Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!

Az elmúlt hétvégénk elég mozgalmas volt, hiszen az ország két átellenes pontjában is igen jeles eseményekre került sor. Míg Békéscsabán az első tuning fesztivál várta a látogatókat, a Rába Ringen először került sor két napos gyorsulási versenyre.

Mivel semmiről sem akartunk lemaradni, ezért csapatunk két részre oszlott: Quad a Viharsarok felé vette az irányt, mi pedig Daniellel kiegészülve az Écs közeli Rába Ringet céloztuk meg, ahol a tavalyi Tuning&Stereo fesztiválhoz hasonló, sátoros-bulizós-gyorsulós hétvégének néztünk elébe. Mindez remek is lett volna, ha vittünk volna sátrat, de szokás szerint csak a legszükségtelenebb dolgok maradtak otthon :) Na meg persze kellett a hely a négy versenyfelninek is...

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A helyszínre a mutatót kiakasztva is csak 3 felé értünk ki, ott pedig addig bámészkodtunk, míg szegény Daniel sikeresen ki is maradt a szombati versenyből. Így nem maradt más, mint a fotózás, és az ismerős arcok felfedezése a döntőig.

Ismét nem csalódtunk, hiszen mindenki kint volt aki számít a magyar gyorsulási élet terén. Mellettük szinte minden kategóriában rendkívül komoly határon túli gépek is felsorakoztak.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Természetesen nagyon sok régi ismerőssel is találkoztunk, mint például: Gordon, Civiccoupe, Rafi, Ave, M6Sport és a szokásos "különítmény", Jocipapa, OIOIO-1, Szilvi5, Meszicrx, Crxfanatic és még nagyon sokan mások. Külön megemlíteném, hogy kint végre élőben is megtekinthető volt Yasec (alias Carlosrcng), valamint természetesen a Lotus is, ami kategóriájához képest igen jó, 14 mp körüli időket teljesített, de gazdája szerint ez még messze nem a kívánt szint.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A szokásos nagyágyúk, úgy, mint a Karmann Ghia, vagy a nitrós és turbós Kadettek, találkozhattunk néhány igazán unikumnak számító géppel is, melyek közül a kedvencünk egy több, mint 30 éves nitrós StingRay Corvette volt, ami az egész szombati gyengélkedése után vasárnap igen kemény, 11.9-es időre is képes volt. A veterán monstrum mellé hihetetlen motor- és kipufogóhang párosult, még most is cseng a fülünk az élménytől :)

Az osztrákok azonban szolgáltak még egyéb meglepetéssel is, többek között egy turbós-nitrós összkerekes Mazda 323 GTR képében. A kis Mazda a maga Subarukat alázó, 12:00-ás (!) idejével meg is nyerte szombaton a kategóriáját.

Meglepődve tapasztaltuk, hogy a speaker ezúttal a kalocsai futamokról már jól ismert Frenki volt, így a hangulat, és a "beszarás" kellő mértékben garantált volt :) Azt azért hozzá kell tenni, hogy Frenki "barátunk" igen jól tolta a műsort, autótípusok és időeredmények hangzottak el a szájából, a tavalyi teljesítményt tekintve rengeteget fejlődött e téren (szerintünk).

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Az 1/4 mérföldes verseny a két napra való tekintettel kicsit rendhagyó módon zajlott: a rendezők szombaton illetve vasárnap is hirdettek győzteseket, akik kupával, oklevéllel és ajándékokkal lettek gazdagabbak. Vasárnap pedig a két nap összesítése alapján komoly pénznyeremények is kiosztásra kerültek.

A gyorsulási verseny nem az egyedüli megmérettetés volt ezen a hétvégén: aki a kanyarokat kedveli, nevezhetett a szlalom versenyre is, ahol mindenki a saját a autójával futhatott időmérőt, a döntőben viszont már egy Fiat Stilot lehetett gyilkolni. A verseny végeredményéről sajnos nem sokat tudunk - a gyorsulásra koncentráltunk - de az biztos, hogy nagyon jó buli volt. Alig néztünk szét, már kezdődtek is a döntők.

Az első nap eredményei:

