Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!

Kicsit rendhagyóra sikeredett az elmúlt hétvége a tököli reptéren: A MüllerArt versenysorozat aktuális állomása ezúttal egy esti futammal várta a nagyérdeműt, mely az eddigieknél is több versenyzőt és érdeklődőt vonzott a helyszínre.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Szombati érkezésünkkor már autók serege fogadott minket a repülőtéren, egy fél órával késtük csak le a szombati startot, de a szokásos parkolónk helyén már számos ismerős és ismeretlen verda várta a fejleményeket. A rendhagyó alkalom minden bizonnyal sokak számára okozott meglepetést, hiszen voltak, akik már reggeltől a reptéren időztek, holott a meghirdetett kapunyitás a gyorsulásra délután 5 óra körül volt. Természetesen számukra sem telt el unalmasan a délelőtt, hiszen 11 órától indult a MüllerArt rendezvényekhez már kötelező jelleggel hozzátartozó szlalomverseny, ezúttal a V-Max szervezésében.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Így a 4 órai tömegben, amilyen gyorsan lehetet kipakoltunk, és kialakítottuk a megszokott carstyling parkolót, melyet estére már rekord számú autó töltött meg, a reptérrel egyetemben. Nagyon sok ismerőssel találkozhattunk az oldalról, és örömmel konstatáltuk a számos új nevezőt is, akik jórészt első alkalommal tették tiszteletüket a rendezvénysorozaton.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Versenyzők szempontjából, a már megszokott komoly autók mellett több új versenyző is kint volt: a nagy érdeklődés minden bizonnyal elsősorban egy Magyarországon egyedülálló ritkaságnak számító Drag Chevy Nova-nak volt köszönhető. Ez a komoly erőgép nem csak brutális külsővel, hanem komoly teljesítménnyel is büszkélkedhet: a pénteki főpróbán sikerült egy 9 másodperces (!!!) időt is futnia 1/4 mérföldön, amit sajnos a szombati versenyen technikai okok miatt már nem tudott megismételni. Mindenesetre a gép a 11 másodperc körüli idejével sem teljesített rosszul, de a tulajdonos (OIOIO-1) elmondása szerint ez még messze csak a kezdett. Így legyen!

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Maga a rendezvény szokás szerint jól szervezett és pörgős volt. Esti futam lévén az egész versenypályát kivilágították, valamint a parkolókhoz vezető út szélét fáklyákkal rakták végig, további hangulatelemként pedig diszkókban használatos lézertechnikát vetettek be a rendezők, egyszóval minden adott volt a jó hangulathoz. A feeling temrészetesen a carstyling parkolón belül is megvolt, ráadásul - a tatabányai csapatnak hála - egy nagyon jó kis grill partyt (a rendes értelmében) is csaptunk a reptér betonján.

A verseny a már megszokott módon zajlott, időmérő futamok után éjfél körül következtek a döntők. Már az időmérőkön is kiderült, hogy néhány kategóriában „trónfosztás” esedékes. Történetesen az egyes kategóriában Etelka Suzuki Swift GTI-je utasította maga mögé a Hondákat. A kettes kategóriában pedig Yasec pehelysúlyú Lotusát nem igazán tudták megszorongatni, valamint érdekesnek ígérkezett az eddig szinte legyőzhetetlen Syntec Audi és a Drag Nova összecsapása is, mely utóbbi sajnos a technika jóvoltából elmaradt. Legközelebbi verseny viszont mindezek tükrében komoly izgalmakat ígér!

