Fényszóró polírozás/felújjítás

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Fényszóró polírozás/felújjítás

Sziasztok, Érdeklődnék, hogy hogyan lehetne megoldani a fényszóró plexi pollírozását/felújjítását. Olvastam olyat hogy 1500-as majd 2000-es csiszolópapírral át kell menni rajta vizesesen de nem tudom hogy ez működik? Nem okozok vele inkább nagyobb kárt?

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6
Dogeba
#11
2009. április 18. 20:48
Prevenetes pasztával is fel lehet polírozni amit autófestékhez árulnak. Csináltam már pl: vw passat fényszórót, picassot.stb.. Kis fordulat kell hozzá és nagy türelem
Volki
#10
2009. április 18. 20:47
Na jó de erre valami spéci paszta kell vagy jó az is amit a karosszérián használok? Most ilyen teknösbékás (turtle wax metalic) van itthon. Ez is jó lehet?
P.Rolly34
#9
2009. április 18. 20:44
en ugy csináltam hogy vettem polirpasztat es halálra políroztam a fényszórókat es tökéletes lett,,,,!
Volki
#8
2009. április 18. 20:40
Kafa hogy mindenki mást mond
Azért köszi mindenkinek a hozzászólást, majd csak jutok valamire vele!
Kiko
#7
2009. április 18. 09:24
én még anno szépen polírpaszta + polírgép...és láss csodát olyan fényes lett a hátsó lámpám mint a kristály...
Snec
#6
2009. április 18. 09:19
működik, vizesen nyugodtan csiszolhatod 2000 papírral, ahol karcos ott még akár kicsit durvábbal. Aztán szépen fel kell polírozni is jó lesz.
Zseke
#5
2009. április 18. 09:10
Vizes 2000 nél durvább nem kel, érzéssel,és csak kézzel, nem géppel!!
Aztán 3M paszta azt már géppel alacsony fordulat, és amikor eloszlott a paszta egyenletesen akkor lehet fordulatot emelni. Nem nagy ördöngősség, majd meglátjátok.
Adam Vito
#4
2009. április 18. 09:06
ez engem is érdekelne...

Próbálkoztam én is finomcsiszolóval (mármint kenceficével) de semmi.

Volt aki azt mondta, hogy elviszem egy fényezőhöz és ő tudja milyen mértékben és hogyan kell felcsiszolni. Hát mondom köszi.. Ha nem sikerül akkor meg vehetek komplett lámpát mert maga a burkolat nem létezik külön. (bontóban meg Bora nincs konkrétan XD)
Gebriel
#3
2009. április 18. 08:48
elméletileg müködig, de többféle plexiből klészítik a fényszórókat és nem mindegyiknél hatásos
vigyázni is kell mert vannak több rétegből áló plexi burák is és ha ott lecsiszolsz egy rétegnyit csak egy kis helyen akkor a két réteg találkozási pontja mindig látszani fog
Jocó.
#2
2009. április 18. 08:47
Azt sima rongykorongal szokták.
A csiszolópapírral ne állj neki mert csak full bemattul.Rongykorong,fúrógép,de vigyázni kell mert nagy fordulaton hamar bemelegszik és feltolhatja az anyagot,magyarán megolvad és elkenődik.
Volki
#1
2009. április 18. 08:38
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy hogyan lehetne megoldani a fényszóró plexi pollírozását/felújjítását. Olvastam olyat hogy 1500-as majd 2000-es csiszolópapírral át kell menni rajta vizesesen de nem tudom hogy ez működik? Nem okozok vele inkább nagyobb kárt?
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6
Összesen 111 találat 6 oldalon