Teljesítmény adó 2012

Témakör: Real life
aktuális téma
Teljesítmény adó 2012

Meglepődtem amikor megkaptam a "csekket" hogy mekkora összeget kell kifizetnem az önkormányzat felé... A kifizetéssel nincs probléma, de ekkora összegért vajon nem átverés hogy földes úton kell járkálnom? Ha az autó meghibásodik, megsérül az út hibái miatt kitől számíthatok kártérítésre. Írjátok le a véleményeteket, tapasztalataitokat. Nem legyen politikai tartalmú a topic. Ide klikkelve megtudhatjátok hogy kinek mennyibe kerül az éves "teljesítményadója, és mérlegelhet hogy ki milyen "szolgáltatást" kap az adónem után.

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5
rav4
#88
2012. március 08. 19:31
Akinek a zsebébe hullik a pénz,költse gyógyszerre a szemét!!!!
GCK
#87
2012. március 08. 15:20
Nekem 27e, de még "örülhetek" is, hogy már nincs luxus adó!!! 65e
konzolc
#86
2012. március 08. 15:13
Nekem is megjött a lanciára az éves súlyadó:29.000ft Remélem koszorúra költik majd...
Lackóóó
#85
2012. március 08. 14:35
azt a pár hiányzó betűt képzeljétek oda
Lackóóó
#84
2012. március 08. 14:33
Nem is zavarna ,hogy ennyit kell fizetni ,ha cserébe olyan utakon közlekednénk,hogy 10 évbe egyszer kell valami futóműalkatrész kicserélni azért mert mondjuk gömbfejen megöregedett a gumi.De az a helyzet ,hogy lassan mint egy mini törlesztőrészlet tenned kell félre a pénzt ,hogy mikor kell egy talpas lengőkar vagy egy pár teló,ültetésről már ne is beszéljünk.Pedig ha kimutatnák egy évbe mennyi pénz folyik be amit az utakra kéne fordítani,teljesítmény adó üzemanyagból megy az útalapba meg még ki tudja mi menne arra elvileg.Szóval lehet dobnánk egy hátast az összegből ,de kimondani biztos nem tudnánk annyi lenne.A baj ott van ,hogy ebből hány % -otfordítanak az utakra?
DobosHunor
#83
2012. március 08. 14:06
ja hát gondolom, hogy szép summát akarnak érte. :)
Hát azért nem minden külföldi termék éri meg, de van egy két dolog ami oké. például ezeknek a nagy paradicsomoknak amiket árulnak az ize egyenlő a semmivel :D Borzalmas.. lemegyek mamához falura, és amit behoz kintről. na az már valami
Nevemsincs
#82
2012. március 08. 14:04
termelőket sem kell ám félteni... sajnos a legtöbbel elszaladt a ló, és olyan áron akarja adni a termékét (önköltség x ezer), hogy jobban jár az ember, ha külföldről hozatja be...
a minőségről nem is beszélve...

aki meg minőségit termel nem tudja eladni, mert a többi senkiházi aláb@sz...
naponta szembesülök ezzel
monky
#79
2012. március 08. 14:00
Vegyél mégegyet,és fogd rá a nyuszira,majd ő kifizeti a súlyadót.
DobosHunor
#78
2012. március 08. 14:00
lehetne, csak nem segítek semmivel a termelőket ráadásul olyan vásárolnak fel tőlük hogy az valami borzalmas.. Utána meg rohadt drágán adják el ezek a multi cégek amik bejöttek...
farkasbede
#77
2012. március 08. 13:59
Na lépek hello
farkasbede
#76
2012. március 08. 13:59
Én az ördögi csapdába estem. Van két autó, egy Seicento, és egy Grande. Hétköznap abszolut egyiket se használom már, hétvégente a közelbe csak a Seicentot. A Grandét max távolabbi utakra.
A magas üzemanyagárak és drágítások miatt a két autóval fél év alatt összesen kb 4000km-t mentem
Lassan a fenntartási költség drágább lesz mint amennyit beletankolok
monky
#75
2012. március 08. 13:59
Pedig rém egyszerű,miért nincs termelés.
DobosHunor
#74
2012. március 08. 13:57
Jelképesen gondoltam :)
Igen ez itt a baj. Mi csak veszünk és nem adunk el. Szerintem nem hiába tárgyalnak rólunk minden országba. "Washingtonba rólunk beszélnek?" Mikor ovlastam a cikket csak lestem Akkor itt már tényleg elég gáz a helyzet..
monky
#73
2012. március 08. 13:57
vasasoknak meg lomisoknak van mit a tejbe aprítani,de már nem soká mert jön a NAV!
Dodge88
#72
2012. március 08. 13:57
várjál csak hamarosan az is eljön...mivel ugye nekik nincs...hát neked se legyen
suhi
#71
2012. március 08. 13:55
én nem vettem észre hogy eddig kevesebb autó mozogna az utakon mert drága a benzin!de biztos azért mert nógrád megye gazdag megye!
monky
#70
2012. március 08. 13:54
Mit nem értesz,a kilfeldi országok akarnak termelni,és eladni,mi kapjuk az évi rendes hitelt,amiből fizetjük őket+ a bankokat,ez egy végtelenített szalag.
Amíg a korrupt ,(összes) politikus egyetértésében erodálják az országot,addig nem lesz javulás.Különben se lesz,mivel sok pénz kell egy-egy választáshoz,egyszerű emberek nem kerülnek be döntéshozói körbe,ill bizonyos származású személyek,kiknek a nevét nem mondhatjuk ki különben nácinak titulálnának minket,tán lehet hogy a zsíráfok.
farkasbede
#69
2012. március 08. 13:54
kötelezően, és adót fizetni azért is
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5
Összesen 88 találat 5 oldalon