Az eredmények ezúttal a következőképpen alakultak:

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Az 1. kategóriát Etelka nyerte Swift GTI-jével, 1.6vti és Varró Sebestyén-féle piros-fekete Civic előtt. A 2. kategóriában, mint már említettem, Yasec és ragasztószalaggal designolt Lotusa verhetetlennek bizonyult, a döntőben futott 13,47-es idejével pedig igen komoly fejtörést okozott az eddigi éllovasoknak. Második helyezett Ave, a harmadik a Civiccoupét búcsúztató (az egykor Nitrosystem demoautóként is működő) Integra lett. Quad a fasorban sem volt :) A 3. kategóriában Muha Csaba ismét lazán besöpörte az első helyet egy turbós Toyota MR2-es, valamint egy turbós Astra előtt. A kisebbik összkerekes (4.) kategóriában a szintén már rutinos első helyezett, Sas Róbert diadalmaskodott Subaru Impreza-jával egy BMW és egy turbós Calibra előtt. Az 5. kategóriát egy ezüst S2-s nyerte P.I.M.P S2-ét és egy S6-ot verve. A 6. kategóriában Schuszi RS2-se OIOIO Brabus Mercije, valamint egy Corvette volt a sorrend. A 7. kategóriát pedig a Syntec-es kék Audi S2 nyerte, a Drag Polskit verve. Azonban mindez alakulhatott volna másképpen is, ha a drag nem gyengélkedik - már alig várjuk a következő versenyt, hogy kiderüljön mit is tud valójában a Chevy Nova.

Ezúttal is sor került a MüllerArtos versenyek szokásos, az OPTX, az Auto-World, a Devil Tuning és az Auto Mobil által szponzorált autó-szépségversenyére, melynek zsűrizését az eddigiekhez hasonlóan mi végeztük. Esti verseny lévén az értékelés egy kicsit más szempontok alapján történt, valamint egy új kategóriában (Szolárium) is adtunk ki díjakat, melyben az autóra installált világító kiegészítőkkel lehetet előnyt szerezni.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!Az OPTX kategória első helyét az eddigi győztes, Vinyó RS Clio-ja távollétében (meg egyébként is) Ruddee4 gyönyörű Opel Kadett C-je gyűjtötte be a VS Tuning Club II-es Golfja és Opel Corsa-ja előtt. Az Auto-World kategóriában hosszas tanakodás után hirdettünk győztest. Az első helyezett végül a legutóbbi versenyen igaztalanul nem értékelt poznamokus Passatja vitte, az autón (azóta is) történt számos új átalakítás miatt. A második egy új induló, Skobi Toyota Yaris Verso-ja, a harmadik pedig ismét Opeldevils Calibrája lett. A debütáló Szolárium kategóriában Emmenegger exkluzív fehér neonokkal felszerelt 5-ös Touring BMW-je lett az első egy Peugeot 206, valamint Skobi Yarisa előtt.

Kattints a képen a galéria megtekintéséhez!A legszebb európai autónak járó különdíjat atiTDI vitte, aki számunkra érthetetlen módon még az értékelés előtt elhagyta a helyszínt, pedig komoly esélye lett volna kategóriájában is. Az amerikai különdíjas a Chevy Nova, a keleti ismét a DragPolski, a legszebb japán pedig egy Nissan 300Zx lett.

A szépségverseny helyezettjei ezútal is bekerülnek éves közönségdíjunkért folyó játékunkba, melynek fődíja nem más, mint a Devil Tuning 50.000 Ft értékű vásárlási utalványa. Havonta értékes díjakért továbbra is lehet szavazni az év autójára, e mellett minden további információt a szépség-versenyről megtaláltok ezen az oldalon.

Az éjszakai verseny és a hangulat is nagyon király volt, a futamok közti szüneteket az IMI Team bemutatói tarkították, volt lehetőség éjszakai sétarepülésre és még számos egyéb aprósággal járultak hozzá a szervezők egy remek szombati este eltöltéséhez: Mi nagyon jól éreztük magunkat. A verseny még vasárnap egész nap folytatódott, immáron a motorosok főszereplésével, nekünk viszont aznap már jelenésünk volt a debreceni Devil Tuning kiállításon, de ez már egy másik történet…

A MüllerArtos futamok következő állomása szintén egy éjszakai verseny lesz, melyre szeptember 3-án kerül sor. Az eddigi infók szerint, a szervezők egy igen nagy durranással készülnek erre az alkalomra, így érdemes lesz figyelni a híreket mind nálunk, mind a www.futam.hu weboldalon!