Balesetek, DURVA !!!!!!

Témakör: Real life
aktuális téma
Balesetek, DURVA !!!!!!
Őszi vezetési jótanács!
VIDEO, aquaplanning, azaz amikor felúszik az autó nagy esőben és irányíthatatlanná válik
Aquaplanning- nak hívja az angol. Arról van szó, hogy a gumik úgy vannak készítve (mintázva), hogy esőzésben gurulásnál a tapadó felület által kinyomott vizet elvezetik, kilökik a gumi alól. Azonban mindegyiknek van elvezetési képesség határa. Amennyiben az adott sebesség magasabb egy bizonyos értéknél, úgy a gumi bemarásai már nem képesek elvezetni a vizet, létrejön az aszfalt és a gumi tapadó felülete között egy vízréteg, amelynek következtében a jármű "felúszik", és irányíthatatlanná válik.


Vizes, síkos úton vezessetek óvatosan, autópályán is mérsékeljétek a sebességet!


videó

Ne vezess:
-ittasan, kábítószerrel

videó
videó
videó


http://www.frederiksamuel.com/blog/2006/02/icbc-counterattack.html


-biztonsági öv nélkül (az utasokkal is köttesd be)
-túl fáradtan
-túl gyorsan

ne basztasd a telefonod

A HALÁL FIGYEL: a halál pillanata
Ne előzz felelőtlenül!
Ne vezess gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod követni tud... senki sem szent, a legtöbben 90 helyett 100-110-el mennek ott, ahol az útviszonyok megfelelőek, és a jármű is az.. a bajok nem itt kezdődnek. Az esztelenség ennél többről szól.

"Gondold csak el, milyen is lenne egy emberélet és a világ a baleset esélye nélkül? Milyen pökhendin magabiztos lenne, milyen szemérmetlenül gőgös és fennhéjázó! Nem, a baleset lehetősége ott lappang minden pillanatodban, a tárgyak, a helyzetek, az emberek, a vegyi anyagok, a statikus és fizikai képletek: mindez ellened is van. Tehát vigyázz. Ne aggályosan vigyázz, hanem emberi rangodhoz illően, komolyan és tárgyilagosan, nagyon figyelmesen. S mindig tudjad, hogy nem a világ ármánya tört önkényesen ellened, mikor a baleset bekövetkezik, hanem te voltál gyönge, lusta és kicsinyes. Nincs autóbaleset. Csak te vagy, s az autó és a világrend."

langlovagok.hu
Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
hondagirl
#49033
2016. november 15. 12:02
a tábla sajnos egyértelmű, bár azért lehetne egyértelműbb, az tény, de sajnos kishazánkban sok minden nem az...
itt a cikk arra lehet jó, hogy felhívja a figyelmét annak, aki esetleg máshogy értelmezte a táblát, és kihajtott sajnos...

Leu
#49032
2016. november 15. 10:52
NEM Szerintem nem így van! Én úgy látom adott egy nem egyértelmű közlekedési szituáció. Amit a drága kerület és kedves hatóságok nem egyértelművé tenni próbálnak, hanem inkább ki állnak fotózni, és jóízűen szedik a pénzt. És akkor jönnek Vectra -hoz hasonló okos emberek és kiabálják, hogy de igenis akasszuk aki át ment 500000 bírságot nekik. Mer bezzeg mi még sosem szegtünk szabályt!!
hondagirl
#49031
2016. november 15. 10:43
Hülyeség ezen kattogni, tényleg a szabály az szabály... itt max az a szívás, hogy a bírság nagysága nem mérhető magyar viszonylatban normálisnak. bár nyilván, ha 5000 lenne, mindenki továbbra is arra menne, mert ennyit megér. gondolom elrettentés...
hondagirl
#49030
2016. november 15. 10:41
igen, azt azóta már én is láttam.

