Balesetek, DURVA !!!!!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Balesetek, DURVA !!!!!!
Őszi vezetési jótanács!
VIDEO, aquaplanning, azaz amikor felúszik az autó nagy esőben és irányíthatatlanná válik
Aquaplanning- nak hívja az angol. Arról van szó, hogy a gumik úgy vannak készítve (mintázva), hogy esőzésben gurulásnál a tapadó felület által kinyomott vizet elvezetik, kilökik a gumi alól. Azonban mindegyiknek van elvezetési képesség határa. Amennyiben az adott sebesség magasabb egy bizonyos értéknél, úgy a gumi bemarásai már nem képesek elvezetni a vizet, létrejön az aszfalt és a gumi tapadó felülete között egy vízréteg, amelynek következtében a jármű "felúszik", és irányíthatatlanná válik.


Vizes, síkos úton vezessetek óvatosan, autópályán is mérsékeljétek a sebességet!


videó

Ne vezess:
-ittasan, kábítószerrel

videó
videó
videó


http://www.frederiksamuel.com/blog/2006/02/icbc-counterattack.html


-biztonsági öv nélkül (az utasokkal is köttesd be)
-túl fáradtan
-túl gyorsan

ne basztasd a telefonod

A HALÁL FIGYEL: a halál pillanata
Ne előzz felelőtlenül!
Ne vezess gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod követni tud... senki sem szent, a legtöbben 90 helyett 100-110-el mennek ott, ahol az útviszonyok megfelelőek, és a jármű is az.. a bajok nem itt kezdődnek. Az esztelenség ennél többről szól.

"Gondold csak el, milyen is lenne egy emberélet és a világ a baleset esélye nélkül? Milyen pökhendin magabiztos lenne, milyen szemérmetlenül gőgös és fennhéjázó! Nem, a baleset lehetősége ott lappang minden pillanatodban, a tárgyak, a helyzetek, az emberek, a vegyi anyagok, a statikus és fizikai képletek: mindez ellened is van. Tehát vigyázz. Ne aggályosan vigyázz, hanem emberi rangodhoz illően, komolyan és tárgyilagosan, nagyon figyelmesen. S mindig tudjad, hogy nem a világ ármánya tört önkényesen ellened, mikor a baleset bekövetkezik, hanem te voltál gyönge, lusta és kicsinyes. Nincs autóbaleset. Csak te vagy, s az autó és a világrend."

