Honda Civic

aktuális téma
Honda Civic
szakmai kérdésekkel, vagy alkatrészekkel kapcsolatban, érdemes felkeresni a A Honda forumot!!!!

TALÁLKOZÓK

Honda találkozó



Minimeetek



Márkafüggetlen találkozók



ELADÓ DOLGOK



KERESETT Termékek


Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
szállító
#521551
2016. január 24. 11:53
Sziasztok,

Köszönöm a tippeket, "crx forum" -on fent vagyok, oda szúrtam be elsőként a kérdésemet. Bízom benne, hogy mihamarabb megoldódik majd ez a probléma is.

Üdv.Gergő
Biopon87
#521550
2016. január 23. 19:42
ide ha regisztrálsz elég sok mindent megtudsz sokan vannak hondások és szerelők is
hondagirl
#521548
2016. január 22. 11:13
Szia!

Sajnos én itt nemsokan vannak, ezért vagy facebook több csoportjában érdemes feltenni a kérdést, vagy a fejlécben található linken lévő fórumok egyikében az utóbbi oldalon eléggé sokan vannak, és facebookon is azért már biztos lesz olyan aki tud segíteni.

Az én autómat kétszer volt nehéz beindítani össz-vissz, de az egy d15b2 volt, 1,5 90 le.
Az egyik alkalommal a relé adta meg magát, csak forrasztani kellett picit, de melegmotornál nem volt hajlandó újra beindulni, mindig várni kellett amíg kihül...
Másik alkalommal azt hittem hogy az aksi rossz, de kiderült hogy testelés okozta a problémát. Az egyik helyen rozsdás volt picit, ezért nem volt tökéletes, és ezért először néha furán viselkedett, majd egyszer csak semmi jelét nem adta annak, hogy be akarna indulni. se kép, se hang, semmi.
Két egyszerű dolog volt, szóval megnézni meg lehet ezeket, de nekem mondjuk rángatás semmi nem volt előtte, vagy erőtlenedés...
szállító
#521547
2016. január 22. 10:50
Sziasztok,

lehet nem a legjobb helyen kérdezem, de mivel volt Civic is B18C1 -gyel szerelve tudomásom szerint, hátha valakinek lenne valami ötlete az alábbiak kapcsán:

Az 1.8vti motorral (B18C1) szerelt autómnál (Integra DC2) az alábbi problémával szembesültem az utóbbi időszakban.

Üzem meleg motornál elkezd gyorsításkor betorpanni az autó, illetve darabosan járni, ezt leginkább 3-4 ezres fordulat alatt lehet tapasztalni, illetve ha ez alá esik a fordulat és leáll (vagy inkább lefullad magától), akkor amíg teljesen ki nem hűl a motor, addig alig - alig lehet beindítani. Indítózáskor inkább csak durrog vagy dadogva jár egy kicsit, de nagyon kevésszer lehet normálisan beindítani. Mivel benzinszag van és fülre a benzinpumpa is hibátlanul működik (fordulaton is), inkább a gyújtásra vagy jeladóra, esetleg légtömeg mérőre gondolnék. Ezt a hibát vásárláskor (tavaly július) és az eddigi használat során nem produkálta az autó, mert csak november vége december eleje óta jött ez elő, igaz az autó sincs napi használatban, inkább csak hétvégente vagy két hétvégente használom/használtam. Például most állt ca. 3 hetet az autó, múlt hétvégén akksi töltés után szépen elsőre indult, hibátlan alapjárattal, majd 10 perc járatás után kerülni akartam egyet, pár km után jött a fenti jelenség, leállt egy kereszteződésben, majd onnan letoltam, hagytam hűlni, nem indult be, haza vontattam, estig hagytam töltőn, még akkor sem indult be, majd tegnap (néhány nap állás után) első próbálkozásra gyönyörű szépen indult.

Számomra az lenne érdekes, hogy ezt a jelenséget valami jellemző típushiba okozhatja -e vagy egyedi jelenséggel van dolgom. Más közületek futott-e már bele ilyen problémába?

