digitális gépeken croppot találtak ki (FF rulz! bár most úgy érzem az apsh is nagyon jó) , de ez a teszt összehasonlítás egy tipikus kis gép lejárató kampány olyan körülményekkel amikor az apsc-nek nincs esélye.

a 60D jó gép, csak kár , hogy a canon szétvette a kategóriát (nikonhoz hasonul ezzel d90-d300 széria viszonyban) és nem feljebb pozicionálta a 60Dt , 7D tudással , emberibb áron.
kisee
#56521
2011. augusztus 14. 00:49
Csak úgy mert találtam
Nagyban 19.2mb!

Flickr-en találtam Adatlap
B.L.
#56520
2011. augusztus 13. 08:09
Sziasztok! Pár fotó a tegnap előtti passat fotózásról. Csak 10 perc volt az egész kb, ezek lettek értékelhetőek! Ti mit szóltok hozzá?
81gabe
#56519
2011. augusztus 12. 17:23
Az igen!
Mi pénz lehet egy ilyen.. :D
Zeke
#56518
2011. augusztus 12. 02:17
új autopanot használok. tetszik.
mozgó emberkék , ekv22mm nagylátó és mégsem találtam olyan embert aki szellemékpessé válna. kézből készült , mégis jó az illesztés. a szenzorkoszt bár nagyrészt kishoppoltam , nem kell szóvá tenni , első nap készült ez a kép , azóta mérsékeltem a koszosságát , bár még kell neki egy rendes nagypucolás , de most már nem zavaró.

Zeke
#56517
2011. augusztus 12. 02:14
hát nem kell nekünk megmozdulás hozzá , ha akarod akkor jövő héten kedden csütörtökön és pénteken is ráérek.
Blindmouse
#56516
2011. augusztus 12. 02:09
Naja.. csak mikor futunk mi össze valami megmoccanáson hogy kipróbáljam?
Blindmouse
#56515
2011. augusztus 12. 02:08
Teee nyelvtan-antiszemita :D

járok néha, de csak olvasok, nincs mibe beleszólni :D
Zeke
#56514
2011. augusztus 11. 18:53
szerintem oda nem való az amerikai retró , inkább jellegű , nagy duzzogva távolkeleti idősebb kocsiknak áll jól + az ultra performance típusoknak
ystuc
#56513
2011. augusztus 11. 17:54
Esetleg a Csepel Művek területét ajánlanám. Némelyik épület elég rendesen gettó feelinges.
switch
#56512
2011. augusztus 10. 21:49
Zeke
#56511
2011. augusztus 10. 21:29
sanszos , hogy kivinném a dráva utcai hajókikötőhöz és utána valami yachtkikötőhöz is.
Zeke
#56510
2011. augusztus 10. 21:27
softbox + bringalámpa.
a lámpa alatt ne egy halovány fényű lámpát érts , hanem egy supernova fényét :) konkrétan ilyet
a softboxot meg mozgatva meg van oldva az állandó fény.

most már nekem is kell csinálnom egy softboxot , de én teszek bele lágyító prizmát középre , hogy még az a pont se maradjon meg.
switch
#56509
2011. augusztus 10. 21:21
Önmagában csak autót, 'beállítva' még nem fotóztam. A szűk komponálás oka csak a zavaró környezet lehet, mert én is hülyét kapok egyes indás penge_verdás arcoktól, akik nagyon szákre vágják a képeiket. Azért szerintem is kell egy kis levegő a széleken-már ha kivitelezhető, és arra érdemes a háttér, hogy látszódjon belőle valami.
Örülnék, ha tudnál példát mutatni a képeimből, hogy mikor lehetett volna tágabb a kivágás, és nem talis kép, és nem közönséges utcakép, mert tényleg érdekel, köszi! :-)
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
Összesen 58688 találat 2935 oldalon