langlovagok.hu
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
YELLOW
#48853
2015. augusztus 16. 10:37
pénzért, akkor is meg lehetne oldani mindent
én ezt is valami központisra csinálnám... különösebben nem érdekel az autósiskola sorsa, ha kevesebb hülye lesz az utakon.
Borisz80
#48852
2015. augusztus 16. 10:20
Ha IQ teszthez kötnék pár autós iskola becsődölne!
YELLOW
#48851
2015. augusztus 16. 09:22
talán ha mindenhol lenne kicsit több média visszhang kellene neki, úgyis azt nézi a sok IQ fighter
YELLOW
#48850
2015. augusztus 16. 09:21
de miért kap az olyan jogsit? ezt nem értettem sose. ne kössék iskolához, de legyen egy IQ teszt. aki elhasal nincs jogsi. dolgozzon másból, fűzzön gyöngyöt, hajtogasson dobozt vagy f@sz tudja. de az útra ne menjen.
Borisz80
#48849
2015. augusztus 16. 07:18
Igen jó lenne, de mint ahogy írták fölösleges volna mert pár balfasz aki nem logikusan gondolkodik fogalma se lenne róla, hogy mi az! Én pl még ha nekem jobbra van gyalogosátkelő ( lámpás) általában figyelem h mikor vált az mert ha az vált utána vált az Én lámpám is! Sajnos sokan ezt sem figyelik!
Borisz80
#48848
2015. augusztus 16. 07:15
A másik meg.. Állítom a 90% azt se tudná mitévő legyen elsősegélynyújtásban vagy beájulna/ledermedne... A legalattomosabbat kifelejtetted a cserbenhagyást!
AirWick
#48847
2015. augusztus 15. 23:21
Az, hogy a médiában és a bíróságon nem vállal felelősséget csak színjáték, utána egy életen át a tükörbe nézni viszont valóság, az elől senki sem bújhat ki jogi kiskapukkal.. elég büntetés az börtön nélkül is.
De akkor ha másképp nem, ugyanúgy ahogy a biztosítónál évenként változhatna a jogsi státusza, függetlenül attól hogy okoztál-e bármit is. 1. évben a legdurvábban büntetni (nem pénzbírságra gondolok hanem kötelezően kiszabott eltiltásra és akkor gazdagék kérdése is megoldva), 2. évben 80%-os bünti, 3. évben 60%, és így tovább.. 5 év alatt belenevelné azért az emberbe mit kockáztat és mit nem.
De ha már ennyi pénz a jogsi.. és ilyen faja technikák vannak már a világban.. miért nincs egy szimulátor, amivel váratlan de biztos balesetes kimenetelű helyzeteket teremtenek és tanítják meg mit kell tenni olyankor ha esélyes hogy elveszítheted az uralmad a kocsi felett?
A másik meg.. Állítom a 90% azt se tudná mitévő legyen elsősegélynyújtásban vagy beájulna/ledermedne...
PapaMaci
#48846
2015. augusztus 15. 23:12
De ne feledd, az ország átlag IQ-ja 80 körül van! (70 alatt értelmi fogyatékosság) szóval ne magadból indulj ki!
YELLOW
#48845
2015. augusztus 15. 21:44
hát én mikor először láttam 2 sec alatt rájöttem. tök logikus és jó ötlet.
Vectra555
#48843
2015. augusztus 15. 20:52
Vagy esetleg egy kicsit több idő a lámpák váltása között.
PapaMaci
#48842
2015. augusztus 15. 20:41
Veszprémben volt 10 éve, de leszerelték, mert a birkák nem tudták, mire valo.
YELLOW
#48841
2015. augusztus 15. 20:09
ettől jobb a visszaszámláló óra. az kéne mindenhova.
YELLOW
#48840
2015. augusztus 15. 20:09
jajj igen a puruttya. arra gondoltam.
Peti66
#48839
2015. augusztus 15. 18:38
De, különben ,miért ne vibrálhatna a három szín..mielőtt tisztán,zöldre ,sárgára illetve pirosra váltana..kb. 3 mp-ig és utána jönne a teli szín...lehet jó lenne...
kevesebb para volna,,, átérek nem érek stb..no meg pld a zöld-nél a vibrálás már előre
láttatná,hogy bíz'za mindjárt teli sárga,na,,lehetne variálni az fix...de az is fix,hogy hatásos
lenne...
PapaMaci
#48838
2015. augusztus 15. 17:55
Arrol nem is beszélve, mióta büntizhetnek érte, azóta egy rakat sárgát rövidre állítottak. Ráadásul 50+ sebesség engedélyezésével. Olyan rövid sárgák vannak, hogy csak satuvl lehet megállni.
Borisz80
#48837
2015. augusztus 15. 17:52
Ha ténylegesen van annyi utad, hogy megtudj állni miközben sárga a lámpa akkor köteles vagy megállni! Sajnos a jogsival viszont mint ahogy a diplomával is észt nem osztanak!
PapaMaci
#48836
2015. augusztus 15. 16:46
De úgy már elvárható, hogy tényleg meg is állj! De tény, hogy eddig még sosem csandáztam be 2 autón keresztül a puhatestűekbe...
Borisz80
#48835
2015. augusztus 15. 16:10
Nyilván ha megpakolt autóval mész nem satuzol bele mert akkor az rosszabb mintha átmész rajta. lásd ugye van egy két piros lámpa ahol macskakő van. Viszont egyértelmű (szerintem nekem legalábbis) illetve ha a fékútba is kényelmesen belefér h fékezel! Persze van az amikor pont akkor vált de hát istenem! Viszont azért van h átmész! Azzal Én se értek egyet h egyenértékű a sárgával, de amit mondasz h jelzi a zöld h váltani fog Én Pl Lengyelországban találkoztam vele!
PapaMaci
#48834
2015. augusztus 15. 16:05
Én sem szoktam minden sárgánál megállni. Sőtt zömében a megpakolt autóval nem állok meg. Nem is értem, hogy miért kéne! Persze, ha van elég féktávom, és nem csinálok utas-csomag helycserét, akkor megállok, de nagyon ritka. Ha azt akarják, hogy a sárgánál már megálljak, akkor jelezzék előre,mint normálisabb országokban! Igen,még ukrajnában is megvillogtatják a zöldet a sárga elött! Csak igy meg nem értem, minek kell a sárga, ha az már egyenértékű a pirossal, r-go mindenképp meg kell állni!
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Összesen 49113 találat 2456 oldalon