Balesetek, DURVA !!!!!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Balesetek, DURVA !!!!!!
Őszi vezetési jótanács!
VIDEO, aquaplanning, azaz amikor felúszik az autó nagy esőben és irányíthatatlanná válik
Aquaplanning- nak hívja az angol. Arról van szó, hogy a gumik úgy vannak készítve (mintázva), hogy esőzésben gurulásnál a tapadó felület által kinyomott vizet elvezetik, kilökik a gumi alól. Azonban mindegyiknek van elvezetési képesség határa. Amennyiben az adott sebesség magasabb egy bizonyos értéknél, úgy a gumi bemarásai már nem képesek elvezetni a vizet, létrejön az aszfalt és a gumi tapadó felülete között egy vízréteg, amelynek következtében a jármű "felúszik", és irányíthatatlanná válik.


Vizes, síkos úton vezessetek óvatosan, autópályán is mérsékeljétek a sebességet!


videó

Ne vezess:
-ittasan, kábítószerrel

videó
videó
videó


http://www.frederiksamuel.com/blog/2006/02/icbc-counterattack.html


-biztonsági öv nélkül (az utasokkal is köttesd be)
-túl fáradtan
-túl gyorsan

ne basztasd a telefonod

A HALÁL FIGYEL: a halál pillanata
Ne előzz felelőtlenül!
Ne vezess gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod követni tud... senki sem szent, a legtöbben 90 helyett 100-110-el mennek ott, ahol az útviszonyok megfelelőek, és a jármű is az.. a bajok nem itt kezdődnek. Az esztelenség ennél többről szól.

"Gondold csak el, milyen is lenne egy emberélet és a világ a baleset esélye nélkül? Milyen pökhendin magabiztos lenne, milyen szemérmetlenül gőgös és fennhéjázó! Nem, a baleset lehetősége ott lappang minden pillanatodban, a tárgyak, a helyzetek, az emberek, a vegyi anyagok, a statikus és fizikai képletek: mindez ellened is van. Tehát vigyázz. Ne aggályosan vigyázz, hanem emberi rangodhoz illően, komolyan és tárgyilagosan, nagyon figyelmesen. S mindig tudjad, hogy nem a világ ármánya tört önkényesen ellened, mikor a baleset bekövetkezik, hanem te voltál gyönge, lusta és kicsinyes. Nincs autóbaleset. Csak te vagy, s az autó és a világrend."

langlovagok.hu
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Borisz80
#48833
2015. augusztus 15. 16:02
Ugye ha az a bizonyos 1 mm elcsúszik akkor volt egy életfonala az embernek! Annak idején még extrém puruttyán voltak ilyen képek vegyesen a világból! Hát elképedtem, hogy vannak emberek akik ilyen fotókért kockáztatnak jó sok mindent ugye!
YELLOW
#48832
2015. augusztus 15. 15:47
egyéként nem ártana. nem is tudom már melyik oldal volt az, aminek ilyen durva képek voltak. külföldi van még azt tudom, de tényleg borzalmas, hogy az emberek enynire nem veszik észre mennyire sérülékenyek vagyunk. persze mert a TV-ben is inkább azokról beszélnek jobban, hogy mit túlélt meg ilyenek. persze, mert szerencséje volt és lehet 1mm-en múlt minden.
Borisz80
#48831
2015. augusztus 15. 15:38
Valószínűleg lassan ha a szöveg nem használ kitakarás sem lesz egy két halálos balesetnél! De ne legyen igazam! Illetve lassan a szarból is várat építünk!
YELLOW
#48830
2015. augusztus 15. 15:33
nyilván én is elszűrtem a dolgot. mellesleg munkahelyen ha nagy error van kell írnunk e-mail-eket. és hát én is szoktam szinesítő jelzőkkel élni, hogy kicsit vidámabb legyen olvasni azt, ami amúgy lelomboz és szar.
Borisz80
#48829
2015. augusztus 15. 15:25
Igen az alapelv h sárgánál már fékezel! Hivatalosan Kresz szerint, de ugye mindig az van h pont akkor váltott az a bizonyos lámpa!

ez lehet morbid, de kifeküdtem ezen a mondaton:

"A 18 éves fiatalember az élettel összeegyeztethetetlen sérülést szenvedett."
Szerintem itt volt az a pont mikor a mentős is csak a halál beálltát állapította meg. 2 másik autóról pattant le a VW-en ott akkor még elég durván mehetett ha az a két autó se fogta meg és fogta fel az ütközés erejét!
Borisz80
#48828
2015. augusztus 15. 15:22
Az a baj a fiatalok többsége mint írtad az Álomvilágban él ott ahol ha csattansz is nem lesz semmi bajod versenyezhetsz úgy ahogy a Halálos iramban láttad, csak amikor kijön a rutintalanság és a nagyképűség az útra utána elszabadul a pokol. nem azt mondom én se voltam szent ( nem is vagyok) de másokat sose veszélyeztettem! Mai fiatalok legyen minél erősebb akár minél hangosabb és akkor sztár! De vajon olyankor miért nem sztárok ha az elhunyt hozzátartozóknak a szemébe kellene nézni és olyankor nagyfiúnak lenni. Oké vissza hozni nem hozza vissza de sajnos az a szomorú helyzet, hogy ilyenkor ők már majdnem h ártatlanok! Illetve jönnek a kifogások, meg meghibásodott autó stb....
AirWick
#48827
2015. augusztus 15. 14:36
Van egy kibúvó sárgás áthajtáson: Féktávon belül volt, személy és vagyonvédelem érdekében azt látta jónak ha áthajt még rajta.. de lehet ez már elavult

Azon a mondaton én is csodálkoztam, de egy rendkívül diplomatikus megfogalmazás ha esetleg tényleg szétvágta valami lemez és azonnal belehalt.. elvégre is ott van letakarva és nem messze tőle egy hiányos felni.. Ki tudja, talán csak azok akik a helyszínre értek.
AirWick
#48826
2015. augusztus 15. 14:32
Inkább hány áldozat kell még, hogy ne adjanak fiataloknak jogsit..? De neem, egy 16-17 éves biztos nagyon tisztában van az élet nagy dolgaival.. kicsit megárthatott a GTA.
Szvsz 20 éves kor alatt nem adnék és akkor is csak úgy, hogy utána 1-2 évig olyannal mehet akinek szintén van jogsija.. ja és persze mindkettejük felelőssége lenne ha bármi történik, ha a sofőr okoz valamit akkor ugyanazt a büntetést kapja a másik is, vagy esetleg annak a felét... Bár nem tudom beválna-e.. fekete száguldozó audikban nem feltétlenül fiatalok ülnek
YELLOW
#48825
2015. augusztus 15. 14:18
nyilván való, hogy csak szépíteni akar az eseten, de ugye sárgánál is meg kell állni!!! szóval erre hiába hivatkozna. nem mellesleg ahogy hallottam, BP-n a legtöbben átmennek a sárgán és eddig mégsem történt ilyen.

ez lehet morbid, de kifeküdtem ezen a mondaton:

"A 18 éves fiatalember az élettel összeegyeztethetetlen sérülést szenvedett."
Borisz80
#48824
2015. augusztus 15. 13:48
Szóval szomorú, hogy megint egy vagánykodó fiatal miatt halt meg egy ember sérült meg több másik! Vajon hány emberi áldozat kell még, hogy a fiatalok is megértsék h az autóút nem versenypálya?!
Borisz80
#48823
2015. augusztus 15. 13:46
Hamarosan Golf 3 Rabbit alkatrészek eladóak lesznek! Szomorú, hogy megint egy v
PN
#48822
2015. augusztus 15. 11:34
mályládát még kitették...az talán menthető....
Gsrobi
#48821
2015. augusztus 14. 14:15
szerintem kizárt hogy zöld legyen egy másik sávban ha itt még csak épp váltott tisztán piros lehetett az...
Nick:
#48820
2015. augusztus 14. 14:11
ott már bőven piros volt a lámpa,ha azoknak már zöld volt,de sajna ez már nem segít az áldozaton
Borisz80
#48819
2015. augusztus 14. 13:44
Azt nem tudom, de semmi sem kizárt! De az ilyet sose fogom tudni megérteni!
Borisz80
#48817
2015. augusztus 14. 13:24
Kiemelt hozzászólás
videoTOM
#48816
2015. augusztus 14. 12:42
Működött a karma: tornádó szippantotta fel a tolakodó autóst Taiwanban.
Kiemelt hozzászólás
videoTOM
#48815
2015. augusztus 13. 11:54
Így törik rommá az egyik leggyorsabb Nissan GT-R a világon. Az ok: egy szétpattant olajcső
Viz
#48814
2015. augusztus 05. 07:55
Ezért azért kár porsche 911
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Összesen 49113 találat 2456 oldalon