Tudom, a legegyszerűbb lenne gépre feltenni, de ehhez szűkös kicsit az időkeret, mert jövő hét végén vinnem kellene a karosszériáshoz és ha kisebb otthon szerelhető baja lenne, akkor azt gyorsan megcsinálnám előtte. Ha nem kisebb a probléma (gyertya csere, trafó csere vagy mondjuk légtömeg mérő csere), akkor nyilván el kell vinnem gépre feltenni az esetleges hibakódot kiolvasgattatni, de számomra az első verzió lenne jelen helyzetben az egyszerűbb.

Amit még nem tettem meg, az az, hogy a probléma előfordulása után közvetlenül indítózásnál ellenőrizzem, hogy szikra van -e normálisan, mert nekem érzetre és eddigi tapasztalatra hallgatva az az érzésem, hogy valami a gyújtás környékén nem kerek, esetleg légtömegmérő (vagy épp lambda szonda és teljesen fals keveréket képez az autó üzem meleg motornál).

Építő jellegű válaszaitokat a fenti esetleírás kapcsán előre is köszönöm!

Üdv.Gergő

hondagirl
#521546
2016. január 22. 10:03
Sőt, bővítettem a fejlécet a márkafüggetlen találkozók felsorolásával is hátha valakit az is érdekel
hondagirl
#521545
2016. január 22. 09:47
A fejlcében már megtalálhatóak az évadnyitó találkozó időpontjai
Kiemelt hozzászólás
Statler
#521544
2016. január 20. 20:22
3 Civic, 3 különböző stílus, 1 tulaj.
szállító
#521543
2015. december 22. 14:02
Sziasztok,

Nem tudom jó topic -ban helyeztem-e el a kérdésemet, de hátha:

Alkatrészt keresek az on (de azért kicsit off Acura Integra típusú) autómhoz. Valószínűleg, mivel USA piacos járműről van szó, megpróbálnék először ott keresni a neten hozzá cuccot, a bökkenő csak az, hogy nem tudom, hogy hangzik amerikai angollal a keresett alkatrész neve.

Tehát a "hátsó sárvédő javító ív" lenne a kifejezés, amit keresek.

Segítségeteket ennek a lefordításában előre is köszönöm.

P.S.: tudom, a Sztaki -t én is ismerem, de nem 100% -ig bízok benne.

Üdv.Gergő

hondagirl
#521542
2015. december 01. 15:13
Igen, most végre megláttam már
Noise
#521541
2015. december 01. 12:04
főni, levélszemét!
doxam
#521540
2015. október 29. 18:49
igen, a megboldogult jó öreg V8as civicek...azám.... :d dákó kasztni is mehetett volna rá ennyi erővel
lovasn1
#521539
2015. október 29. 16:59
Igen, annyi koze van a HondaCivichez mint a csillagaszathoz....
De, azert ez egy brutalis Civic...
vik011
#521538
2015. október 29. 14:30
Hát igen, azok a híres Honda V8-as Small Block-kok.
Fűnyíró.
hondagirl
#521537
2015. október 29. 11:17
ezer éve nem voltál erre
mizujs?
Kiemelt hozzászólás
videoTOM
#521536
2015. október 29. 11:07
Ns ezt fűnyírózza le valaki...
misu006
#521535
2015. október 24. 14:31
hondagirl
#521534
2015. augusztus 31. 14:25
Köszi.
Tudtam hogy van benne valami turpisság...
én arra számítottam, hogy mindhárom más.
Mondjuk a POLO-ból indulok ki. Ott teljesen más a sedané és a 3-5 ajtósé, de még a caddy is más, pedig annyira hasonlítanak...
Biopon87
#521533
2015. augusztus 29. 10:02
crxforum vagy face... nagyobb az esélyed
Biopon87
#521532
2015. augusztus 29. 09:59
pont fordítva coupe meg sedan ugyan az de a csapott a rövidebb 1.5cm-vel vigyázz mert sokan megjárták ezzel elöször próbáld ki ha lehet
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 521611 találat 26081 oldalon