Golf III

Témakör: Real life
aktuális téma
Golf III

Mindenki ide akinek III-as golfja van!!

Képek, videók, linkek, szerelési tippek, tanácsok, ötletek, általános eszmecsere....


Totalcar cikk a GOLF III-ról

Egy újabb Totalcar cikk a GOLF III-ról



Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
cultfeca
#68511
2016. február 28. 20:09
Szia!
Olajgomba.Cserélj alatta tömítő gyűrűt.
laczip
#68510
2016. február 28. 16:00
Urak!
A mellékelt képen látható érzékelő saruján keresztül olaj szivárog járó motornál (Golf 3 AEK). Ez olajnyomás kapcsoló lehet, vagy mi? (Műszerfalon nem világít semmi kontroll lámpa járó motornál)
Köszönöm a válaszokat!
Vesszbali
#68509
2016. február 26. 14:47
Igen, most is az van fent, de az 36, nem 38mm-es. Kirohadtak a hátsó féknyergek a világból, hogy 1 hónapja nem találok bontott hátsó féknyergeket egy tömeg platformhoz..?
PapaMaci
#68508
2016. február 25. 21:04
szabee69
#68507
2016. február 25. 19:15
Vagyis egyszerű nejlont használtál, semmi komplikálás???
PapaMaci
#68506
2016. február 25. 19:07
Legutóbb kivágtam sitteszsákból.
szabee69
#68505
2016. február 25. 18:28
Ismét elakadtam! A beázást szinte 100%, h az ajtó kárpit alatt lévő szigetelés ragasztásának elválása okozta De az a szigetelés sem jó már, valami alternatívát tudnátok rá mondani? Láttam után gyártottat, sima nejlonból, de valami gazdaságosabb és gyorsabb megoldást nem tudtok ajánlani? Köszi előre a tippet!
szabee69
#68504
2016. február 25. 18:16
Szia! Ha jól tudom ugyan ekkora fékkel dolgozik a Golf2 és 4 hátsó tárcsája is, a felfogatása 1-1-ben passzolni fog... Hátha segít, ha szélesebb körben keresel.
szabee69
#68503
2016. február 24. 16:16
Bocsánat PapaMaci, hirtelen össze kevertelek az egyik ismerősömmel!
Köszi a tippeket, úgy tűnik megvan a gond forrása! A vezető oldali ajtóban szerelgettem az elektromos ablakot és az ajtóban lévő szigetelés ragasztása felvált egy kis részen. Szinte biztos, h ezen folyt be a víz és árasztott el mindent!
csak akkor azt nem értem, hh folyt be az anyós lábához is??? Ezt is kutatom tovább!

Köszi a tippet szmartin, a tűzfal száraz, a szigetelése sem vizes. Legelőször én is erre gyanakodtam, mert ha az esőcsatornánál elmozdul valamelyik dugó, sok víz tudna bejönni... ázott már így el haver kocsija...
Köszi mindenkinek a tippet!
Vesszbali
#68502
2016. február 24. 15:30
Akarom mondani "hátsó féknyereg"...
Vesszbali
#68501
2016. február 24. 15:29
Szevwasztok! Sürgősen kellene nekem 1 pár hátfő féknyereg pár kengyellel, 225-ös tárcsához !!! Szóljatok ha van valahol elfekvő. Budapest.
szmartin
#68500
2016. február 22. 22:09
Hali!
A tűzfalon lévő hangelnyelő tömítés nem vizes (ami a pedálok, illetve a bal láb megtámasztó műanyag alatt van)?Nekem az "A" oszlopban, az ajtó zsanérjánál levő tetőablak vízkivezető gumi "könyök" csonkja tömődött el a sok kosztol. Ennek köszönhetően a nyomás miatt a víz beáramlott az utastérbe, valahogy úgy ahogy neked. Ezért egyetértek PapaMaci hozzászólásával, miszerint a problémát itt is lehetne keresni.
Meg kellett bontanom a belső kárpitozást és részlegesen a műszerfalat, hogy valahogyan hozzáférjek. Így is elég macerás volt kiszerelni, de megérte. Az oszlopban levő csatornát is érdemes átpucolni.
PapaMaci
#68499
2016. február 22. 12:37
Kókai? Pláne Úr? Na így sem hívtak még...