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Az első kategóriában szilvi5 120-as Skodája nyert, két elégé kikönnyített Honda CRX-et verve. A második (1600-2000 cm3) kategóriában AvE magabiztosan vert egy osztrák Honda Integrát, harmadiknak pedig az oldalról már ismert Rafi futott be turbós Punto-jával, Civiccoupe-t megelőzve. A harmadik kategóriában "csodák-csodája" ismét a már jól megszokott autó győzött, ami történetesen nem más, mint a Muha Csaba féle turbós Kadett. Második egy osztrák nitrós Kadett GSI harmadik pedig Görög turbós 850-es Fiatja lett. A 3000 cm3 feletti kategória győztese a Rába Ring közönsége által jól ismert nitrós Karmann Ghia lett, az OIOIO-féle Viper előtt. A 2100 cm3 alatti 4 kerék meghajtásúak között első nap az osztrák turbós Mazda 323 bizonyult a legjobbnak Sas Robi Subaruja, és és egy turbós Calibra előtt. Itt azonban azt meg kell említenünk, hogy kedves sógor versenyzönk autójában volt egy nitro palack is, amit elmondása szerint csak hűtésre használt. Szerintem inkább feljebb kellett volna sorolni Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!vagy kivetetni a palackot a félreértések elkerülése érdekében. Mindegy, az élet végül igazságot szolgáltatott, de erről majd később. Az 2100 cm3 feletti kategóriában Schuszi RS2-se S2engine S2-esét, és Jocipapa Seat Leonját utasította maga mögé. A Speciál kategóriában felborult a papírforma, ugyanis a Promaro legyőzte a majdnem örökös bajnoknak Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!mondható Syntech S2-t. Harmadiknak itt a nitrós StingRay Corvette futott be. A „füstös” dízel kategória első helyét pedig egy szegedi barátunk, a Saybor Tuning zöld Seat Ibizája nyerte, egy Cordobát és egy VW Jetta-t maga mögé utasítva. A döntők után következett a díjkiosztó, majd mindenki elvonulhatott egy pici pihenőre. Este aztán sor került egy fergeteges bulira, melynek főszereplője Ganxsta Zolee és a Kartell volt. Éjszaka aztán nekiláttunk szállást keresni, de ez már egy másik, igen hosszú történet :)

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A szombati buli után kicsit nehezen, de vasárnap reggel nyolc órától kezdődött újra minden, immáron motorosok nélkül. Mindemellett végre Daniel is rajthoz állhatott, méghozzá elég szép, de a mezőnyhöz képest sajnos elég gyengécske eredménnyel. Délután még Quad is befutott, de látva a kemény mezőnyt inkább kamerázásra adta fejét (eredményét hamarosan videóink között találjátok). A vasárnap azonban nem mindenki számára tartogatott örömöket, sajnos nem mindegyik gép bírta a 2 napos ostromot. Már egész korán megadta magát a technika a kis turbós Fiat 850-ban és a Karmann Ghia-ban is. Viszont ez még csak a kezdet volt: a Promaro hengerfeje egy nagyszerű futamot követően ment tönkre. Hasonlóképpen járt Szilvi5 120-as Skodája is, aki a döntőben végül már egy csepp hűtővíz nélkül állt rajthoz, sajnos nem sok sikerrel. Az elszántság viszont mindenképpen becsülendő. Az időmérő futamok után egy igen színvonalas Streetfighter show-ra került sor, majd következhettek a döntők.

Második nap eredményei:

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Vasárnap szinte minden kategóriában új győztest avattak: egy új chipnek, és Szilvi5 technikai problémáinak köszönhetően Meszicrx győzött egy Lada ellen. A futam után további műsorszámnak lehettünk tanúi: a két versenyző "örömtáncba" kezdett a pálya végén, aminek eredménye a Lada váltóolajának elfolyása lett:) A második kategóriában végre Civiccoupe is hozta régi formáját, és döntőbe került Ave ellen. Itt pedig egy kis szerencsének (Ave beugrásának) eredményeként begyűjtötte az első helyet. Harmadiknak egy osztrák rendszámú Integra futott be. A harmadik kategóriában Muha Csaba ezúttal sem talált legyőzőre, a dobogó következő fokaira pedig két másik Opel, egy Kadett GSI és egy Astra futott be. Az Autó 4WD 2100 kategóriában került sor a legizgalmasabb versenyre. A szombati bajnok Mazda 323-as és Sas Robi Subaru Imprezája között időben nem sok különbség volt, mindketten esélyesek voltak az első helyre. Végül szerencsére Sas Robi javára alakult jobban a vasárnap, és kétszer is nagyszerű rajttal sikerült nyernie, Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!amivel az összetett díját is magáénak tudhatta. Danielünk egyébként a kiváló negyedik helyen végzett. A nagyobbik összkerekes kategóriában a szombatival megegyező eredmény született. A Speciálban a Promaro "halála" után a kék Syntech S2 nyert, a StringRay Corvette és a Szentesi István vezette Camaro előtt. A legnagyobbak között a Karmann Ghia sajnálatos meghibásodása miatt OIOIO Vipere Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!diadalmaskodott egy M3-as BMW-t, valamint egy Corvette-t verve. Végül a Dízel kategóriát egy hihetetlen jó időt, 13.6 másodpercet autózó "kormos" becenévre keresztelt I-es Golf nyerte. Sajnálatunkra a második idővel bekerült szegedi Ibiza vasárnap csak a hetedik helyet érte el, egy beugrás miatt.

A döntők után kihirdették az abszolút győzteseket majd végül mindenki indulhatott hazafelé. A hétvégét összefoglalva, a rendezők elégedettek lehetnek, hiszen egy nagyon jól sikerült versenyt tudhatnak a hátuk mögött. A megmérettetésre és az esti bulira rekordszámú néző volt kíváncsi, a két nap alatt közel 1000 futamra került sor, e mellett rengeteg egyéni csúcs született és számos rekord is megdőlt.

A Nemzetközi Gyorsulási Verseny következő fordulójára augusztus 28-án kerül sor, amin egyúttal a HUMMA hangminőségverseny utolsó válogatójára is sor kerül majd.

További infók, időeredmények és rengeteg kép a verseny hivatalos honlapján (link alább)