Itt végül is az volt a lényeg, hogy ha nem zebrán elémugrik, elütöm, és megállok, segítséget nyújtok, így vagy úgy, akkor lehet-e bajom...
mostanában többször láttam hasonló dolgot, emiatt kérdeztem...
kadi418
#49029
2016. november 11. 21:20
A hír hamarosan mindenhol úgy jelent meg hogy a gázoló drogozott, pontosabban kokainozott. Gondolom nem volt gyors a reakcióideje. Ha én vezetek ugyanott 50-el, lehet meg tudtam volna állni. Mert gondolom a bácsi annyira nem volt hülye, hogy egy 50-el közlekedő elé kiugrik féktávolságon belül. A csaj meg elég rohadék volt, azt mondta nem vette észre, de elég nagyot kaptt a kocsi szóval még érződik is az ütés, ha csak nincs bekómálva. De volt róla cikk is ahol kivesézték a csaj magánéletét.
Vectra555
#49028
2016. november 11. 14:05
Érdekes, más szakértő meg mást mond. Na akkor kinek is van igaza? Bár szerintem teljesen egyértelmű a helyzet. Adott egy szabály, amit nem tart be valaki. Amikor megkapja a bírságot, akkor jön a jajgatás, meg a kiskapu keresés. Így szokott ez lenni általában. Ha nem akarsz küzdeni a hivatallal, akkor tartsd be a szabályokat.
g mk3
#49027
2016. november 11. 11:33
A videóban elhangzik az alábbi:
"Azt írták a levélben, hogy fellebbezésre nincs lehetőség"
"a kerület az mondja, hogy ez egy közigazgatási bírság ... köteles befizetni az, akire ezt kiszabják"

A kresszprofesszor csak egy vicces elnevezés, de ő egy szakértő. Nem egy amatőr, hanem szakértő.

"Akkor hajts át rajta, aztán pereskedj és hivatkozz rá."
Ez meg hányingerkeltően cinikus hozzáállás. Egy átlagembernek sem ideje, sem pénze nincs küzdeni a hivatallal és ezt te is tudod. Vagy nem, de akkor tényleg rettentő ostoba vagy.
Vectra555
#49026
2016. november 10. 15:07
Kreszprofesszor. Oké. Akkor hajts át rajta, aztán pereskedj és hivatkozz rá.
Leu
#49025
2016. november 10. 14:57
Én viszont úgy látom te értesz mindenhez ebben az országban! Ki se tudnám találni mi lehet az eredeti hivatásod!

"Valóban a két úttestrész sarkánál látszódik némi forgalomtól elzárt terület jelzés. De a kanyarodást bőven el lehet végezni ennek érintése nélkül. Ráadásul az ezen történő áthajtás „csak” 10.000 forint büntetéssel jár, nem ötvenezerrel."

Aki elmagyarázta:

Pető Attila a „Kreszprofesszor”
Vectra555
#49024
2016. november 10. 14:46
Az ittas vezetés (bizonyos mértékig) ugyanígy közigazgatási bírsággal sújtható. A szabályok betartásának ellenőrzése és a megszegésük alapján történő bírságolás nem pénzbehajtás. A tábla már évek óta ott van, teljesen egyértelmű, hogy mi a követendő szabály, de szerintem akkor lenne némelyek számára egyértelmű, ha téglafalat húznának fel a két sáv közé. Azért 50 ezer, mert pontosan ennyi jár a megszegéséért, sem több, sem kevesebb, nincs mérlegelési lehetőség. Szerintem teljesen logikus, hogy azért nem engedik az áthajtást, mert az Árpád úton haladó forgalmat feltartaná, esetleg veszélyeztetné a felhajtás, ez csak forgalomszervezés kérdése, de úgy látom (más oldalak kommentjei alapján), ehhez is sokan értenek ebben az országban.
Leu
#49023
2016. november 10. 13:54
Ezaz bíztam benned, és a lehengerlően intelligens stílusodban. Hogy jön ide az ittas vezetés???
És ami nem egészséges az ötvenezres bírsággal sújtható?
Vectra555
#49022
2016. november 10. 13:18
Tehát azért, mert egy szabálytalan autóst megbírságolnak, az már pénzbeszedés. Nyilván hasonlóan gondolkodhatunk az ittas vezetésről is, nem? Amúgy meg nem egészséges egy ilyen kereszteződésben befordulni az autók elé. Fel kell festeni egy záróvonalat, aztán a birkának is egyértelmű lesz. Meg talán a totálkárnak is.
Leu
#49021
2016. november 10. 12:46
Újpest