Még az ajtó kéderekre gondolnék. Ha volt levéve az ajtó, lehet, nem került a helyére, és nem zár rendesen a gumi.
Igaz, pár évvel idősebb autónál ,de volt olyanom, hogy a tetőablak vizlevezetőinek az illesztésénél folyt a víz. Azt is érdemes lenne megnézi! Azt fogtam. és összeragasztottam.
Ha állt az autó, akkor nem hinném, hogy lentről jött volna a víz! Esetleg még az esőcsatorna lehet ludas. Azt érdemes kipucolni, hogy oldalt szépen lefolyjon a víz! Ha megáll benne, bejöhet a légszűrőnél, vagy nem tudom, milyen átjárás van még a 3-asban elől. (km óra spirál helye, kábel átvezetések, ilyesmi.)
De kezdj el vizet locsolni rá, és figyeld! Ennyi víznek látszódnia kell valahol!
szabee69
#68498
2016. február 22. 10:57
Szia Kókai Úr!

A kárpitok rendben vannak, nem is vizesek és a szigetelés is rendben van, tavaly újítottam fel és kb 3 hónapja le is ellenőriztem...
Ma reggel ez a mini Balaton várt. Az már biztos, h valahol elől jön be és onnan folyik hátra (1. kép)! Az megtörténhet, hogy ezen a dugón felszivárog???
PapaMaci
#68497
2016. február 22. 00:24
Jó reggelt!
Az ajtókárpitok nem vizesek? Megvan alattuk a párazáró fólia? Az ablakok mellett simán bejöhet a víz, és a kárpit bevezeti. Lehet kapni füstgyertyát. Én is gondolkozom, hogy auzal megnázem, hol ázik a vasam.
szabee69
#68496
2016. február 22. 00:04
A 3 kép reggel készült, miután egész éjszaka esett! Az egész dolog tegnap lett felfedezve, így kibeleztem az egész kocsit, kimertem egy köbméter vizet és ma reggel a képen látható mini tavak vártak! Most is esik, reggel kíváncsi leszek, h mi fog várni!
Ha valaki találkozott hasonló problémával, kérem jelezze! A kocsi 2 éve volt alaposan kijavítva, újra rücsizve, üreg-védőzve! Kerestem a doblemezen rohadást, de semmi! A tetőablak csöveit leellenőriztem, azzal nincs gond...
szabee69
#68495
2016. február 21. 23:52
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Egyik napról a másikra, feltört a talajvíz a kocsimban. Golf3-ról lenne szó, napfénytetős, 5 ajtós változat. Most fejeztem be a kibelezést és fúrcsa módon, a vezető segge alatti részen volt a legtöbb, min. 5L víz. Utána a pedálok alatt, kb 3L és az anyós lába alatt, ott max 2L... Az anyós segge alatti rész, tök száraz! Minden zárva volt, ajtó géderek hibátlanok, napfénytető ajtaja elhúzva, tetőkárpit leszedve, csövek a helyükön, tetőkárpit csont száraz!!!
Valaki járt már így, melyek a leggyakoribb beázási problémák, helyek???
Hűtővíz hiánytalan. Én a motorház nyitó bowden, tűzfal gumidugojára gyanakszom... Pollenszűrő tavasszal volt cserélve, nincs körbe rohadva... Am is kapott már azóta esőt!
Ha esetleg lenne valakinek tippje, szívesen meghallgatom!
(Ez történt tegnap!)

Ma reggel ezek a tócsák fogadtak! Esett éjszaka rendesen!
Kiszedtem a hátsó lámpákat és átkentem a tömítésüket kis FBS-el. Kerestem a tavat tápláló patakot és az első ajtó gédere körül találtam cseppeket... azt is feltúrbóztam. Most is esik, kíváncsiságból benéztem, a pedálok alatt, a gumidugó mellett eddig van 2 giga csepp... Reggelre vajon Balaton vár???
-A 2. képen bejelöltem hol volt reggel víz. De ez olyan, mintha a gumidugó alól jönne... ez megtörténhet???
-A 3. a seggem alatti részen itt volt végig vizes, mintha innen szivárgott volna... a nyilaknál vízfolyások vannak...
-Az 1. képen szereplő rész van a legalacsonyabban a kocsiban, ide gyűlt össze a legtöbb!
PTS
#68494
2016. február 10. 19:01
Az már nem feltétlen természetes! De a sapkán nekem is van, meg volt az összes benzinesen, téli időszakban!
Joni bravo
#68493
2016. február 09. 22:52
A kiegyenlítő tartályban is felfedeztem ezt a trutyit! az is természetes? Remélem igazad lesz és nincs gáz! Most figyelgetem majd vizet nem fogy. Köszi srácok!
PTS
#68492
2016. február 09. 19:32
ÜdVW!
Sztem nem kell besz.rni! Ez természetes ! Minden autónál meg fogod találni! A hideg miatt van! A víz kicsapódik, hideg- meleg stb!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 68591 találat 3430 oldalon