Cikk: VW tuning - rat Golf II kézzel faragva

aktuális téma
VW tuning - rat Golf II kézzel faragva

Egyre több autó végzi patkányként, és a stílus egyre kimunkáltabb. A kérdés, ki megy el bátorságban messzebbre. VW Golf II rat tuning stílusban Bővebben

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9
*remus*
#142
2013. szeptember 20. 15:23
Ez az autó egyszerűen igénytelen. Ezért menne oda megnézni, fotózni, nevetni rajta. Ilyet akárki tud csinálni (elbaszni) 5 perc googlizás után Csak nem mindenki öl meg miatta egy kettest.
Gyuszo
#141
2013. szeptember 20. 13:50
"...Átlagos állapotban vagy kellene egy teljes felújítás az OT vizsgára vagy építesz belőle RAT-ot...."

vagy a kettő közötti teljesen állapotot célzod meg, használod, és nem leszel "céltábla"
Noise
#140
2013. szeptember 20. 13:45
de, átjött... csak az én szemléletem szerint egy nagy példányszámban gyártott autó nem kultikus... ha szépen fel van újítva, akkor tisztelem azt, aki megcsinálta, van egy szép, 20-25 éves autója...
A ratról meg a legelső hozzászólásokban megtalálod a véleményem...

szóval csak nem értünk egyet, de ez jó is így szerintem
TaaT
#139
2013. szeptember 20. 13:44
Azoknak is biztos megvan a rajongótáboruk, akik kultikus autónak tartják, láttam már eladó trabit 1.4millio ft-ért
Morpheus5
#138
2013. szeptember 20. 13:40
Látom nem jött át a dolog. Mondjuk valahogy hozzájutsz egy 20-25 éves autóhoz. Átlagos állapotban vagy kellene egy teljes felújítás az OT vizsgára vagy építesz belőle RAT-ot. Ha ez egy Bogár, Trabant, Lada stb, amiből egy szép példány drága, akkor megérheti (nem buksz rajta olyan sokat). Ha egy faros Skodával, Daciaval, Wartburggal játszod el ugyanezt, akkor pénzkidobás, mert a patent állapotúaknak is alacsony az áruk és nem is feltétlenül van rá kereslet.
Noise
#137
2013. szeptember 20. 13:31
akkor viszont a skoda sem volt jó példa, és lassan a ladák is kihalnak, úgyhogy ők is jöhetnek a "klubba"
Noise
#136
2013. szeptember 20. 13:30
"Trabiból pl. kifejezetten jó kis retró/rat járgányokat lehet építeni földre téve, szélesített lemezkerekekkel. De ott sem kell minden lommal teleaggatni " teljesen egyetértek
TaaT
#135
2013. szeptember 20. 13:29
A kultikus jelzőnek nincs darabszám beli korlátja Amúgy hiába gyártottak le belőle 6.3millia darabot, ha a megkímélt példányok eléggé korlátozott számban vannak jelen idehaza
És igen, a cikkben szereplő nem tartozik közéjük.
Morpheus5
#134
2013. szeptember 20. 13:29
A Trabant nem a legjobb példa volt, mert egy gyári állapotú darab abból is marha drága már. De pl. egy Dacia bármilyen gyári állapotút, nem igazán tudod drágán eladni, ezért fölösleges is mondjuk 1M-ót beleölni egy felújításba és átalakításba. Míg egy G2-ért, ha jól megépítik szép pénzt el lehet kérni. Nyilván a tuning sohasem lesz jó üzlet(az építőnek), de egy felkapott típusnál kisebb a bukta. Trabiból pl. kifejezetten jó kis retró/rat járgányokat lehet építeni földre téve, szélesített lemezkerekekkel. De ott sem kell minden lommal teleaggatni
Morpheus5
#133
2013. szeptember 20. 13:25
Egy rendes G2 valahol itt kezdődik. Tudom ez fele olyan kreatív mint a cikkben szereplő guruló lomkamra, de mivel itthon nem sok ilyen minőségű darab szaladgál, igencsak kuriózum lenne. Igaz egy ilyenbe bele kell invesztálni "némi" pénzmagot
Noise
#132
2013. szeptember 20. 13:24
előre bocsánat, de mitől lesz egy 6,3 millió példányban legyártott autó "kultikus" szemben mondjuk egy 4ütemű trabant pick-up -al, ami 2!!!, vagy a sima 4ütemű trabival ami 38 122 példányban készült összesen?!
Morpheus5
#131
2013. szeptember 20. 13:18
Hihetetlen számomra, hogy egyes embereknél még mindig az egy autó fokmérője, hogy hány kupát kap vagy hányan fotózzák Ha van haver a zsűriben egy rozsdás Camping bicikli is 3 kupával megy haza, főleg valami bivalybasznádi huszadrangú taliról A fotózás szintén egyértelmű, ha ár kimegy az egyszeri paraszt és kifizeti a drága belépőt, lő pár képet, mindegy miről.
Az az érzésem itthon a RAT téma kezd úgy járni, mint 10 éve a bojlerezés. Fillérekből összetákolnak valamit, aztán a büszke tulajok feszítenek a lom mellett, hogy mekkora tunnerek, még kupát is kapnak és fotózzák őket Egyébként alapvetően tud jópofa lenne ez a stílus is, de itthon szokás szerint ez is erősen tévútra tévedt. Egy-egy alacsony értékű típusból, amit a piaci ára miatt egyszerűen nem éri meg normális minőségben felújítani, lehet egy poén "show cart" építeni (Trabik, Kispók, Waresz, Dacia, Skoda társai), de olyan kultikus típusból, mint a G2 szerintem egyszerűen pazarlás, mert abból azért komoly vasakat ki lehet hozni, akár relatíve alacsony költségvetésből is.
Noise
#130
2013. szeptember 20. 13:01
bocsánat, én mostmár az autó miatt nem írok, mert már leírtam a véleményem... nekem egy kérdésem van hozzád...

mi volt az oka, hogy pont ehhez a golfhoz szóltál hozzá, mikor annyi másik is van az oldalon?
Gyuszo
#129
2013. szeptember 20. 12:44
utoljára a búsójáráson .... maszk nélkül





sorry Noném ...
laikus
#128
2013. szeptember 20. 12:32
Már a Nevemnincs-től kérdeztem
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Összesen 167 találat 9 oldalon