Itt sem a pénz szedésről szól a móka. Amúgy ebben az utcában laktam 10 évig, és mindig is kifordultam a felüljáróra, csak most úgy látszik már jobban kell a lóvé!
Vectra555
#49020
2016. november 10. 12:11
Eléggé összetett a dolog. A helyszínen (ha az volt amire tippelek) van járda, így a gyalogos ott szabályosan átkelhetett az úttesten. A kérdések, hogy a gyalogos hibázott, és féktávolságon belül lépett le, az autós hibázott, mert gyorsan ment, a gyalogos viszont így nem tudta helyesen felmérni a sebességet. A szakértő meg fogja állapítani a sebességet a kocsi sérülései alapján. Esetleg rekonstruálják a balesetet és megnézik, hogy 50-es tempó mellett mennyire volt észlelhető a gyalogos, hogy mikor léphetett az úttestre. Szóval attól, hogy nincs elsőbbsége a gyalogosnak, még lehet, hogy időben megkezdte az átkelést. Nyilván az is számít, hogy idős kora ellenére mennyire volt képes felmérni a helyzetet. Ha viszont a sebességtúllépést bebizonyítják, lehet még baja belőle a sofőrnek.
A segítségnyújtás egy kötelezettség (nemcsak közlekedési balesetre vonatkozik), ha valaki elmulasztja, bűncselekményt követ el. Sokan nem tudják, de ha valaki ilyenkor megáll, és mentőt hív, akkor már nem mulasztott. Viszont nemcsak a gázoló követheti el, hanem azok is, akik ezután pl. elmennek mellette és nem győződnek meg arról, hogy valaki megkezdte-e a segítségnyújtást. Az sem lesz mentség a gázoló számára, hogyha kiderül, hogy a gyalogos életét egy orvos sem tudta volna megmenteni, hiszen nem állt meg, hogy eleget tegyen a kötelezettségének.
Gabeszg87
#49019
2016. november 09. 20:56
Ha minden rendben veled, betartottál minden szabályt, és féktávon belül lép ki eléd a gyalogos, segítségnyújtással is próbálkozol, akkor nincs semmi büntetés....
Roccsa
#49018
2016. november 08. 15:05
Ahogy elnéztem a képeket, a Toyotával nem foglalkoztak, hogy visszahúzzák... akár le is eshetett volna bármikor.
hondagirl
#49017
2016. november 08. 09:06
Kérdésem a következő ezzel a balesettel kapcsolatosan.

Ha a csaj megáll, és próbál segíteni, akkor kapott volna büntetést? Ha jól látom ott nincs zebra, tehát gondolom átment az idős úr, mert nem látta, hogy jön a csaj... lehet gyorsan is ment az autós, az most a kérdésemnél talán mindegy...
valamelyik nap is láttam egy tilosban átmenő gyalogos elütését... Ezért kérdezem, hogy ha segít neki akkor mit kap a gázoló?
kadi418
#49016
2016. október 29. 01:12
nem jót linkeltem, itt van:
kepgaleria
kadi418
#49015
2016. október 29. 01:08
Ma leszakadt egy felüljáró egy speciális, túlsúlyos kamion alatt Észak-Olaszországban, a svájci határhoz közel. 1 halott, 5 sebesült. Nézzétek meg a galériát. Fenn a leszakadt út előtt épphogy megállt Toyota gazdája szerintem az újjászületését ünnepli.
kepgaleria
kbel
#49014
2016. október 14. 17:38
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 49113 találat 2456 oldalon