Stirling motor

Témakör: Helpdesk
aktuális téma
Stirling motor

üdv mindenkinek! most délután volt egy kis időm, leültem a gép elé, olvasgattam, lapozgattam, és rátaláltam ezekre a motorokra. stirling motor.. már olvasgatok egy ideje, szeritem értem is, hogy hogyan működik, de minál több gépet látok, azok mind máskialakitásuak. hirtelen összekavarodtam. szoval azért merészeltem nyitni ezt a topicot, hátha valahi látott már, épitett már hasonló kütyüt, és meg tudja velem osztani észrevételeit, tapasztalatait.. meg persze más érdeklőső emberkékkel is

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
q765
#6
2008. november 23. 17:11
q765
#4
2008. november 23. 16:55
stirling motor

no itt kell a stirlingraklikkelni, és van egy pár érdekes, értékes bauplan
q765
#3
2008. november 23. 16:31
igen, ezt már átolvastam de van egy működési elve, mondjuk aló végállásba melegitik a levegőt, az felfelé mozditja a dugót, mire felér, kihül, és visszatolja a lenditőtömeg. asszem igyműködhet. de nagyonsokféle változatban csinálják, amibe már nemlátom ezt az elvet.. lehet még hülye vagyok egyenlőre hozzá de rajtavagyok az ügyön. meg tervek érdekelnének, szeretnék egyet épiteni, nem kolásflakonból.. de nemtalálok a neten semmi méretezett rajzokat.
managerboy
#2
2008. november 23. 16:16
itt sokminden la van írva, különböző kialakítások előnyei stb...
link
q765
#1
2008. november 23. 16:09
üdv mindenkinek!

most délután volt egy kis időm, leültem a gép elé, olvasgattam, lapozgattam, és rátaláltam ezekre a motorokra. stirling motor.. már olvasgatok egy ideje, szeritem értem is, hogy hogyan működik, de minál több gépet látok, azok mind máskialakitásuak. hirtelen összekavarodtam. szoval azért merészeltem nyitni ezt a topicot, hátha valahi látott már, épitett már hasonló kütyüt, és meg tudja velem osztani észrevételeit, tapasztalatait.. meg persze más érdeklőső emberkékkel is
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!